Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Stellla είπε

Τζάμπα (όσοι) τρέχουμε με τη ΔΕΗ, δεν θα προλάβουμε να το ανάψουμε τελικά 

παίζει

2 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Ας ελπισουμε πως οι δικοι μας Ευρωπαιοι θα κατσουν στα αυγα τους γιατι εναλλακτικες δεν εχουν.

πως δεν έχουν , κάτσε περίμενε πως θα περάσουν το πράσινο υδρογόνο ως σωτήριο και μας έσωσε και μελλοντικά θα είναι φθηνότερο απο 0,20

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Στο τέλος θα το πιούνε οι ρώσοι.

οι Ρώσοι ήδη κλείσανε με Κίνα για 30 χρόνια , κάτι τέτοιο ήθελαν και για εδώ αλλά εμείς δε θέλαμε γιατί είτε ήμαστε "πράσινοι" , είτε δε θέλουμε να τα χαλάσουμε με Αμερική και LNG (που δε φτάνει)

Μόλις τώρα, enrique19 είπε

Οποιος εβαλε αεριο την πατησε big time που λενε και στο χωριο μου..εχουν να φανε κυνηγοι κατι διαχειρηστες που επεισαν ενοικους να ξηλωθουν χιλιαδες ευρω για την μετατροπη..ακομα και το πετρελαιο οαση θα μοιαζει διπλα στο αεριο αν παει η τιμη εκει που ειπε ο ντιμτρι μεντβιεντεφ

Θεσσαλία έπαιζε και πρόσφατη επιδότηση . Να καταργηθεί δε νομίζω , απλά ήταν κάτι φθηνό και δεν έβγαζε κέρδος η μαφία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, korakios είπε

παίζει

πως δεν έχουν , κάτσε περίμενε πως θα περάσουν το πράσινο υδρογόνο ως σωτήριο και μας έσωσε και μελλοντικά θα είναι φθηνότερο απο 0,20

οι Ρώσοι ήδη κλείσανε με Κίνα για 30 χρόνια , κάτι τέτοιο ήθελαν και για εδώ αλλά εμείς δε θέλαμε γιατί είτε ήμαστε "πράσινοι" , είτε δε θέλουμε να τα χαλάσουμε με Αμερική και LNG (που δε φτάνει)

Θεσσαλία έπαιζε και πρόσφατη επιδότηση . Να καταργηθεί δε νομίζω , απλά ήταν κάτι φθηνό και δεν έβγαζε κέρδος η μαφία

Το υδρογονο ισως σε καμια 20ετια.

Θελει τεραστια υποδομη και χρημα.

Φαντασου ολες οι Ευρωπαικες χωρες επι ποσα χρονια πρεπει να δουλευουν για να το κανουν και ποσα λεφτα πρεπει να ριξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giannis80x είπε

Το υδρογονο ισως σε καμια 20ετια.

Θελει τεραστια υποδομη και χρημα.

Φαντασου ολες οι Ευρωπαικες χωρες επι ποσα χρονια πρεπει να δουλευουν για να το κανουν και ποσα λεφτα πρεπει να ριξουν.

Πράσινη ενέργεια, πράσινο υδρογόνο, πράσινα άλογα. Όλα πιο ακριβά φυσικά για μας , μεγαλύτερο κέρδος για την μαφία. Το μόνο πράσινο που άξιζε ήταν το πράσινο ΠΑΣΟΚ το ορθόδοξο 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

Μήπως να ανοίξουμε θέμα ξεχωριστό ?

Πάροχοι πράσινης ενέργειας και ΜΗ οικονομικά πακέτα 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

ποιο τηλέφωνο , δεν πιάνεις κουβέντα μαζί τους και θα πεις τον πατέρα σου να τους το κλείνει

αμφισβήτηση λογαριασμού κάνεις , περιμένεις 10 εργάσιμες και ανάλογα την απάντηση προχωράς σε καταγγελία στη ΡΑΕ μέσω myrae

Για την χρέωση στο συμβόλαιο έχει το παρακάτω.

20220222_190144.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, KostasN είπε

Για την χρέωση στο συμβόλαιο έχει το παρακάτω.

στείλε pm και άλλες σελίδες αν έχει ή ανέβασε εδώ και τα παρακάτω αν είναι μόνο μία σελίδα

Spoiler

και αν μπορείς μέσα σε spoiler εδω να μην πιάνουν χώρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, marmagia είπε

Στο τέλος θα το πιούνε οι ρώσοι. κάτι τέτοια έκαναν πριν καποιες δεκαετίες οι χώρες του κολπου με εκβιασμούς με το πετρελαιο και στο τέλος δε τους βγηκε καλα. και ισως καλύτερα να προμηθεύει τους κινεζους η ρωσία και να αφήσουν το πιο συνεννοήσιμο κατάρ να τροφοδοτεί την ευρώπη

Συγκρίνεις μια απτις μεγαλύτερες δυνάμεις στον πλανήτη με μερικούς ξυπόλητους που έτυχε να έχουν πετρέλαιο στο χωράφι τους.

