Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, mousmoulis είπε

Για Ιανουάριο κανονικά δεν έπρεπε να έχει και επιπλέον έκπτωση ΔΕΠΑ = 0,02?

ναι και βλέπω σε κανέναν δεν έχουν βάλει

36 λεπτά πριν, mousmoulis είπε

Επίσης, δεν μου πίστωσαν τα 30 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό

στείλε στο customer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, korakios είπε

φτου-φτου-φτου-φτου , δεν έχω ΔΕΗ στο ρεύμα 😁

λογικά αύριο θα μου δώσουν κωδικούς , όλα καλά , απλά εχω περιέργεια γιατί βγήκε τόσο "ακριβό" με 34€ (αν και η κατανάλωση είναι απο Σεπτέμβριο)

Να σου πω εγω.....γτ βγαλανε λογαριασμο μεχρι τελη Νοεμβρη,αρχες Δεκεμβρη.... μου ηρθε κ εμενα σε παρομοια περιπτωση 122 ευρω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Οι αναστολές χρεωσεων διανομής θα ισχύσουν και για το επόμενο δίμηνο (Γενάρη - Φεβρουάριο) γνωριζουμε; 

Στο φυσικο αεριο ελλαδος δεν εχουν κανει αναστολη χρεωσεων καθολου.

Βεβαια αυτο δεν με πειραζει γιατι ουτως η αλλως θα πληρωθει απο Απριλιο και μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Στο φυσικο αεριο ελλαδος δεν εχουν κανει αναστολη χρεωσεων καθολου.

Βεβαια αυτο δεν με πειραζει γιατι ουτως η αλλως θα πληρωθει απο Απριλιο και μετα.

Ναι δεν τα γλυτώνουμε ούτως ή άλλως απλά ένα μέρος θα πληρωθεί το καλοκαίρι όταν έρχονται τα πάγια σχεδόν. 

Σε ένα λογαριασμό που είδα ενός συμφορουμιτη πριν για 18 μέρες Ιανουαρίου σε σταθερό ζενίθ δεν υπηρχε αναστολή πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδιά . Καθώς ολοκληρώνω φακέλους για το ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ και έχω σκοπό να προβώ σε αλλαγή θερμανσης , μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά ότι το φυσικό αέριο πάει για κατάργηση λογω πιέσεων της Ευρωβουλής . Ισχύει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler
12 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

μου μπήκαν ψύλλοι στα αυτιά ότι το φυσικό αέριο πάει για κατάργηση λογω πιέσεων της Ευρωβουλής . Ισχύει κάτι τέτοιο?

όχι , είναι συνήθως πουλημένα άρθρα απο περιοδικά αυτοκίνησης (ηλεκτροκίνηση) και άλλα για "ΑΠΕ" και "πράσινης ανάπτυξης" με αντίστοιχους τίτλους

ήταν όντως πρόταση για κατάργηση των επιδοτήσεων (ΕΣΠΑ) και όχι για κατάργηση του φυσικού αερίου  , εννοείται δε γινόταν , μάλιστα μπήκαν και τα πυρηνικά ως πράσινα και το φυσικό αέριο υπο όρους μιας και θα χρησιμοποιηθεί αργότερα και για υδρογόνο

Κοίτα το φυσικό αέριο ήταν ένα φθηνό καύσιμο που δε νοθεύεται και έχει μικρή φορολογία , δηλαδή συμφέρει τον πολίτη και όχι τη μαφία , επομένως λογικό είναι να υπάρχει αυτός ο "πόλεμος"

 

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια απορια......αυτοι που εχουμε 0,02 σταθερο και η επιδοτηση Δεκεμβριου ηταν 0,034 αν δεν κανω λαθος.....οσο παραπανω το καιγαμε θα κερδιζαμε λεφτα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, desiro είπε

Εγω εχω μια απορια......αυτοι που εχουμε 0,02 σταθερο και η επιδοτηση Δεκεμβριου ηταν 0,034 αν δεν κανω λαθος.....οσο παραπανω το καιγαμε θα κερδιζαμε λεφτα?

Αυτό καταλαβαίνω ότι θα συνέβαινε - συνέβη! (Για κατανάλωση Δεκέμβρη) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stazzy1978 είπε

Αυτό καταλαβαίνω ότι θα συνέβαινε - συνέβη! (Για κατανάλωση Δεκέμβρη) :-D

Κοιτα σαν προμηθεια αεριου που εκανα τις πραξεις οντως συνεβη....απλα δεν ξερω με τις χρεωσεις διανομεις,εφκ κτλ ποσο θα εβγαινε γτ βαρεθηκα να κανω τις πραξεις 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Καλησπέρα σε όλους , σε εμένα ακόμα δεν ήρθε κάποιος λογαριασμός.Ημερομηνια σύνδεσης στο gascontrol στις 24/12.

εγω τηλεφωνο πείρα και μου εδωσαν τον κωδικο πελατη  εκανα εγγραφη στο ebill  και είδα τον λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rose from hell είπε

εγω τηλεφωνο πείρα και μου εδωσαν τον κωδικο πελατη  εκανα εγγραφη στο ebill  και είδα τον λογαριασμο

Έχω ebill. Δεν έχει εμφανιστεί κανένας λογαριασμός ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...