Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eφαρμόζονται οι επιδοτήσεις... το είδαμε στην πράξη στους τελευταίους λογαριασμούς. Μη το σκαλίζεις με πολλές ερωτήσεις...

Καλα τα λες  , αλλα δεν ξερουν τι τους γινεται οπως βλεπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονεμένη και εγώ παιδιά...έχω 2 μέρες που έχω λάβει τον λογαριασμό του αερίου από Ζενίθ...382,58 αναπροσαρμογη ttf δεν ξέρω τι να κάνω...διάβασα όλα τα σχόλια και τις 314 σελίδες.....ήδη ετοιμάζω καταγγελία...οποια βοήθεια δεχτή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gbgac είπε

Πονεμένη και εγώ παιδιά...έχω 2 μέρες που έχω λάβει τον λογαριασμό του αερίου από Ζενίθ...382,58 αναπροσαρμογη ttf δεν ξέρω τι να κάνω...διάβασα όλα τα σχόλια και τις 314 σελίδες.....ήδη ετοιμάζω καταγγελία...οποια βοήθεια δεχτή!!

υπερβολές 😁

καλή επιτυχία και κλασσικά να περιμένεις κονσέρβες απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

υπερβολές 😁

καλή επιτυχία και κλασσικά να περιμένεις κονσέρβες απαντήσεις

Σε ευχαριστώ πολύ...μετά τη μελέτη των 314 σελίδων δεν φοβάμαι τίποτα 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κανείς που να έχει κάνει καταγγελία για επιστροφή των χρεώσεων από ρήτρα αναπροσαρμογής και να έχει λάβει κάποια απάντηση ότι θα του επιστραφούν; Η επιστροφή (αν γίνει) πως γίνεται; Σε πληρώνει ο πάροχος ο ίδιος αν έχεις φύγει από αυτόν; Γιατί προφανώς πίστωση στο λογαριασμό δεν μπορεί να σου κάνει.

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακάρι παιδιά να βρείτε μια άκρη και να δικαιωθείτε για τις αναπροσαρμογές αλλά δυστυχώς το βρισκω δύσκολο υπό την έννοια ότι υπήρχε στους ορους και σε τελική ανάλυση οφείλαμε να διαβάσουμε τους ορους του συμβολαίου. Δεν το παρουσίασαν; Ναι φάουλ και άπτεται της δικαιοδοσίας της ΡΑΕ ενδεχομένως αλλά από την άλλη οι όροι είναι εκεί και οφείλουμε να διαβάζουμε πριν υπογράψουμε. Παραπλανητική διαφήμιση; Πράγματι είναι.
βέβαια αυτό δεν ισχύει για τους ανθρώπους που είχαν κυμαινόμενο (ζενίθ νομίζω;) και τους έβαλαν έξτρα και ρήτρα αναπροσαρμογής 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Μακάρι παιδιά να βρείτε μια άκρη και να δικαιωθείτε για τις αναπροσαρμογές αλλά δυστυχώς το βρισκω δύσκολο υπό την έννοια ότι υπήρχε στους ορους και σε τελική ανάλυση οφείλαμε να διαβάσουμε τους ορους του συμβολαίου. Δεν το παρουσίασαν; Ναι φάουλ και άπτεται της δικαιοδοσίας της ΡΑΕ ενδεχομένως αλλά από την άλλη οι όροι είναι εκεί και οφείλουμε να διαβάζουμε πριν υπογράψουμε. 

