Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, cyberguy είπε

μπορει καποιος να γραψει το email της ΔΕΗ για αέριο? έχει κατέβει απο το site τους και δεν μπορώ να το βρώ. 

[email protected]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο εξυπηρέτηση η ΔΕΗ , μου στείλανε το λογαριασμό και όντως δεν είναι πιστωτικός λόγω του οτι δεν έχει όλο το Δεκέμβριο με τη γερή έκπτωση

θα κάνω τον ηλεκτρονικό Βασιλάκη με τους κωδικούς 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@marmagia θυμάμαι κάτι είχες ρωτήσει για καταμέτρηση και αν τη λαμβάνουν για εκκαθαριστικό όταν τη δίνουμε εμείς

Βασικά την είχα δώσει 14/12 και η ΔΕΗ αναφέρει επιτόπια 11/12 . Επειδή είμαι σιγουρος οτι δεν μπήκαν και είναι ίδια η μέτρηση, επιβεβαιώνω οτι τη λαμβάνουν υπόψιν

Βέβαια αν περάσει χρόνος χωρίς να έχουν πρόσβαση μετά στέλνουν χαζοεπιστολές για διακοπή κτλ , πάλι με υπεύθηνη δήλωση και φωτό τη δέχονται

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PastiGR είπε

Καλησπέρα σε όλους , σε εμένα ακόμα δεν ήρθε κάποιος λογαριασμός.Ημερομηνια σύνδεσης στο gascontrol στις 24/12.

Ούτε εμένα μου έχει βγει λογαριασμός στο ebill και έχω υπογράψει από 20/10. Στο mail που είχα στείλει την προηγούμενη βδομάδα είπαν ότι ο λογαριασμός έχει εκδοθεί και αναμένετε να αποσταλεί… τώρα το πότε δεν είπαν. Αν δεν δω ούτε αύριο κάτι θα στείλω ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kamenos1_1 είπε

Ούτε εμένα μου έχει βγει λογαριασμός στο ebill και έχω υπογράψει από 20/10. Στο mail που είχα στείλει την προηγούμενη βδομάδα είπαν ότι ο λογαριασμός έχει εκδοθεί και αναμένετε να αποσταλεί… τώρα το πότε δεν είπαν. Αν δεν δω ούτε αύριο κάτι θα στείλω ξανά.

ζήτα να στον στείλουν μέσω email , μπορεί και να απαντήσουν αυθημερόν

Spoiler

Τελικά , μη βαράτε , είχα ebill , είχα κάνει το 2011 περίπου όταν είχα ρεύμα στη ΔΕΗ 😁

το κατάλαβα όταν απο το site έβγαλε μήνυμα λάθους οτι το ΑΦΜ υπάρχει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

ζήτα να στον στείλουν μέσω email , μπορεί και να απαντήσουν αυθημερόν

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τελικά , μη βαράτε , είχα ebill , είχα κάνει το 2011 περίπου όταν είχα ρεύμα στη ΔΕΗ 😁

το κατάλαβα όταν απο το site έβγαλε μήνυμα λάθους οτι το ΑΦΜ υπάρχει

 

Έστειλα και τώρα μου απάντησαν ότι δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός και να επικοινωνήσω με την ΕΔΑ.  Έχουμε κανένα mail για Αττική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 minutes ago, korakios said:

@marmagia θυμάμαι κάτι είχες ρωτήσει για καταμέτρηση και αν τη λαμβάνουν για εκκαθαριστικό όταν τη δίνουμε εμείς

Βασικά την είχα δώσει 14/12 και η ΔΕΗ αναφέρει επιτόπια 11/12 . Επειδή είμαι σιγουρος οτι δεν μπήκαν και είναι ίδια η μέτρηση, επιβεβαιώνω οτι τη λαμβάνουν υπόψιν

Βέβαια αν περάσει χρόνος χωρίς να έχουν πρόσβαση μετά στέλνουν χαζοεπιστολές για διακοπή κτλ , πάλι με υπεύθηνη δήλωση και φωτό τη δέχονται

Spoiler

Νομιζα οτι δινεις σε μηνιαια βαση μετρησεις στην ΕΔΑ αλλα τελικα διαπιστωσα οτι ειναι κατα την περιοδο που ετσι και αλλιως θα μετρουσαν οποτε εχει νοημα οταν ειναι σε μερος μη προσβασιμο ευκολα απο αυτους. σε μενα ειναι στο δρομο το ρολοι. Τωρα περιμενω ποτε θα κανουν την επομενη. Η ΕΔΑ απαντησε στη ραε οτι εφτιαξαν τον μετρητη για να δινει μετρησεις σε μηνιαια βαση (και πραγματι αλλαξαν τις πλαστικες ταπες που ασφαλιζαν τον μετρητη απο μαυρες σε μπλε, αρα τον ανοιξαν) το θεμα ειναι δε μου λενε τηέφωνικα ποτε ειναι η επομενη καταμετρηση. αρα αναμενω