 

Το αέριο θα πέσει άμεσα στο μισή της τιμής, θα δώσει εντολή ο Μπάιντεν που είναι αλτρουιστής, ψυχοπονιάρης και φιλάνθρωπος να πουλήσει η Αμερική στου συμμάχους της σε τιμές προ κρίσης

 

1300Ε λογαριασμός αερίου είναι για σπίτι; Τι κατανάλωση έχει για να έρθει τόσο πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Συγκρίνεις μια απτις μεγαλύτερες δυνάμεις στον πλανήτη με μερικούς ξυπόλητους που έτυχε να έχουν πετρέλαιο στο χωράφι τους.

 

Το αέριο θα πέσει άμεσα στο μισή της τιμής, θα δώσει εντολή ο Μπάιντεν που είναι αλτρουιστής, ψυχοπονιάρης και φιλάνθρωπος να πουλήσει η Αμερική στου συμμάχους της σε τιμές προ κρίσης

 

1300Ε λογαριασμός αερίου είναι για σπίτι; Τι κατανάλωση έχει για να έρθει τόσο πολύ;

Σχεδόν 9000 kWh, ίδια με πέρσι όπου και πλήρωσαν γύρω στα 400 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα μίλησα με ΔΕΗ και με διαβεβαίωσε απόλυτα ο υπάλληλος, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπει ρήτρα αναπροσαρμογής, για αυτό άλλωστε λέγεται και σταθερό και ότι επίσης δεν αναγράφει πουθενά στους όρους του συμβολαίου κάτι σχετικό.

Ζήτησα να μου στείλουνε το συμβόλαιο με email και να υπογράψω με ηλεκτρονική υπογραφή, γιατί από το κατάστημα μου είπε θα αργήσω να βρω ραντεβού, με courier δεν θα περιμένει ο άνθρωπος να το διαβάσω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Uberalles_gr said:

Μόλις τώρα μίλησα με ΔΕΗ και με διαβεβαίωσε απόλυτα ο υπάλληλος, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μπει ρήτρα αναπροσαρμογής, για αυτό άλλωστε λέγεται και σταθερό και ότι επίσης δεν αναγράφει πουθενά στους όρους του συμβολαίου κάτι σχετικό.

Ζήτησα να μου στείλουνε το συμβόλαιο με email και να υπογράψω με ηλεκτρονική υπογραφή, γιατί από το κατάστημα μου είπε θα αργήσω να βρω ραντεβού, με courier δεν θα περιμένει ο άνθρωπος να το διαβάσω εγώ.

μην βασίζεσαι σε τι σου ειπε, μπες και δες τις ημερομηνιες διαθεσιμων ραντεβου στα καταστηματα. εγω την επομενη μερα βρηκα ραντεβου και σε 1 εβδομαδα ειχε αλλαξει ο παροχος

πχ τυχαια τσεκαρα αθηνα (μαρουσι) και εχει αυριο διαθεσιμα κανονικα ραντεβου

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

Μόλις τώρα, Uberalles_gr είπε

Μόλις τώρα μίλησα με ΔΕΗ και με διαβεβαίωσε απόλυτα ο υπάλληλος,

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος ,υπεύθυνος καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος ,κεντρικά ,γωνίες ,γραφεία και καναπέδες
 

1 λεπτό πριν, Uberalles_gr είπε

δεν υπάρχει περίπτωση να μπει ρήτρα αναπροσαρμογής, για αυτό άλλωστε λέγεται και σταθερό και ότι επίσης δεν αναγράφει πουθενά στους όρους του συμβολαίου κάτι σχετικό.

στους όρους αναγράφεται ξεκάθαρα το δικαίωμα του πάροχου να αλλάξει άμεσα τις τιμές ,δηλαδή να δεις στο λογαριασμό σου χρέωση νέων τιμών και να γράφει ειδοποίηση οτι έγινε αλλαγή ή

αλλαγή γενικών όρων όπου ο πάροχος θα σε ειδοποιήσει 60 μέρες πριν την εφαρμογή

Όμως αναγράφεται πάλι στους όρους οτι ο πελάτης έχει δικαίωμα αποχώρησης αζημίως

Βέβαια η νομοθεσία προβλέπει την 6μηνη διατήρηση τιμών

Οπότε άσε το τι λένε στα τηλέφωνα και διάβασε τους όρους που θα υπογράψεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

στους όρους αναγράφεται ξεκάθαρα το δικαίωμα του πάροχου να αλλάξει άμεσα τις τιμές ,δηλαδή να δεις στο λογαριασμό σου χρέωση νέων τιμών και να γράφει ειδοποίηση οτι έγινε αλλαγή ή

αλλαγή γενικών όρων όπου ο πάροχος θα σε ειδοποιήσει 60 μέρες πριν την εφαρμογή

Όμως αναγράφεται πάλι στους όρους οτι ο πελάτης έχει δικαίωμα αποχώρησης αζημίως

Βέβαια η νομοθεσία προβλέπει την 6μηνη διατήρηση τιμών

Αυτό μου το ανάφερε και δεν μου άρεσε μπορώ να πω!
Για αυτό ζήτησα να μου στείλουν το συμβόλαιο πρώτα, να μπορώ να το διαβάσω

Και όπως λες, ότι η νομοθεσία προβλέπει την 6μηνη διατήρηση τιμών, εάν πάω τώρα, ουσιαστικά τον Σεπτέμβριο θα μπορεί να αλλάξουν τα πάντα, άρα θα έχω κάνει μια τρύπα στο νερό.

Αφού το έφαγα το αγγούρι φέτος, ίσως πρέπει να περιμένω απλώς έλεγα να μην το φάω και του χρόνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...