Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, spiritclay είπε

Επειδή τα 413 ευρώ που πρέπει να πληρωθούν μέχρι τις 20 του μήνα δεν παίζει να τα μαζέψω ποτέ, ξέρουμε αν η elpedison δέχεται πληρωμές με διακανονισμούς; είναι πάρα πολλά τα λεφτά για 1 ατομο.

όλες κάνουν διακανονισμό , λογικά θα θέλουν το μισό ποσό και το υπόλοιπο σε δόσεις

δες όμως μήπως το πρόγραμμα έχει συνέπεια μιας και μπορεί να σε χρεώσουν τα διπλάσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

όλες κάνουν διακανονισμό , λογικά θα θέλουν το μισό ποσό και το υπόλοιπο σε δόσεις

δες όμως μήπως το πρόγραμμα έχει συνέπεια μιας και μπορεί να σε χρεώσουν τα διπλάσια

Εννοέίς δλδ κάτι σαν τόκο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Εννοέίς δλδ κάτι σαν τόκο; 

όχι εννοώ οτι κάποια προγράμματα έχουν έκπτωση συνέπειας και μάλιστα κάποια είναι 50% , δηλαδή δες το πρόγραμμά σου αν έχει συνέπεια , δε μπορώ να στο περιγράψω αλλιώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έδωσα μέτρηση για αέριο για αλλαγή προς ΔΕΗ απο τον μετρητή και οπως έλεγα το νούμερο κατάλαβα πως δεν στέκει με τον λογαριασμό.. ο μετρητής γράφει 2754.489 και αυτο το νούμερο έδωσα ενω ο τελευταίος λογαριασμός απο W+V λέει 4589,24..

τι παίζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stagkia είπε

ο μετρητής γράφει 2754.489 και αυτο το νούμερο έδωσα ενω ο τελευταίος λογαριασμός απο W+V λέει 4589,24..

καταρχάς είσαι σίγουρος οτι αναφέρεσαι σε κυβικά μέτρα του μετρητή και όχι κιλοβατώρες που γράφει ο λογαριασμός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

καταρχάς είσαι σίγουρος οτι αναφέρεσαι σε κυβικά μέτρα του μετρητή και όχι κιλοβατώρες που γράφει ο λογαριασμός?

 

νομίζω πως έχεις δίκιο.. αν καταλαβαίνω σωστά το m3

ε;;858BA447-0BE2-4F41-B0C7-A90122DA3847.jpeg.b7915582b416cc7ae7fb7852d2e2c53e.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , αυτό το νούμερο κοιτάς για το αν είναι σωστή η καταχώρηση στο λογαριασμό

W&V αεριο .pdf

Αναγράφονται αυτά τα κυβικά κάπου στον λογαριασμό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

1226194121_.png.6bb9512126a91b8e566b253508564219.png

και σου χρωστάνε επιδοτήσεις

Η W&V μου χρωστάει;

η μήπως χρωστάω εγώ διότι βλέπω απόκλιση 323 κιλοβατώρες ή κυβικά μέτρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stagkia είπε

Η W&V μου χρωστάει;

ναι τις επιδοτήσεις , μην το αφήσεις

4 λεπτά πριν, stagkia είπε

η μήπως χρωστάω εγώ διότι βλέπω απόκλιση 323 κιλοβατώρες ή κυβικά μέτρα ;

αυτό είναι διαφορετικό θέμα , θα φανεί είτε με έκδοση έκτακτου ή τα ανέλαβε η ΔΕΗ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Giannis Vs είπε

Ευχαριστώ πολύ! Θα επανέλθω με τα νεότερα 

Update. Μόλις έμαθε ο πατέρας μου ότι αλλάζουμε πάροχο μου λέει: κάτσε να σου δώσω κάτι χαρτιά της Ζενιθ που στείλαν πριν λίγο καιρό. Και ανακαλύπτω ότι υπάρχει αυτήν η Αίτηση/σύμβαση προμήθειας για την οποία βέβαια ο πατέρας μου ούτε θυμόταν κάτι. Μιλάμε για ηλικιωμένο άνθρωπο με μερική άνοια. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;;

CamScanner 03-01-2022 16.04_1.jpg

CamScanner 03-01-2022 16.04_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;;

μάματα , γιαυτό και μου έκανε εντύπωση που δεν είχε ειδοποίηση μιας και η Ζενιθ είναι συνήθως τυπική σε αυτά

καταγγελία για το οτι δεν έγινε η παρουσίαση της ρήτρας αναπροσαρμογής ωστε να γίνει κατανοητή και να αντιληφθεί το μέγεθος της υπέρογκης επιπλέον χρέωσης

αιτήσαι την ηχογράφηση της τηλεφωνικής συνομιλίας και επιστροφή των χρεώσεων

ζητάς και το κόστος προμήθειας της εταιρίας αυτών των μηνών ωστε να φανεί αν αντικατοπτρίζει το πραγματικό κόστος ή είναι έμμεσος τρόπος αύξησης του κέρδους προμήθειας

Αυτά με έντυπο αμφισβήτησης και στείλτο αρχικά στην εταιρία και περιμένεις 10 εργάσιμες

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι τις επιδοτήσεις , μην το αφήσεις

αυτό είναι διαφορετικό θέμα , θα φανεί είτε με έκδοση έκτακτου ή τα ανέλαβε η ΔΕΗ

Θα δω τον επόμενο που θα έρθει από την W&v σαν τελευταίος μέχρι να συνδεθώ στην ΔΕΗ και και θα σε ξανά ενοχλήσω..

πρεπει να σου απονέμουμε όλοι φόρο τιμής για τν βοήθεια σου!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...