 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kamenos1_1 είπε

Έστειλα και τώρα μου απάντησαν ότι δεν έχει εκδοθεί λογαριασμός και να επικοινωνήσω με την ΕΔΑ.  Έχουμε κανένα mail για Αττική?

https://edaattikis.gr/gr/contact

και να δίνεις μέτρηση ο ίδιος (ανάλογα την περίοδο)

https://edaattikis.gr/gr/tools/counter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά μου…

Αυτος είναι του Δεκεμβρίου,

του Νοεμβρίου επίσης για ένα μήνα είχε έρθει 350€

επίσης δεν θέλετε να δείτε του ρεύματος τα ποσά …αλλά δεν τα βάζω γαιτι είναι off topic 

Έχω τρεις μερες διαβάζω όλο το θέμα και ψάχνομαι τηλεφωνικά για αλλαγή εταιρίας σε αεριο και ρεύμα..

Κλείνω προς ζενίθ σε διπλό πακετο αερίου ρεύματος με τιμές Αερίου 0,03€ κλβωρα, πάγιο 5€ Με τους έξι μήνες άνευ παγίου 

κ τιμές ρεύματος 0,06€ κλβωρα,πάγιο 4,5€ κ επίσης οι πρώτοι έξι μήνες άνευ παγίου..δε θυμάμαι όμως αν μου είπανε 1 ή 2 χρόνια συμβόλαιο..

ομως μίλησα και με ΔΕΗ για αεριο και ρεύμα που είναι και μεμονωμένα που αυτά τα προγράμματα τα ξέρετε όλοι όπως διάβασα, δλδ αεριο  homegascontrol Κ ρεύμα το home enter χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής 

W&V αεριο .pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, stagkia said:

 

Κλείνω προς ζενίθ σε διπλό πακετο αερίου ρεύματος με τιμές Αερίου 0,03€ κλβωρα, πάγιο 5€ Με τους έξι μήνες άνευ παγίου 

κ τιμές ρεύματος 0,06€ κλβωρα,πάγιο 4,5€ κ επίσης οι πρώτοι έξι μήνες άνευ παγίου..δε θυμάμαι όμως αν μου είπανε 1 ή 2 χρόνια συμβόλαιο..

 

W&V αεριο .pdf 429.49 kB · 0 downloads

και στα δυο που κοιτας υπαρχει ρητρα και μαλιστα με χαμηλά όρια ( Όρια: Κάτω=10 €/MWh και Πάνω=20 €/MWh). σημερα πχ το ttf ειναι στα 74/mwh

συγκεκριμένα γράφουν σε κοινή θέα στη σελίδα τους 

"Οι χρεώσεις και οι εκπτώσεις αφορούν στο ανταγωνιστικό σκέλος του τιμολογίου, εφόσον δεν ενεργοποιηθεί το δικαίωμα του προμηθευτή για εφαρμογή Αναπροσαρμογής TTF. Ο ακριβής προσδιορισμός αυτής επεξηγείται στους Γενικούς Όρους της Σύμβασης Προμήθειας. Για την Αναπροσαρμογή TTF δείτε περισσότερα εδώ."

Επεξ/σία από marmagia
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρήτρα αναπροσαρμογής αν έχω καταλάβει και οπωα μου έχουν πει είναι μόνο στο ρεύμα σωστά ;

επίσης σε προγραμμα τς ΔΕΗ δεν υπάρχει ρήτρα όπως μου είπανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι που μπορει να ειναι και βλακεια;

Πας δεη,δεν μπορεις να καταχωρησεις ενδειξη μετρητη εαν δεν σου εχει βγει λογαριασμος πρωτα;

12 λεπτά πριν, marmagia είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, stagkia είπε

Κλείνω προς ζενίθ σε διπλό πακετο αερίου ρεύματος με τιμές Αερίου 0,03€ κλβωρα, πάγιο 5€ Με τους έξι μήνες άνευ παγίου 

ΔΕΗ gascontrol , για το ρεύμα κάνω παράθεση στο άλλο θέμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...