Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Μολις μου βγηκε εμενα λογαριασμος στο οικιακο πληρες extra.

Τους εστειλα email πρωτον γιατι για τον Νοεμβριο δεν μου περασαν εκπτωση και δευτερον γιατι οντως με βαση τον λογαριασμο του φιλου πιο πανω,η εκπτωση δεν ειναι 20% αλλα λιγοτερη.

Αναμενουμε για απαντηση.

Παντως τελικα ολοι κλεφτες ειναι.

γραψε μας τι θα σου απαντησουν, θα με ενδιεφερε και εμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Μολις μου βγηκε εμενα λογαριασμος στο οικιακο πληρες extra.

Τους εστειλα email πρωτον γιατι για τον Νοεμβριο δεν μου περασαν εκπτωση και δευτερον γιατι οντως με βαση τον λογαριασμο του φιλου πιο πανω,η εκπτωση δεν ειναι 20% αλλα λιγοτερη.

Αναμενουμε για απαντηση.

Παντως τελικα ολοι κλεφτες ειναι.

Υποψην βαλανε και εως 6 ατοκες δοσεις.

2 λεπτά πριν, Thrylos7 είπε

γραψε μας τι θα σου απαντησουν, θα με ενδιεφερε και εμενα...

Γι αυτο το ποσταρα.

Αναλογα τον μηνα κανουν απο 10-15% εκπτωση απο οτι τσεκαρα.

Οτι να ναι δηλαδη.

Αν και νομιζω θα παρει κανα μηνα να απαντησουν και θα μαι καθε δυο τρεις μερες στην υπενθυμιση😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Gas Control της ΔΕΗ υπάρχει διαθέσιμη ηλεκτρονική διαδικασία για να ολοκληρώσεις την αλλαγή προμηθευτή ή πρέπει υποχρεωτικά να πας σε φυσικό κατάστημα της ΔΕΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 minutes ago, koslyr said:

Για το Gas Control της ΔΕΗ υπάρχει διαθέσιμη ηλεκτρονική διαδικασία για να ολοκληρώσεις την αλλαγή προμηθευτή ή πρέπει υποχρεωτικά να πας σε φυσικό κατάστημα της ΔΕΗ;

Αλλιώς τηλεφωνικά και στέλνουν κούριερ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρασαν 5 μήνες από τότε που άλλαξα από Ζενίθ σε ΔΕΗ. Ακόμα να μου στείλουν έναν λογαριασμό. Αγνόησαν τα παράπονα μου πριν 1,5 μήνα περίπου, ότι έτσι δεν μπορώ να πάρω το επίδομα θέρμανσης. Ένα γραπτό παράπονο ακόμα στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ-φυσικό αέριο και πάω για καταγγελία στην ΡΑΕ ή/και ΣτΚ.

Με κάναν μπαλάκι να δω στην ΕΔΑ αν έγινε η μέτρηση και από την ΕΔΑ μου είπαν ότι έχει γίνει και έχει σταλεί στην ΔΕΗ. Μετά μου είπαν από ΔΕΗ θα το λύσουν το θέμα προσεχώς, αλλά τίποτα. Το διπλανό διαμέρισμα παίρνει λογαριασμού κανονικά (2 από τότε). Ίσως καταγγείλω και στον ΣτΚ.

 

Στις 4/1/2022 στις 1:54 ΠΜ, ekrepali είπε

Άμα τους παίρνετε τηλέφωνο και δεν έρχεται λογαριασμός... εεε σταματήστε να παίρνετε τηλέφωνο και κάντε κάτι διαφορετικό

Ξαναπήρα την ΔΕΗ τηλέφωνο. Δεν είχα μεγάλο χρόνο αναμονής. Μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα και λόγω αλλαγής τιμολογιακής πολιτικής δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα! Ενώ είμαι στο σταθερό gas control. Ίσως να αναμένω δυσάρεστες εκπλήξεις και στην συμφωνημένη τιμή; Σε έναν μήνα μου είπαν θα σταλεί ο λογαριασμός. Μου είπαν να γραφτώ στο ebill και να βλέπω. Εκεί έβαλα να παίρνω ηλεκτρονικά και με ειδοποιήσεις τον λογαριασμό. Μου είχαν και την επιλογή για φυσικό αέριο εκτός από ρεύμα, καθώς είχαν διασταυρώσει το συμβόλαιο μου για το αέριο. Δεν απείλησα ακόμα με καταγγελίες τελικά. Τους δίνω αυτήν την τελευταία προθεσμία.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Krusty είπε

Πέρασαν 5 μήνες από τότε που άλλαξα από Ζενίθ σε ΔΕΗ. Ακόμα να μου στείλουν έναν λογαριασμό. Αγνόησαν τα παράπονα μου πριν 1,5 μήνα περίπου, ότι έτσι δεν μπορώ να πάρω το επίδομα θέρμανσης. Ένα γραπτό παράπονο ακόμα στην ιστοσελίδα της ΔΕΗ-φυσικό αέριο και πάω για καταγγελία στην ΡΑΕ.

Με κάναν μπαλάκι να δω στην ΕΔΑ αν έγινε η μέτρηση και από την ΕΔΑ μου είπαν ότι έχει γίνει και έχει σταλεί στην ΔΕΗ. Μετά μου είπαν από ΔΕΗ θα το λύσουν το θέμα προσεχώς, αλλά τίποτα. Το διπλανό διαμέρισμα παίρνει λογαριασμού κανονικά (2 από τότε). Ίσως καταγγείλω και στον ΣτΚ.