δώσε βρε λίγη θετική ενέργεια , με το ζόρι κάθονται και κάνουν μια καταγγελία 😁

4 λεπτά πριν, marmagia είπε

βέβαια αυτό δεν ισχύει για τους ανθρώπους που είχαν κυμαινόμενο (ζενίθ νομίζω;) και τους έβαλαν έξτρα και ρήτρα αναπροσαρμογής 

Ζενίθ καταργήθηκε ευτυχώς , Προτέργια συνεχίζει, εκεί είναι ακραίο , αλλά κολλά και το οτι αν δε γίνονται καταγγελίες μπορεί να δούμε και απο άλλες εταιρίες να κάνουν αλχημείες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, korakios said:

δώσε βρε λίγη θετική ενέργεια , με το ζόρι κάθονται και κάνουν μια καταγγελία 😁

Ζενίθ καταργήθηκε ευτυχώς , Προτέργια συνεχίζει, εκεί είναι ακραίο , αλλά κολλά και το οτι αν δε γίνονται καταγγελίες μπορεί να δούμε και απο άλλες εταιρίες να κάνουν αλχημείες

Απίστευτοι οι άνθρωποι πραγματικά.. που ακούστηκε αναπροσαρμογή σε κυμαινόμενο. Άρα ποσό πήγαν την κιλοβατώρα πχ η προτεργια; Ότι λένε συν 0,05;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

Απίστευτοι οι άνθρωποι πραγματικά.. που ακούστηκε αναπροσαρμογή σε κυμαινόμενο. Άρα ποσό πήγαν την κιλοβατώρα πχ η προτεργια; Ότι λένε συν 0,05;

Ιανουάριο με TTF 115,9 και αναπροσαρμογή 1,17*115,9-29=106,6 βγήκε 0,222 ☠️

θέλει άμεσα παρέμβαση , δε δικαιολογούνται αυτά τα νούμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μακάρι παιδιά να βρείτε μια άκρη και να δικαιωθείτε για τις αναπροσαρμογές αλλά δυστυχώς το βρισκω δύσκολο υπό την έννοια ότι υπήρχε στους ορους και σε τελική ανάλυση οφείλαμε να διαβάσουμε τους ορους του συμβολαίου.

Το συμβόλαιο ήρθε με courier και τα ψιλά γράμματα ούτε να τα διαβάσεις μπορείς αφού η ποιότητα εκτύπωσης ήταν χάλια. Ορίστε το σκαναρισμένο πόσο μάλλον στο χαρτί.image.png.8589de25087ce5595e87525f86b38143.png

Προφανώς και δεν είμασταν ψιλιασμένοι τότε για τέτοια πράγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Είδα σε pdf της protergia το ttf για Φεβρουάριο περίπου στα 84 €/MWh πιο χαμηλό από Ιανουάριο. Περίεργο.

είχε πέσει όντως τον Φεβ , περιμέναμε εξομάλυνση για άνοιξη/καλοκαίρι , αλλά τελικά βγήκε στην πορεία γιατί γινόταν το παζάρι με τον νέο αγωγό τόσους μήνες και δεν υπογράφτηκαν μακροχρόνια συμβόλαια εξαρχής

το παράδοξο είναι οτι δεν έχουμε τιμές πραγματικού κόστους προμήθειας , μπορεί μεν να τιμολογούν βάσει ttf αλλά

Αναφορά σε κείμενο

Συγκεκριμένα η μεσοσταθμική τιμή εισαγωγής φυσικού αερίου στην Ελλάδα ήταν 37,7 ευρώ ανά μεγαβατώρα τον Σεπτέμβριο, 54,6 τον Οκτώβριο , 70,3 τον Νοέμβριο, 65,3 τον Δεκέμβριο και 98,3 τον Ιανουάριο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση: από αβλεψία πλήρωσα online μέσω e-banking το λογαριασμό ρεύματος στη Zenith 2 φορές, επειδή είχε φτάσει ο λογαριασμός και μέσω κανονικού ταχυδρομείου λίγες μέρες αργότερα. Δεν είναι στο δικό μου όνομα και απλά μου το υπενθυμίζει ο δικαιούχος μέσω mail.

 

Θα προσμετρηθεί στον επόμενο λογαριασμό;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορείς αν θέλεις να ζητήσεις Νά σου πιστώσουν πίσω το ποσό αν έκανες την πληρωμή μέσω κάρτας. Αν το αφήσεις θα αφαιρεθεί από επόμενο λογαριασμό.

Επεξ/σία από vali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...