Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά συγγνώμη για την παρένθεση σίγουρα έχει αναλυθεί το θέμα, αλλά επειδή έχει καεί ο εγκέφαλος μου με όλες τις ρήτρες, για ζενιθ προτείνετε το GAS HOME FIX ή το GAS HOME EASY???

Το φοβάμαι το easy με την κυμαινόμενη ρήτρα αναπροσαρμογής, αλλά μήπως και το fix έχει κρυφές χρεώσεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, marmagia είπε

Έτσι λένε από την ΕΔΑ. Το θέμα είναι παλιά σου έλεγαν επόμενη καταμέτρηση είναι στις χχ

τωρα δεν σου λένε. Εγώ θέλω να τσεκάρω ότι όντως η απάντηση που έδωσαν στην ΡΑΕ ισχύει. Είχαμε μια διαφωνία σχετικά με την ενεργοποίηση της τηλεμετρησης και μου απαντάνε στο παράπονο στην ΡΑΕ ότι το έφτιαξαν και θα μπορείτε (sic) "να λαμβάνετε τις ενδείξεις σε μηνιαία βάση". Όποτε ήθελα να τσεκάρω ότι όντως το έφτιαξαν και δεν θα πουν ότι θα πάρουν μέτρηση πάλι σε 2-3 μήνες. Δεν μου λένε όμως πια τηλεφωνικά και αν περιμένω από λογαριασμό της ΔΕΗ για να δω την επόμενη καταμέτρηση φέξε μου και γλίστρησα 

Καταλαβαινω τι λες.

Παντως εμενα η ημερομηνια που γραφει οτι περνανε για μετρηση ισχυει.

Το εχω καρατσεκαρει.

Περναω μονος μου την μετρηση,περνανε μετα απο δυο μερες οπως λεει ο λογαριασμος για μετρηση,και βαζουν την δικης τους νεα μετρηση.

Αλλωστε εργολαβοι εχουν την μετρηση και πληρωνονται με τον μετρητη,οποτε δεν αφηνουν να παει κατι χαμενο.

Απλα η Δεη εχει χασει προφανως την μπαλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, athena14 είπε

Το φοβάμαι το easy με την κυμαινόμενη ρήτρα αναπροσαρμογής

καλά κάνεις

4 λεπτά πριν, athena14 είπε

αλλά μήπως και το fix έχει κρυφές χρεώσεις??

όχι , αλλά 0,08688 το βλέπεις συμφέρον σε σχέση με τα 0,05 της ΔΕΗ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, athena14 είπε

Παιδιά συγγνώμη για την παρένθεση σίγουρα έχει αναλυθεί το θέμα, αλλά επειδή έχει καεί ο εγκέφαλος μου με όλες τις ρήτρες, για ζενιθ προτείνετε το GAS HOME FIX ή το GAS HOME EASY???

Το φοβάμαι το easy με την κυμαινόμενη ρήτρα αναπροσαρμογής, αλλά μήπως και το fix έχει κρυφές χρεώσεις??

γιατι να πας zenith σε σταθερο και όχι στην ΔΕΗ gas control που εχει πιο φτηνή την kw παλι σε σταθερο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, kirileman είπε

Τι φάση; ΔΕΗScreenshot_20220218-143630_Drive.jpg.31aad48c20008e20be71647bd8d2910b.jpg

Μάλλον γι' αυτό δεν έβγαζαν λογαριασμούς. Δεν τους πήγαινε το χέρι να στείλουν... πιστωτικούς!😳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, DownUNDERground said:

Μάλλον γι' αυτό δεν έβγαζαν λογαριασμούς. Δεν τους πήγαινε το χέρι να στείλουν... πιστωτικούς!😳

Όσοι έκλεισαν με 0.02  είστε πολύ τυχεροί 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, cyberguy είπε

γιατι να πας zenith σε σταθερο και όχι στην ΔΕΗ gas control που εχει πιο φτηνή την kw παλι σε σταθερο?

