Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτήσω, αφού παίρνουν μέτρηση κάθε 2 μήνες  πώς υπολογίζουν τον κάθε μήνα?

κανονικά δεν θα ασχολιόμουν αλλά με 0,092 ο Δεκέμβρης και 0.123 ο Ιανουάριος έχει μεγάλη διαφορά διαφορά πόσες kwh θα χρεώσουν στον κάθε μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Donmitsos10 είπε

Έκανα το συμβόλαιο εδώ και αρκετά χρόνια και δεν ανανέωσα. Μάλλον γίνεται αυτόματα. Απορώ πως δεν μου έβαλαν ρήτρα. Προσέχω σε κάθε λογαριασμό και δεν έχω καμία ειδοποίηση ευχαριστώ κορακιε για τη συμβουλή 

Μάλλον σε ανανεωσαν αυτόματα στο πρόγραμμα τιμοκατάλογου που ίσχυε πριν το Σεπτέμβρη του 21 προφανώς επειδή έχεις και το ρεύμα εκεί. 

Μια χαρά είσαι. 

@korakios

 εδώ πάντως δε βλέπω πουθενά την έκπτωση των δύο λεπτών της ΔΕΠΑ οπότε παίζει να την περνάνε μόνο στα κυμαινόμενα; 

Επεξ/σία από Mule206
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, macgyver3 said:

να ρωτήσω, αφού παίρνουν μέτρηση κάθε 2 μήνες  πώς υπολογίζουν τον κάθε μήνα?

κανονικά δεν θα ασχολιόμουν αλλά με 0,092 ο Δεκέμβρης και 0.123 ο Ιανουάριος έχει μεγάλη διαφορά διαφορά πόσες kwh θα χρεώσουν στον κάθε μήνα 

Στον ηρωνα αναλογικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλος ένας έναντι λογαριασμός από την Φυσικό Αέριο, ενώ έχω πάει ΔΕΗ από 23/12/21. Συνεχίζουν ακάθεκτοι, δεν μασάνε και απειλούν ότι θα διακόψουν την παροχή λόγω του απλήρωτου προηγούμενου. Αυτή τη φορά κατάφερα να στείλω αίτημα στο myrae.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, macgyver3 είπε

Όταν λες αναλογικά, τί εννοείς? 

παρεπιμπτοντως, είμαι στη ζενίθ

αν εχεις καψει 2.000kwh και εχεις στον λογαριασμο 15 μερες τον Ιανουαριο και 15 Φεβρουαριο, σου χρεωνει 1000Κwh με τιμη Ιανουαριου και 1000Κwh με τιμη Φεβρουαριου.

Ασχέτως αν πραγματικά εσ'υ εχεις κάψει actual πχ. 1200Kwh τον Ιανουαριο και 800Kwh τον Φεβρουάριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mule206 είπε

εδώ πάντως δε βλέπω πουθενά την έκπτωση των δύο λεπτών της ΔΕΠΑ οπότε παίζει να την περνάνε μόνο στα κυμαινόμενα; 

άγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Καλώς ή κακώς σε λίγους μήνες βάζω ατομικό φυσικό αέριο. Υπάρχει κάποιος πρόσφατος πίνακας που να δείχνει την σύγκριση των τιμών των παρόχων για να δώ ποιον θα επιλέξω? Στις σελίδες τους τα γράφουν μπερδεμένα με τις εκπτώσεις κτλ, δεν τα λένε ξεκάθαρα. Ρεύμα έχω στην ΔΕΗ. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tzitzikas2 είπε

Καλησπέρα. Καλώς ή κακώς σε λίγους μήνες βάζω ατομικό φυσικό αέριο. Υπάρχει κάποιος πρόσφατος πίνακας που να δείχνει την σύγκριση των τιμών των παρόχων για να δώ ποιον θα επιλέξω? Στις σελίδες τους τα γράφουν μπερδεμένα με τις εκπτώσεις κτλ, δεν τα λένε ξεκάθαρα. Ρεύμα έχω στην ΔΕΗ. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη. Ευχαριστώ!

  

7 λεπτά πριν, korakios είπε

διάβασε τις τελευταίες 15 σελίδες , ένα πρόγραμμα προς το παρών υπάρχει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιεργεια, καποια λεβητακια με υποστηριζουν μετατροπη σε υγραεριο με ενα πολυ μικρο ποσο. Εχει σκεφτει κανεις να το γυρισει εκει με μπουκαλες αν του χρονου ανεβει πολυ το Φ.Α. και δεν μας πιανει το σταθερο της ΔΕΗ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgav είπε

Απο περιεργεια, καποια λεβητακια με υποστηριζουν μετατροπη σε υγραεριο με ενα πολυ μικρο ποσο. Εχει σκεφτει κανεις να το γυρισει εκει με μπουκαλες αν του χρονου ανεβει πολυ το Φ.Α. και δεν μας πιανει το σταθερο της ΔΕΗ? 

ίσως ,αλλά σε άλλο θέμα η συζήτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsaltinho είπε

αν εχεις καψει 2.000kwh και εχεις στον λογαριασμο 15 μερες τον Ιανουαριο και 15 Φεβρουαριο, σου χρεωνει 1000Κwh με τιμη Ιανουαριου και 1000Κwh με τιμη Φεβρουαριου.

Ασχέτως αν πραγματικά εσ'υ εχεις κάψει actual πχ. 1200Kwh τον Ιανουαριο και 800Kwh τον Φεβρουάριο.

μακάρι να ίσχυε για την  ζενίθ τουλάχιστον. 

25 μέρες τον Δεκέμβρη 5872

31 μέρες τον Ιανουάριο 8190. 

αν χρεώνε αναλογικά θα έπρεπε να είναι από 7000 περίπου τον μήνα, γι αυτό και η απορία μου. 

(και ναι, ξέρω ότι καίω υπερβολικά πολλά 😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, macgyver3 είπε

μακάρι να ίσχυε για την  ζενίθ τουλάχιστον. 

25 μέρες τον Δεκέμβρη 5872

31 μέρες τον Ιανουάριο 8190. 

αν χρεώνε αναλογικά θα έπρεπε να είναι από 7000 περίπου τον μήνα, γι αυτό και η απορία μου. 

(και ναι, ξέρω ότι καίω υπερβολικά πολλά 😪

υποθέτω οτι παίρνουν στοιχεία απο ΕΔΑ , ανάλογα την ποσότητα μεταφοράς ανα μήνα , αλλά στείλε ένα email και ρώτα πως ακριβώς υπολογίζεται

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα 413 ευρώ που πρέπει να πληρωθούν μέχρι τις 20 του μήνα δεν παίζει να τα μαζέψω ποτέ, ξέρουμε αν η elpedison δέχεται πληρωμές με διακανονισμούς; είναι πάρα πολλά τα λεφτά για 1 ατομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...