 

Ξαναπήρα την ΔΕΗ τηλέφωνο. Δεν είχα μεγάλο χρόνο αναμονής. Μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα και λόγω αλλαγής τιμολογιακής πολιτικής δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα! Ενώ είμαι στο σταθερό gas control. Ίσως να αναμένω δυσάρεστες εκπλήξεις και στην συμφωνημένη τιμή; Σε έναν μήνα μου είπαν θα σταλεί ο λογαριασμός. Μου είπαν να γραφτώ στο ebill και να βλέπω. Εκεί έβαλα να παίρνω ηλεκτρονικά και με ειδοποιήσεις τον λογαριασμό. Μου είχαν και την επιλογή για φυσικό αέριο εκτός από ρεύμα, καθώς είχαν διασταυρώσει το συμβόλαιο μου για το αέριο. Δεν απείλησα ακόμα με καταγγελίες τελικά. Τους δίνω αυτήν την τελευταία προθεσμία.

Τι εννοούν ότι υπάρχει πρόβλημα λόγο τιμολογιακής πολιτικής; 

Δεν θα ησυχάσουμε ποτέ στην μπανανία που μπλέξαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως είναι μια λογική ερώτηση που ίσως έπρεπε να την είχα κάνει, αλλά αφού με έχουν κάνει τρελό δούλεμα τόσο καιρό, δεν πίστευα ότι θα ακούσω κάτι λογικό. Να περιμένω παράνομα ρήτρα αναπροσαρμογής; Είχα πετύχει πολύ καλή σταθερή τιμή τότε τον Σεπτέμβρη.

Μου έλεγαν πριν ενάμιση μήνα, αφού δεν έχουμε την μέτρηση πώς να στείλουμε, ενώ η ΕΔΑ είχε κάνει την καταμέτρηση! Δεν ξέραν την ακριβή μέρα που έκανα έναρξη κατανάλωσης στην ΔΕΗ! Ξέραν μόνο για το συμβόλαιο. Εγώ τους τα έλεγα από την περίοδο κατανάλωσης του τελικού λογαριασμού της Ζενίθ!

Στο τηλέφωνο η υπάλληλος μου φάνηκε σαν να ξέρει κάτι και δεν ήθελε να μου του πει (κάπως ξεφύσησε σε αυτά που άκουγε από εμένα). Η ΔΕΗ έχει σχέση με το κράτος, ίσως το κάνουν επίτηδες για να χάσουμε το επίδομα θέρμανσης έτσι ή ίσως αλλαγή στην συμφωνημένη τιμή kwh. Και άλλο μέλος περίμενε 5 μήνες.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!

Και εδω ακομη τπτ απο λογαριασμο της δεη...

15 δεκεμβριου εγινε η μεταβαση απο ζενιθ σε δεη..

Η ΕΔΑ τους εχει στειλει την μετρηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2022 στις 10:24 ΠΜ, desiro είπε

Παντως στη ΔΕΗ ειτε τηλεφωνικα ειτε μεσω email δεν εχω βγαλει ακρη ακομα για το λογαριασμο....απο 22/9 κανενας λογαριασμος ακομα....

Είμαστε πολλοί με το πρόβλημα στην ΔΕΗ. Zenith έρχεται κανονικά στους γείτονες μου.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

έχουμε σειρά κύριε, να περιμένετε στην ουρά  😛

(απο Σεπτέμβρη)

Τι ρολο βαρανε πραγματικα...

Απορω τι τσιγαριλικι καπνιζουν.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/2/2022 στις 3:21 ΜΜ, ekrepali είπε

4.jpg.d2a34cccc3c0537ad3c18a83e87f95f7.jpg

 

Οπότε η misi27 έχει δίκιο, γιατί το 0,0275 είναι πριν την έκπτωση 25%, σωστά;

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παθών και εγώ από ΔΕΗ gas control από τέλη Οκτωβρίου.. 2 μετρήσεις η ΕΔΑ (αρχές Δεκ 21 και Φεβ 22) και ο λογαριασμός ερχεταιιιιι.... 

3 φορές τηλεφωνική επικοινωνία, 3 φορές γραπτώς με email.. απάντηση  η ίδια καραμέλα για τις μετρήσεις της ΕΔΑ, ότι τιμολογούν εκκαθαριστικές μετρήσεις και ότι χρειάζεται 1 μήνας από τη μέτρηση για την έκδοση του λογαριασμού...

καθημερινό τσεκάρισμα στο ebill (μαζί με πρωινό φραπέ) μπας και...

βρωμάει κωλοτούμπα;;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
48 minutes ago, Krusty said:

 

Οπότε η misi27 έχει δίκιο, γιατί το 0,0275 είναι πριν την έκπτωση 25%, σωστά;

Yeap, φάνηκε στο λογαριασμό που εκδόθηκε 30/11, αφού είχα γυρίσει στο GasControl 30/9 με αυτή την τιμή+έκπτωση.

Τώρα περιμένω κι εγώ λογαριασμό με μέτρηση 24/12...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούργιο κόλπο δε παιδιά η άρνηση της ΕΔΑ αττικης να πει την ημερομηνία επόμενης καταμέτρησης; 3 υπάλληλοι ίδια απάντηση "ρωτήστε τον πάροχο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...