Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Βλέπω τώρα που λέτε και για το πρόγραμμα της ΔΕΗ που έχει κάποια αργοπορία και δεν ξέρω τι να κάνω.

τηλεφωνικά αίτηση και υπογραφή σε κααστημα

3 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Αυτοί πρέπει να έχουν ηχογραφημένη την κλήση, σωστά;

μπορεί και να ισχυριστούν οτι δεν υπάρχει , αλλά μόνο θετικό υπέρ σου είναι να ζητήσεις (μέσω myrae)

4 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Πάντως στον ΗΡΩΝ προς το παρόν με τα Δ.Α.Φ.Α. βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση με τους λογαριασμούς που στάλθηκαν παραπάνω.

αρκετά παραπάνω δηλαδή απο 0,05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, mirbuys said:

έχω κάνει αίτηση στη ΔΕΗ από τότε που τα λέγαμε και περιμένω ακόμα το κούριερ γιατί δεν τηρούν τα ραντεβού....και η δεη σουρνεται με τρέλα....με έχουν κάνει μπαλάκι από τηλεφωνικό κέντρο ΔΕΗ σε τηλεφωνικό κέντρο ΕΛΤΑ και δεν δέχονται ηλεκτρονική υπογραφή και έχω πλέον αρχίσει να σπάζομαι...το αγγούρι το φάγαμε για φέτος...η ΔΕΗ το πάει το 0,05 από παρατάση σε παράταση (τώρα πήγε μέχρι 31.3) όποτε πλέον δε ξέρω αν έχει νόημα να αγχωθώ αφού ο Ιανουάριος που θα είναι το καρπούζι σε σχέση με τα αγγούρια ήταν ούτως ή άλλως στον Ηρωνα για εμένα...και δε θα το κρύψω ότι τη φοβάμαι και τη ΔΕΗ και αρχίζω και φλερτάρω με την ιδέα να δω τι προγράμματα θα βγουν το καλοκαίρι..

Παράτησε και τα τηλέφωνα και τα ραντεβού με κούριερ και πήγαινε σε ένα κατάστημα να τελειώνεις. Δεν αξίζει τα νεύρα και την αργοπορία αυτή η αποφυγή και μόνο μιας μετακίνησης. Βεβαια αν δεν εχεις κοντα κατάστημα είναι άλλη κουβέντα. Αν είσαι αθήνα όλο και κάποιο θα βολέψει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, mirbuys είπε

O ΗΡΩΝ παντα μια έκπληξη...επιασε τόπο η καταγγελία στη ΡΑΕ? πως επετευχθει το πιστωτικό? Εμένα ΧΤΕΣ μου ηρθε mail  απο την ΡΑΕ οτι το αιτημα μου καταχωρηθηκε και μεταφερθηκε στον παροχο (ΗΡΩΝ) και θα ενημερωθω για την εξελιξη..1 μηνα μετα την καταγγελια...υπάρχει ελπίδα??

Δεν ξερω φιλε εγω δεν εκανα τιποτα.Δεν περιμενα καν να γινει κατι τετοιο.

Το μονο που εκανα πριν λιγο ειναι να στειλω αριθμο λογαριασμου να μου βαλουν τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Giannis80x είπε

Φιλε μπρος γκρεμος και πισω ρεμα ειναι.

Ολα πανω θα πανε.Για ποσο κλπ κανεις δεν ξερει.

Παντως αν ψαχτεις για αεριο δες και τις επιδοτησεις που δινουν εως 3.000 ευρω και σου βγει τζαμπα η εγκατασταση.

Απο εκει και περα γνωμη μου ειναι να κανεις και την προεγκατασταση(ενα καλωδιο ειναι και μια τριωδη στα ζεστα νερα)για αντλια θερμοτητας.Μικρο κοστος και ποτε δεν ξερεις αν θα σου χρειαστει και αν θα βαλεις,ωστε να μην ξαναεχεις μερεμετια.

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Που μπορω να δω για αυτες τις επιδοτησεις; Τωρα αρχιζω να ψαχνω και δεν ειμαι σχετικος. Μονο μια προσφορα εχω παρει.

Επισης, ισως να κοιταξω και τη λυση της αντλιας θερμοτητας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, psycho_freak said:

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Που μπορω να δω για αυτες τις επιδοτησεις; Τωρα αρχιζω να ψαχνω και δεν ειμαι σχετικος. Μονο μια προσφορα εχω παρει.

Επισης, ισως να κοιταξω και τη λυση της αντλιας θερμοτητας.  

