Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, magdalhnh είπε

147108900_.png.e14d685909f4b96bdebdf10d9b1286bb.png

Εγώ με ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ εχω υψηλότερη τιμή κιλοβατόρας και καμία έκπτωση απο επιδότηση γκρρρ

Τι γίνετε; ότι τους κατέβει χρεώνουν; 

Θα με βοηθούσε πολύ αν ανεβάζες τον λογαριασμό σου. Ευτυχώς απο Ιανουάριο έχω κάνει αίτηση αλλαγής παρόχου στη ΔΕΗ, αλλά δε αφήσω την κλεψιά του αερίου αττικής, να περάσει έτσι. 

 

Δες το λογαριασμο μου φιλε μου.

Περα απο την εκπτωση που δε σου εχουν βαλει, μια διαφορα στην τιμη KWh μπορει να οφειλεται στο οτι εχουν βγαλει ενα προγραμμα με υποτιθεται -20% εκπτωση στο οποιο ειμαι ενω ισως εισαι στο απλο. Παντως βλεποντας τις τιμες Νοεμβριου και στους δυο μας, δε μου βγαινει αυτο το -20% γιαυτο λεω "υποτιθεται". Επισης ομως να ξερεις οτι αυτο το προγραμμα εχει ρητρα αποδεσμευσης οποτε αν παω εγω τωρα στη ΔΕΗ θα δωσω 120ε καπου, ενω εσυ τιποτα, αρα μη χαλιεσαι για αυτο....

 

fysiko.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι στο Αέριο Οικιακό Πλήρες, αλλά γιατί να μη χαλιέμαι; Τις επιδοτήσεις που πήραν για μένα, τις βάλανε στη τσέπη τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, magdalhnh said:

Θα περιμένω κι εγώ τον τελευταίο εκκαθαριστικό απο το αεριο αττικής και μετά πάω για καταγγελία, μια και δεν βρίσκω πουθενά email επικοινωνίας απο εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας. Μόνο τηλέφωνα έχουν. Προτιμώ να έχω γραπτώς την απάντηση τους, αφου με τον λογαριασμό που θα εκδοθεί σταματάει  και η συνεργασία μας.

[email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, magdalhnh είπε

Είμαι στο Αέριο Οικιακό Πλήρες, αλλά γιατί να μη χαλιέμαι; Τις επιδοτήσεις που πήραν για μένα, τις βάλανε στη τσέπη τους. 

φυσικα και να τους κυνηγισεις για τις επιδοτησεις....

για το οτι δεν εισαι στο extra προγραμμα εννοω με το -20% λεω καλυτερα. γιατι για να παω ΔΕΗ πρεπει να δωσω 90€ ρητρα τωρα, εσυ θα πας δωρεαν, και στη θεση σου θα ειχα παει ΧΤΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάει φίλε μου. Λογικά αφου μου τηλεφώνησαν από το αέριο Αττικής την προηγούμενη εβδομάδα, για το ότι είχαν αίτημα αλλαγής παρόχου, τώρα θα έχω περάσει στη ΔΕΗ. 

Περιμένω μόνο την νέα εκκαθάριση, με τη τελευταία μέτρηση της ΕΔΑ , για να ξεμπερδεύω με αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, magdalhnh said:

Έχω πάει φίλε μου. Λογικά αφου μου τηλεφώνησαν από το αέριο Αττικής την προηγούμενη εβδομάδα, για το ότι είχαν αίτημα αλλαγής παρόχου, τώρα θα έχω περάσει στη ΔΕΗ. 

Περιμένω μόνο την νέα εκκαθάριση, με τη τελευταία μέτρηση της ΕΔΑ , για να ξεμπερδεύω με αυτούς.

Πάρε τηλ την ΕΔΑ να δεις αν άλλαξε ο πάροχος. Λογικά έχει αλλάξει. Στο μειλ που έδωσα πιο πριν εγώ είχα λάβει απάντηση τους μέσα σε 3 μέρες για αζημίως αλλαγή παρόχου (στο ρεύμα μεν, αλλά φαντάζομαι παρόμοια ταχύτητα θα έχουν και για το αεριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΕΔΑ δεν απαντά ποτέ στο τηλ. Έστειλα ερώτημα με email την Παρασκευή, για το πότε κάνανε καταμέτρηση, αλλά κατά πως φαίνεται μόνο εργάσιμες θα απαντάνε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, magdalhnh said:

Η ΕΔΑ δεν απαντά ποτέ στο τηλ. Έστειλα ερώτημα με email την Παρασκευή, για το πότε κάνανε καταμέτρηση, αλλά κατά πως φαίνεται μόνο εργάσιμες θα απαντάνε.

