Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Spoiler
Μόλις τώρα, mirbuys είπε

εγώ έχω και αμάξι cng δεν υπάρχει σωτηρια μόνο να πλεξω σκουφια για μεσα στο σπιτι και να κανω προσευχη να ερθει η ανοιξη νωρις...

μια χαρά είμαστε (εκτός αν είσαι Τρίκαλα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, korakios said:

παλιότερα είχα διαβάσει για >70% απο Ρωσία και φυσικά άσχετα του ποσοστού το LNG θα είναι φαρμάκι

απο αντίστοιχα άρθρα , αναφέρουν οτι το πρόβλημα είναι οτι περιμένουμε φορτία ,δηλαδή είμαστε οριακά για το 8ήμερο

Spoiler

Ότι θα είναι φαρμάκι, θα είναι είτε έτσι είτε αλλιώς. Κανείς δεν πουλάει για την ψυχή της μαμάς του. Η έκθεση της Ελλάδας σε Ρωσία ήταν κάπου εκεί ως το 2015 . Μετά μπήκε στο παιχνίδι Αλγερία, αζερμπαιτζαν,  λιγότερο Αίγυπτος, από την τουρκική την botas  αρκετό επίσης και λένε για κάποιες ποσότητες από Νιγηρία τελευταία. τώρα έχει πέσει ανάλογα την ανάλυση στο 30-40% η έκθεση σε ρωσικό αεριο που κοστίζει μεν, καλύπτεται δε

γενικα όμως πράγματι εμείς θα την πληρώσουμε πάλι την νύφη 😅 Βγάλτε κουβερτουλες και κεράκια η βρε αδερφέ ελάτε ο ένας κοντά στον άλλον 🤣

 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, mirbuys είπε

εγώ έχω και αμάξι cng δεν υπάρχει σωτηρια μόνο να πλεξω σκουφια για μεσα στο σπιτι και να κανω προσευχη να ερθει η ανοιξη νωρις...

Τα αυτοκίνητα δεν είναι για τους φτωχούς που λέει κι ο Πρωτοσάλτε. Εμείς θα κυκλοφορούμε με ποδήλατο απ'τη ΔΕΗ: https://www.protothema.gr/ugeia/article/1184592/sto-dromo-gia-ti-larisa-to-dei-e-bike-festival/ 😄

135 τώρα το ΤΤF (+51% από χτες). Το 200 φαντάζει ευκολάκι πλέον... μη πάμε και παραπάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

135 τώρα το ΤΤF (+51% από χτες). Το 200 φαντάζει ευκολάκι πλέον... μη πάμε και παραπάνω.

έπεσε βρε , 141 είχε φτάσει , αμέσως την καταστροφή φέρνετε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

μια χαρά είμαστε (εκτός αν είσαι Τρίκαλα)

 

είμαι ευτυχώς Αθήνα και βλέπω εκεί τι παίζει με το πρατηριο στα Τρίκαλα και πραγματικά τρελαίνομαι...πως μας την παίζουν έτσι, ντου από παντού...εδώ ευτυχώς μόνο η Shell στην Μεσογείων παραλογιζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

μια χαρά είμαστε (εκτός αν είσαι Τρίκαλα)

 

 

1 ώρα πριν, mirbuys είπε

είμαι ευτυχώς Αθήνα και βλέπω εκεί τι παίζει με το πρατηριο στα Τρίκαλα

Για δωστε info.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Για δωστε info.

μη χάσεις κους-κους !

Εκεί που η ΔΕΠΑ το έδινε 1,10 το κιλό αυτοί (Promethan άλλη προμήθεια) το πήγανε και >2,40€

το πρόβλημα είναι οτι κανένας εκεί (ειδικά σωματεία ταξί) , έστω ιδιώτες δεν κάνανε καταγγελία να δούνε τιμές προμήθειας και αν υπάρχει κερδοσκοπία

τώρα το κόβω να φτάνει και τρίευρω

Γενικά όσα πρατήριο εκτός fisikon (που παίρνει απο ΔΕΠΑ) , βαράνε αρκετά , νομίζω της Petrogaz παίρνει απο Ηρών και Shell απο NRG καταλαβαίνεις τώρα , επαγγελματίες 😁

Η Ελιν δεν ξέρω απο που προμηθεύεται

Η φούτσα είναι όσοι έχουν τα καινούρια φυσικού αερίου με 9λιτρο ντεπόζιτο βενζίνης

έστω οτι στα Τρικαλα συμφέρει η βενζίνη , πρέπει να βάζεις ανα ~150χλμ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tony316 είπε

Η ΔΕΗ πως καταφέρνει και έχει σταθερή τιμή 0.05€/kWh (προς το παρόν);

Καλή ερώτηση :) ο υπάλληλος που μόλις έκανα το πρόγραμμα δεν ήξερε πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, kosmasgr είπε

Καλή ερώτηση :) ο υπάλληλος που μόλις έκανα το πρόγραμμα δεν ήξερε πάντως 

είχε συζητηθεί εδώ πριν λίγο καιρό...

Δες λίγο πριν και λίγο μετά ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stazzy1978 είπε

είχε συζητηθεί εδώ πριν λίγο καιρό...

Δες λίγο πριν και λίγο μετά ;)

Ευχαριστώ , προφανώς αυτό έχει γινει. Όπως και να έχει είναι καλή τιμή έστω και για 12 μήνες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επομένως για τώρα συμφέρει η ΔΕΗ (και για ρεύμα απ' ότι βλέπω από το αντίστοιχο topic) και αυτό γιατί έχουν μεγάλη ρευστότητα και προς το παρόν εξασφάλισαν χαμηλές τιμές.

Κακώς δεν το έψαξα παραπάνω από πριν (γιατί φέτος βάλαμε φυσικό αέριο). Θα ωφελούμασταν περισσότερο και λόγω χαμηλής κατανάλωσης ρεύματος και λόγω φθηνής τιμής αερίου στην ΔΕΗ.

Επεξ/σία από Tony316
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...