Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες με εξουσιοδοτηση μπορει να παει αλλος αντι εμενα στην δεη να καταθεσει τα εγγραφα;

Courier δεν βλεπω να ερχεται τελικα.Τζαμπα με εκλεισαν μεσα ολη μερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Παιδες με εξουσιοδοτηση μπορει να παει αλλος αντι εμενα στην δεη να καταθεσει τα εγγραφα;

Courier δεν βλεπω να ερχεται τελικα.Τζαμπα με εκλεισαν μεσα ολη μερα 

Ναι , εγώ με εξουσιοδότηση έκανα το gas control στο όνομα της συζύγου.

Φρόντισε αυτός που θα πάει μαζί να έχει :

- Θεωρημένη την εξουσιοδότηση από αρμόδια αρχή ή μέσω Gov 

- Φωτοτυπία της ταυτότητας σου 

- Τελευταίο λογαριασμό του παρόχου που είσαι και απόδειξη πληρωμής του και φωτογραφία της τελευταίας ένδειξης του μετρητή 

- Μισθωτηριο συμβόλαιο αν νοικιάζεις ή Ε9 να φαίνεται η κατοικία . Το ζητάει πάντα η ΔΕΗ

 

 

 

 

Επεξ/σία από kosmasgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Ναι , εγώ με εξουσιοδότηση έκανα το gas control στο όνομα της συζύγου.

Φρόντισε αυτός που θα πάει μαζί να έχει :

- Θεωρημένη την εξουσιοδότηση από αρμόδια αρχή ή μέσω Gov 

- Φωτοτυπία της ταυτότητας σου 

- Τελευταίο λογαριασμό του παρόχου που είσαι και απόδειξη πληρωμής του και φωτογραφία της τελευταίας ένδειξης του μετρητή 

- Μισθωτηριο συμβόλαιο αν νοικιάζεις ή Ε9 να φαίνεται η κατοικία . Το ζητάει πάντα η ΔΕΗ

 

 

 

 

Ευχαριστω.τα εχω τα εγγραφα ολα κομπλε.εγω ειχα δωσει τηλεφωνικα ενδειξη και σημερα ηταν να ερθει καποια courier.

Αλλα courier δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giannis80x είπε

Ευχαριστω.τα εχω τα εγγραφα ολα κομπλε.εγω ειχα δωσει τηλεφωνικα ενδειξη και σημερα ηταν να ερθει καποια courier.

Αλλα courier δεν...

Πότε μίλησες τηλεφωνικα για κάνεις το συμβαλαιο ? 

Θέλει κάποιες μέρες να γίνει η αλλαγή και να σου στείλουν τα έγγραφα. Εγώ Παρασκευή πήγα στο υποκατάστημα ΔΕΗ Θεσσαλονίκης και μου είπαν θα έρθει με mail το συμβόλαιο όταν ολοκληρωθεί η αλλαγή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Πότε μίλησες τηλεφωνικα για κάνεις το συμβαλαιο ? 

Θέλει κάποιες μέρες να γίνει η αλλαγή και να σου στείλουν τα έγγραφα. Εγώ Παρασκευή πήγα στο υποκατάστημα ΔΕΗ Θεσσαλονίκης και μου είπαν θα έρθει με mail το συμβόλαιο όταν ολοκληρωθεί η αλλαγή .

Εγω μιλησα και μου ζητησε ολα τα στοιχεια,σαν αιτηση φαντασου,αφμ,δου κλπ κλπ...

Μου λεει ποτε βολευει να ρθει courier;

Λεω σημερα.οκ εκλεισε.

Θα εχετε λενε αυτα τα εγγραφα,θα υπογραψετε το συμβολαιο και θα σας δωσουν αντιγραφο και κρατατε και το χαρτι απο την courier σαν αποδεικτικο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannis80x είπε

Εγω μιλησα και μου ζητησε ολα τα στοιχεια,σαν αιτηση φαντασου,αφμ,δου κλπ κλπ...

