Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Είναι αυτονόητο δε χρειάζεται εφόσον δεν καταγγείλεις τη σύμβαση (που δε θα το κάνεις όπως σου είπαν).

Έχει φοβηθεί το μάτι μου με αυτά που διαβάζω και εδώ και στο θέμα με το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, golden33 είπε

Έχει φοβηθεί το μάτι μου με αυτά που διαβάζω και εδώ και στο θέμα με το ρεύμα.

Καλά άμα πρόκειται να μην κοιμάσαι τα βράδια γράψ' το, αλλά είναι αχρείαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά μετά απο όσα διάβασα γράφω τα εξής προς τη ΡΑΕ και αν νομίζετε ότι πρέπει να αλλάξω κάτι πείτε μου:

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για τις εξωφρενικές χρεώσεις στους λογαριασμούς αερίου που λαμβάνω. Το πρόγραμμα που έχω έχει αυξήσει τις χρεώσεις χωρίς πρώτα να ενημερωθώ από τον πάροχο. Παράλληλα σας ενημερώνω ότι το πρόγραμμα έχει πλέον καταργηθεί και η τιμολόγηση του δεν εμφανίζεται ούτε στο site της εταιρείας. Για την κατάργηση του προγράμματος επίσης δεν ενημερώθηκα. Επίσης η αναπροασαρμογή TTF είναι πλασματική και αποτελεί έμμεσο τρόπο αύξησης του "Περιθωρίου Εμπορίας". Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giannis Vs είπε

Λοιπόν παιδιά μετά απο όσα διάβασα γράφω τα εξής προς τη ΡΑΕ και αν νομίζετε ότι πρέπει να αλλάξω κάτι πείτε μου:

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για Το παρών αίτημα αφορά τις εξωφρενικές υπέρογκες  χρεώσεις στους λογαριασμούς αερίου που λαμβάνω. Το πρόγραμμα που έχω ,έχει αυξήσει τις χρεώσεις χωρίς πρώτα να ενημερωθώ από τον πάροχο (είσαι σίγουρος οτι δεν είχες ειδοποίηση?). Παράλληλα σας ενημερώνω ότι το πρόγραμμα έχει πλέον καταργηθεί και η τιμολόγηση του δεν εμφανίζεται ούτε στο site της εταιρείας. Για την κατάργηση του προγράμματος επίσης δεν ενημερώθηκα.(δεν οφείλει να σε ενημερώσει δε σε επηρεάζει )  

Επίσης θεωρώ η αναπροσαρμογή TTF είναι πλασματική και αποτελεί έμμεσο τρόπο αύξησης του "Περιθωρίου Εμπορίας". Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες της ΡΑΕ που παρακολουθεί το θέμα (απευθύνεσαι στον πάροχο μέσω ΡΑΕ στην επικοινωνία)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, korakios είπε

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για Το παρών αίτημα αφορά τις εξωφρενικές υπέρογκες  χρεώσεις στους λογαριασμούς αερίου που λαμβάνω. Το πρόγραμμα που έχω ,έχει αυξήσει τις χρεώσεις χωρίς πρώτα να ενημερωθώ από τον πάροχο (είσαι σίγουρος οτι δεν είχες ειδοποίηση?). Παράλληλα σας ενημερώνω ότι το πρόγραμμα έχει πλέον καταργηθεί και η τιμολόγηση του δεν εμφανίζεται ούτε στο site της εταιρείας. Για την κατάργηση του προγράμματος επίσης δεν ενημερώθηκα.(δεν οφείλει να σε ενημερώσει δε σε επηρεάζει )  

Επίσης θεωρώ η αναπροσαρμογή TTF είναι πλασματική και αποτελεί έμμεσο τρόπο αύξησης του "Περιθωρίου Εμπορίας". Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες της ΡΑΕ που παρακολουθεί το θέμα (απευθύνεσαι στον πάροχο μέσω ΡΑΕ στην επικοινωνία)

Ευχαριστώ. Ναι δεν ενημερώθηκα ποτέ. Ούτε είχα κάποια τηλεφωνική ενόχληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Ναι δεν ενημερώθηκα ποτέ

είναι πολύ θετικό αλλά δες όλους τους τελευταίους λογαριασμός για τυχών υποσημείωση ,όπως και τον πρώτο λογαριασμό που μπήκε η ρήτρα . Δες προσεκτικά γιατί θα πάρεις απάντηση της εταιρίας που θαμπώνει απο το φωτοστέφανο

πες και ημερομηνία έκδοσης του πρώτου λογαριασμού που έχει τη ρήτρα

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναπροσαρμογή μπήκε απο τον λογαριασμό του Δεκεμβρίου.

8 λεπτά πριν, korakios είπε

είναι πολύ θετικό αλλά δες όλους τους τελευταίους λογαριασμός για τυχών υποσημείωση ,όπως και τον πρώτο λογαριασμό που μπήκε η ρήτρα . Δες προσεκτικά γιατί θα πάρεις απάντηση της εταιρίας που θαμπώνει απο το φωτοστέφανο

πες και ημερομηνία έκδοσης του πρώτου λογαριασμού που έχει τη ρήτρα

Δεν παρατήρησα κάτθ σε υποσημείωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Η αναπροσαρμογή μπήκε απο τον λογαριασμό του Δεκεμβρίου.