λοιπόν εδώ είσαι (αγνόησε τις κιλοβατώρες. τέρμα δεξιά είναι η επιδότηση ανα μήνα): 

Screenshot 2022-02-23 at 19.39.02.png

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, psycho_freak είπε

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Που μπορω να δω για αυτες τις επιδοτησεις; Τωρα αρχιζω να ψαχνω και δεν ειμαι σχετικος. Μονο μια προσφορα εχω παρει.

Επισης, ισως να κοιταξω και τη λυση της αντλιας θερμοτητας.  

Στο site της εδα αττικης θα δεις φιλε.

Εκει μπες και θα τα δεις ολα.

Ειναι αναλογα σε ποιον δημο εισαι κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Giannis80x said:

Στο site της εδα αττικης θα δεις φιλε.

Εκει μπες και θα τα δεις ολα.

Ειναι αναλογα σε ποιον δημο εισαι κλπ.

Ωωω έχεις δίκιο.. Νόμιζα εννοούσε τις επιδοτήσεις ανα κιλοβατώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ωωω έχεις δίκιο.. Νόμιζα εννοούσε τις επιδοτήσεις ανα κιλοβατώρα!

Τουλαχιστον να παρει κατι απο εκει ο ανθρωπος και ας τα πληρωσει στην καταναλωση μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ωωω έχεις δίκιο.. Νόμιζα εννοούσε τις επιδοτήσεις ανα κιλοβατώρα!

δεν πειράζει φάνηκε οτι δεν μπήκαν οι έξτρα επιδοτήσεις της ΔΕΠΑ , 0.02 , εκτός αν ο Ηρών παίρνει απο αλλού

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

δεν πειράζει φάνηκε οτι δεν μπήκαν οι έξτρα επιδοτήσεις της ΔΕΠΑ , 0.02 , εκτός αν ο Ηρών παίρνει απο αλλού

Της δεπα ουτε σε εμενα που εχω φυσικο αεριο ελλαδος μπηκαν.μονο εκπτωση απο την εταιρεια φυσικο αεριο ελλαδος εγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Της δεπα ουτε σε εμενα που εχω φυσικο αεριο ελλαδος μπηκαν.μονο εκπτωση απο την εταιρεια φυσικο αεριο ελλαδος εγινε

πουθενά δεν έχει μπει (edit απο 2022)

Μάλιστα η ΔΕΗ στο site τον Ιανουάριο τον έχει εκτός για επιδότηση ΔΕΠΑ , πολύ μυστήριο

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

πουθενά δεν έχει μπει (edit απο 2022)

Μάλιστα η ΔΕΗ στο site τον Ιανουάριο τον έχει εκτός για επιδότηση ΔΕΠΑ , πολύ μυστήριο

Η χαρα της αρπαχτης και της λαμογιας τελικα ειναι η χωρα μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Μηπως γνωριζεις το υψος των προστιμων απο την Ε.Ε. , για την χρηση αυτων που αναφερεις; 

Μα ακριβώς επειδή είναι ειδική/ επείγουσα κατάσταση πρέπει η Ε.Ε. να μην επιβάλει καθόλου πρόστιμα για ένα χρόνο για την χρήση λιγνιτικών μονάδων!!!!! Είναι σαν να μας κάνει πόλεμο η Τουρκία και εμείς να πούμε δεν σηκώνουμε τα f-16 γιατί οι κινητήρες τους μολύνουν το περιβάλλον !!!!!

Βασικά πλέον μιλάμε για οικονομικό πόλεμο Ευρώπης - ΗΠΑ- Ρωσίας και θα δείξει να θα πάμε και σε "συμβατικό". Μόνο αν η Ρωσία δει ότι έχουμε εναλλακτικές για την ενέργεια θα πέσουν οι τιμές. Διαφορετικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mirbuys είπε

η ΔΕΗ το πάει το 0,05 από παρατάση σε παράταση (τώρα πήγε μέχρι 31.3) 

Να διευκρινίσουμε κάτι παιδιά;

Η μόνη αναφορά σε ημερομηνία που γίνεται στα προϊόντα φ.α. της ΔΕΗ είναι αυτή:
image.png.df093b3035c0976413639e5a5839c0a6.png

Το ότι θα δίνει 30€ έκπτωση σε νέους πελάτες μέχρι 31/3 δεν εξασφαλίζει οπωσδήποτε ότι και η τιμή της κιλοβατώρας θα παραμένει 0,50€. Μπορεί και να μείνει τελικά, αλλά είναι άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Θεωρητικά και αύριο το πρωί μπορεί να την πάει 0,80€ ή όσο θέλει άμα γουστάρει. Απλά πάλι θα δίνει 30€ σε νέους πελάτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...