Δίκιο έχεις!!! εκεί υπάρχει καμιά κρυφή χρέωση ή ειναι πιο "καθαρά" τα πράγματα? γιατι έχουν δει πολλά τα ματάκια μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση σχετικά με όσους από εσάς έχουν ΔΕΗ φυσικό αέριο……..πως στο καλό έχουν σταθερή χρέωση ενώ όλοι μα όλοι έχουν κυμαινόμενο?!Και ποιος μου λέει εμένα αύριο μεθαύριο με της πλάτες που κάνει μην ξαφνικά βάλει στους λογαριασμούς τιμή αναπροσαρμογής με τους προηγούμενους μήνες που ήταν σταθερό και αρχίζουν και πληρώνουν τα μαλλιά της κεφαλής τους?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Drake27 είπε

Ερώτηση σχετικά με όσους από εσάς έχουν ΔΕΗ φυσικό αέριο……..πως στο καλό έχουν σταθερή χρέωση ενώ όλοι μα όλοι έχουν κυμαινόμενο?!Και ποιος μου λέει εμένα αύριο μεθαύριο με της πλάτες που κάνει μην ξαφνικά βάλει στους λογαριασμούς τιμή αναπροσαρμογής με τους προηγούμενους μήνες που ήταν σταθερό και αρχίζουν και πληρώνουν τα μαλλιά της κεφαλής τους?!

Δεν γίνεται γιατί δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο συμβόλαιο που υπέγραψαν όσοι είναι σε σταθερό, ενώ όσοι είναι σε κυμαινόμενο το γράφει (πλέον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κι εγω καμια εβδομαδα να μπω γενικοτερα στο ebill(ειδα οτι αλλαξε κιολας) και σημερα που μπηκα ειδα οτι εκδοθηκε και για μενα ο λογαριασμος.

Ημερομηνια εκδοσης λογαριασμου 09/02.

Η καταναλωση ειναι απο 04/01 εως 17/01 (για 14 ημερες οπως γραφει και ο λογαριασμος).

274052625_1114987602602984_3647369311267855889_n.png.3f93312fc3fd40c2f476dfa69cd505a4.png

Ευτυχως και στο Flex του ΗΡΩΝ δεν ειχα μεγαλη καταναλωση μεχρι τις 03/01 και στον τελευταιο λογαριασμο μου εβγαλαν 113 ευρω πιστωτικο με τον εναντι να ειναι 200 ευρω.Μια χαρα.

Επισης παρατηρησα στον λογριασμο το παρακατω μηνυμα:

274162911_653576275968124_5388603461746035301_n.png.904d0640bf3ba1a4e677b1bdffc987ec.png

Τι παπαρια ειναι παλι αυτη?

Το εχει σε κανεναν αλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Ερώτηση σχετικά με όσους από εσάς έχουν ΔΕΗ φυσικό αέριο……..πως στο καλό έχουν σταθερή χρέωση ενώ όλοι μα όλοι έχουν κυμαινόμενο?!Και ποιος μου λέει εμένα αύριο μεθαύριο με της πλάτες που κάνει μην ξαφνικά βάλει στους λογαριασμούς τιμή αναπροσαρμογής με τους προηγούμενους μήνες που ήταν σταθερό και αρχίζουν και πληρώνουν τα μαλλιά της κεφαλής τους?!

για 6 μήνες βάσει νομοθεσίας , μετά όλα αλλάζουν αν θέλει ο πάροχος ( φεύγεις αζημίως) σκοπός ήταν να βγει τζάμπα ο χειμώνας

1 λεπτό πριν, Uberalles_gr είπε

ενώ όσοι είναι σε κυμαινόμενο το γράφει (πλέον)

και εκεί φυσικά πρέπει να υπάρξει ενημέρωση .

πχ το easy της zenith που αναφέρθηκε αν η προώθηση αναφέρει μόνο τις διαφημιζόμενες τιμές γίνεται καταγγελία

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Επισης παρατηρησα στον λογριασμο το παρακατω μηνυμα:

274162911_653576275968124_5388603461746035301_n.png.904d0640bf3ba1a4e677b1bdffc987ec.png

Τι παπαρια ειναι παλι αυτη?

Το εχει σε κανεναν αλλον?

ρε μαν , θα κάτσεις σε μια εταιρία επιτέλους να πάμε σε οποιαδήποτε άλλη ?😂😂😂😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

ρε μαν , θα κάτσεις σε μια εταιρία επιτέλους να πάμε σε οποιαδήποτε άλλη ?😂😂😂😂😂😂😂

Πρεπει να βγαλουν ενα φθηνο προγραμμα να με βαλουν εκει να μην εχω σχεση με τους υπολοιπους.
Τι διαολο μηνυμα ειναι τωρα αυτο δεν ξερω.Μπηκα στο site κι εψαξα τα παντα αλλα δεν ειδα τιποτα περιεργο.Τωρα γιατι το εγραψαν αυτο δεν ξερω.

Κατσε να δουμε μηπως το αναφερει και σε κανεναν αλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...