ανέβασέ τον ολόκληρο (χωρίς προσωπικά στοιχεία και αν μπορείς μέσα σε spoiler)

2 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Δεν παρατήρησα κάτθ σε υποσημείωση

ξέρω οτι είμαι κουραστικός ,αλλά καταλαβαίνεις οτι έχει σημασία

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

ανέβασέ τον ολόκληρο (χωρίς προσωπικά στοιχεία και αν μπορείς μέσα σε spoiler)

ξέρω οτι είμαι κουραστικός ,αλλά καταλαβαίνεις οτι έχει σημασία

Όχι καθόλου κουραστικός. Spoiler δεν είναι συννημένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giannis Vs είπε

Spoiler δεν είναι συνημμένο;

και συνημμένο καλό είναι , απλά σβήσε προσωπικά στοιχεία

Spoiler

spoiler είναι αυτό , χρήσιμο να μπαίνουν σαν φωτό για να μην πιάνουν χώρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Ελπίζω να φαίνονται καθαρά

CamScanner 02-28-2022 15.35_compressed.pdf 902 kB · 1 download

κομπλέ, αλλά δες όλους τους λογαριασμούς μιας και αν θυμάμαι σε μια περίπτωση η ειδοποίηση ήταν την προηγούμενη άνοιξη

αλλά ξέχασα να σε ρωτήσω το σημαντικότερο , αν το συμβόλαιο που υπέγραψες έχει μέσα τον όρο αναπροσαρμογή και τον τύπο υπολογισμού . Μήπως δηλαδή λίγο πριν το καταργήσουν το είχαν μέσα (χλωμό)

Άρα

Θα ήθελα να σας ενημερώσω για Το παρών αίτημα αφορά τις εξωφρενικές υπέρογκες  χρεώσεις στους λογαριασμούς αερίου που λαμβάνω. Το πρόγραμμα που έχω ,έχει αυξήσει τις χρεώσεις προσθέσει επιπλέον ποσά , χωρίς πρώτα να ενημερωθώ από τον πάροχο (είσαι σίγουρος οτι δεν είχες ειδοποίηση?). Παράλληλα σας ενημερώνω ότι το πρόγραμμα έχει πλέον καταργηθεί και η τιμολόγηση του δεν εμφανίζεται ούτε στο site της εταιρείας. Για την κατάργηση του προγράμματος επίσης δεν ενημερώθηκα.(δεν οφείλει να σε ενημερώσει δε σε επηρεάζει )  

Αιτούμαι την άμεση επιστροφή των ποσών αυτών και την άμεση αποχώρηση αζημίως (αν ακόμα έχεις δέσμευση , έχεις?)

Επίσης θεωρώ η αναπροσαρμογή TTF είναι πλασματική και αποτελεί έμμεσο τρόπο αύξησης του "Περιθωρίου Εμπορίας". Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες της ΡΑΕ που παρακολουθεί το θέμα (απευθύνεσαι στον πάροχο μέσω ΡΑΕ στην επικοινωνία)

____________________________________

Να προσθέσω οτι με το που αναφέρεις το

Επίσης θεωρώ η αναπροσαρμογή TTF είναι πλασματική και αποτελεί έμμεσο τρόπο αύξησης του "Περιθωρίου Εμπορίας". Παρακαλώ για τις δικές σας ενέργειες της ΡΑΕ που παρακολουθεί το θέμα (απευθύνεσαι στον πάροχο μέσω ΡΑΕ στην επικοινωνία)

σημαίνει και οτι έχεις καταλάβει τι είναι , επομένως αν όντως είχες ειδοποίηση που δεν την είδες θα είναι δύσκολο να πατήσεις στο οτι έπρεπε να ήταν κατανοητή η χρέωση , το νου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παλιο συμβόλαιο (4 χρόνια πριν) οπότε χλωμό

Ούτε δέσμευση πρέπει να έχω αλλά θα το  ψάξω για σίγουρα.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Στέλνω και έντυπο αμφισβήτησης στη Ζενίθ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Είναι παλιο συμβόλαιο (4 χρόνια πριν) οπότε χλωμό

οπότε παίζει να ισχυριστούν οτι μπήκες σε αορίστου και οτι η ρήτρα ίσχυε , γιαυτό και μην αναφέρεις για την αναπροσαρμογή , θα πάει αλλιώς ,ανάλογα την απάντηση

4 λεπτά πριν, Giannis Vs είπε

Στέλνω και έντυπο αμφισβήτησης στη Ζενίθ;

μάματο , δώσε κατευθείαν myrae

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

οπότε παίζει να ισχυριστούν οτι μπήκες σε αορίστου και οτι η ρήτρα ίσχυε , γιαυτό και μην αναφέρεις για την αναπροσαρμογή , θα πάει αλλιώς ,ανάλογα την απάντηση

μάματο , δώσε κατευθείαν myrae

Ευχαριστώ πολύ! Θα επανέλθω με τα νεότερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...