Μου λεει ποτε βολευει να ρθει courier;

Λεω σημερα.οκ εκλεισε.

Θα εχετε λενε αυτα τα εγγραφα,θα υπογραψετε το συμβολαιο και θα σας δωσουν αντιγραφο και κρατατε και το χαρτι απο την courier σαν αποδεικτικο.

Παντως αφου δεν ηρθε αυριο ραντεβουδακι δεη Περιστεριου εκλεισα.

Και αν ερθει η courier θα ξαναφυγει οπως ηρθε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, Giannis80x said:

Παντως αφου δεν ηρθε αυριο ραντεβουδακι δεη Περιστεριου εκλεισα.

Και αν ερθει η courier θα ξαναφυγει οπως ηρθε

Μην το σκέφτεσαι καν. Είναι δουλειά 5 λεπτών στο κατάστημα μην ασχολείσαι με τον αργόσχολο της ΔΕΗ και τον ότι αργόσχολο των κούριερ 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Μην το σκέφτεσαι καν. Είναι δουλειά 5 λεπτών στο κατάστημα μην ασχολείσαι με τον αργόσχολο της ΔΕΗ και τον ότι αργόσχολο των κούριερ 🤣

Εκλεισα ηδη ραντεβου.ολα κομπλε πιστευω  να πανε.

Θα μου δωσουν επι τοπου αντιγραφο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Giannis80x said:

Εκλεισα ηδη ραντεβου.ολα κομπλε πιστευω  να πανε.

Θα μου δωσουν επι τοπου αντιγραφο;

 

Δυστυχώς όχι. Θα δώσουν ένα χαρτί με αριθμό αιτήματος. Αλλά όπως θα στο δώσουν να υπογράψεις βγάλε μια φωτογραφία με το κινητό. Εγώ δε το έκανα και το μετανιώνω γιατί ακόμα περιμένω για αντίγραφο της σύμβασης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

Δυστυχώς όχι. Θα δώσουν ένα χαρτί με αριθμό αιτήματος. Αλλά όπως θα στο δώσουν να υπογράψεις βγάλε μια φωτογραφία με το κινητό. Εγώ δε το έκανα και το μετανιώνω γιατί ακόμα περιμένω για αντίγραφο της σύμβασης 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2022 στις 10:14 ΜΜ, HERTHAN είπε

κι εμενα ο θειος μου με φωναξε να τον ανοιξω εγω τον λογαριασμο.Ευτυχως γλιτωσε το εγκεφαλικο γιατι χωρις να ξερει ηταν σε σταθερο της Ζενιθ με 0,0325 κι εκπτωση 25%.

Για 6500 κιλοβατωρες που εκαψε πληρωσε 29,00 ευρω περιπου.

Στις 25/2/2022 στις 11:20 ΜΜ, Tony316 είπε

Σταθερό = χωρίς ρήτρα; Και τόσο χαμηλά;

Στις 25/2/2022 στις 11:57 ΜΜ, korakios είπε

απο Αύγουστο φαινόταν οτι θα ακριβύνει , μέχρι τέλη Σεπ, αρχές Οκτ παίζαν τα τελευταία χαμηλά φθηνά σταθερά

Στις 26/2/2022 στις 12:05 ΜΜ, DownUNDERground είπε

Το περίεργο βασικά είναι ότι το τηρούν ακόμα. Έχει παρέλθει το εξάμηνο;

Bαζω αρχικα σε παραθεση αυτο που ειχα γραψει για τον θειο μου στην Ζενιθ και το σταθερο προγραμμα που εχει.

Σημερα τον καλεσαν και τον ενημερωσαν οτι το συμβολαιο του εχει ληξει.Η προταση που του εκαναν ειναι να παει το ρευμα στην Ζενιθ για να εχει ιδια τιμη με αυτην που εχει τωρα στο φυσικο αεριο.Ετσι ακριβως του το ειπαν οπως το λεω.