 

Εγώ μιλάω μαζί με την ΕΔΑ αττικης σχεδόν καθημερινά για να δω τι στο καλό έχουν κάνει με τον μετρητή μου που θέλει συγχρονισμό. Τους βρισκω πάντα και σε λιγότερο από 2 λεπτά αναμονή. Σε ποια ΕΔΑ είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@magdalhnh

Καλημερα, οσον αφορα τις επιδοτησεις του κρατους που δε σου εχουν περασει, υπαρχει περιπτωση να μην ειναι δηλωμενο το σπιτι σαν 1η κατοικια σου στην εφορια? Μου ηρθε φλασια σημερα οτι αυτο ειανι προυποθεση νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρία κατοικία είναι και είναι δηλωμένο και στο Ε1. Δεν έχω άλλο σπίτι. 

Για αρχή, έστειλα ένα email στο αέριο Αττικής και περιμένω να δω αν θα μου απαντήσουν και τι θα πουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Thrylos7 said:

@magdalhnh

Καλημερα, οσον αφορα τις επιδοτησεις του κρατους που δε σου εχουν περασει, υπαρχει περιπτωση να μην ειναι δηλωμενο το σπιτι σαν 1η κατοικια σου στην εφορια? Μου ηρθε φλασια σημερα οτι αυτο ειανι προυποθεση νομιζω.

Αυτό ισχύει στο ρεύμα όχι στο αεριο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, magdalhnh είπε

Θα περιμένω κι εγώ τον τελευταίο εκκαθαριστικό απο το αεριο αττικής και μετά πάω για καταγγελία, μια και δεν βρίσκω πουθενά email επικοινωνίας απο εξυπηρέτηση πελατών της εταιρίας. Μόνο τηλέφωνα έχουν. Προτιμώ να έχω γραπτώς την απάντηση τους, αφου με τον λογαριασμό που θα εκδοθεί σταματάει  και η συνεργασία μας.

[email protected]

Σ'αυτό είχα επικοινωνήσει πρόπερσι για ένα θέμα που είχα με τη σύμβαση... πολύ αργή επίλυση πάντως, κάνουν κάνα μήνα να απαντήσουν.

 

Για τη ΔΕΗ και τη καθυστέρηση έκδοσης λογαριασμού (μέτρηση ΕΔΑ 7/1) άνοιξα αίτημα στο MyRAE και ανέβασα και συννημένο. Δε ξέρω γιατί αντιμετωπίζετε όλοι πρόβλημα στη πλατφόρμα, εμένα τόσους μήνες μια χαρά δουλεύει (Windows7, Firefox, κλειστό adblock)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ekrepali said:

[email protected]

Σ'αυτό είχα επικοινωνήσει πρόπερσι για ένα θέμα που είχα με τη σύμβαση... πολύ αργή επίλυση πάντως, κάνουν κάνα μήνα να απαντήσουν.

 

Για τη ΔΕΗ και τη καθυστέρηση έκδοσης λογαριασμού (μέτρηση ΕΔΑ 7/1) άνοιξα αίτημα στο MyRAE και ανέβασα και συννημένο. Δε ξέρω γιατί αντιμετωπίζετε όλοι πρόβλημα στη πλατφόρμα, εμένα τόσους μήνες μια χαρά δουλεύει (Windows7, Firefox, κλειστό adblock)

Άβυσσος η ψυχή τους. Εμένα μου είχε απαντήσει το νομικό τμήμα σε 3 μέρες τον Νοέμβριο. Μπορεί να έπεσα στη περίπτωση 

Εγώ έχω ανεβάσει παράπονο στη ΡΑΕ για τις μετρήσεις της ΕΔΑ από 3/2 αλλά ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και εγώ με safari δεν είχα θέμα με τα συνημμένα η κάτι άλλο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά, αφού δεν πήρα καμία απάντηση μέχρι τώρα από ΕΔΑ , είπα να αφιερώσω το πρωινό του ρεπό μου, στο να περιμένω στη αναμονή του τηλεφωνικού τους κέντρου.

Εν τέλη, απάντησαν!! Αφού ακόμα δε το πιστεύω χα χα χα χα

Ημερομηνία υπογραφής συμβολαίου με ΔΕΗ 20/1 ημερομηνία καταμέτρησης από ΕΔΑ 25/1.

Τηλεφώνημα από τον προηγούμενο πάροχο σε μένα, λόγω του αιτήματος στη ΔΕΗ στις 8/2 ...καθυστέρησαν.

Η ΕΔΑ μου έδωσε και την ακριβή μέτρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...