Η τιμη που εχει τωρα ΧΩΡΙΣ την εκπτωση ειναι 0,0325.Με την εκπτωση ειναι στα 0,024.Αν μας φερεται το ρευμα του λενε θα πληρωνετε 0,027(στο προγραμμα GAS HOME STAR λογικα).Γελαει ο κοσμος με λιγα λογια γιατι ουτε την ιδια τιμη θα εχει και θα φαει και την ρητρα στο κεφαλι.Φυσικα καμια ενημερωση για την ρητρα.

Για το ρευμα δεν ηξερε καν να μου πει σε ποιο προγραμμα.Λογικο βεβαια γιατι 78 χρονων ανθρωπος ειναι και το μονο που ξερει ειναι το ονομα της Ζενιθ και τιποτα παραπανω.

Μολις εφτιαξα μια εξουσιοδοτηση να παει στα ΚΕΠ να παρει το γνησιο και να μου την δωσει να παω να του κανω το σταθερο της ΔΕΗ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Bαζω αρχικα σε παραθεση αυτο που ειχα γραψει για τον θειο μου στην Ζενιθ και το σταθερο προγραμμα που εχει.

Σημερα τον καλεσαν και τον ενημερωσαν οτι το συμβολαιο του εχει ληξει.Η προταση που του εκαναν ειναι να παει το ρευμα στην Ζενιθ για να εχει ιδια τιμη με αυτην που εχει τωρα στο φυσικο αεριο.Ετσι ακριβως του το ειπαν οπως το λεω.

Η τιμη που εχει τωρα ΧΩΡΙΣ την εκπτωση ειναι 0,0325.Με την εκπτωση ειναι στα 0,024.Αν μας φερεται το ρευμα του λενε θα πληρωνετε 0,027(στο προγραμμα GAS HOME STAR λογικα).Γελαει ο κοσμος με λιγα λογια γιατι ουτε την ιδια τιμη θα εχει και θα φαει και την ρητρα στο κεφαλι.Φυσικα καμια ενημερωση για την ρητρα.

Για το ρευμα δεν ηξερε καν να μου πει σε ποιο προγραμμα.Λογικο βεβαια γιατι 78 χρονων ανθρωπος ειναι και το μονο που ξερει ειναι το ονομα της Ζενιθ και τιποτα παραπανω.

Μολις εφτιαξα μια εξουσιοδοτηση να παει στα ΚΕΠ να παρει το γνησιο και να μου την δωσει να παω να του κανω το σταθερο της ΔΕΗ.

Μπράβο ανηψιό!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι χαρουμενος μου φαινονται πολυ περιεργες οι χρεωσεις ρε παιδια... λετε να εχουν κανει κανενα λαθος? 3ος σερι λογαριασμος εκαθαριστικος και δεν εχω δωσει συνολικα πανω απο 120 ευρωGasInvoice_2022-03-01.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Αν και ειμαι χαρουμενος μου φαινονται πολυ περιεργες οι χρεωσεις ρε παιδια... λετε να εχουν κανει κανενα λαθος? 3ος σερι λογαριασμος εκαθαριστικος και δεν εχω δωσει συνολικα πανω απο 120 ευρωGasInvoice_2022-03-01.pdf

σε φθηνό σταθερό είσαι , κομπλέ είναι , απλά έχε το νου σου για τυχών ειδοποιήσεις για αλλαγές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

σε φθηνό σταθερό είσαι , κομπλέ είναι , απλά έχε το νου σου για τυχών ειδοποιήσεις για αλλαγές

Έκανα το συμβόλαιο εδώ και αρκετά χρόνια και δεν ανανέωσα. Μάλλον γίνεται αυτόματα. Απορώ πως δεν μου έβαλαν ρήτρα. Προσέχω σε κάθε λογαριασμό και δεν έχω καμία ειδοποίηση ευχαριστώ κορακιε για τη συμβουλή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...