Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/2/2022 στις 3:00 ΜΜ, korakios είπε

 

 

ναι και υπόψιν εγώ είμαι στον 1,5 μήνα αναμονή με 5 αιτήματα έκδοσης

κράτα αποδεικτικό καταχώρησης στην ΕΔΑ

Εδωσα σημερα μετρηση στο site της εδα απλα αντι για 11110 εβαλα 1111.

Θα εχω θεμα λες?

Με μπερδεψε το παραδειγμα τους που ελεγε να βαλω τα 4 ψηφια

Τους εστειλα και φωτο απο τον μετρητη σε mail εδα και δεη.

 

20220203_151619.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

Εδωσα σημερα μετρηση στο site της εδα απλα αντι για 11110 εβαλα 1111.

Θα εχω θεμα λες?

Καλό δεν το λες. Μίλα μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Καλό δεν το λες. Μίλα μαζί τους.

Τους έστειλα mail με την εικόνα και τους εξήγησα τι έγινε. 

Μα έτσι όπως τα λένε με μπέρδεψαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Εδωσα σημερα μετρηση στο site της εδα απλα αντι για 11110 εβαλα 1111.

Θα εχω θεμα λες?

Με μπερδεψε το παραδειγμα τους που ελεγε να βαλω τα 4 ψηφια

Τους εστειλα και φωτο απο τον μετρητη σε mail εδα και δεη.

 

20220203_151619.jpg

Και πως σου πηρε την μετρηση αφου λειπει ενα ψηφιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, korakios said:

καταρχάς έκανα λάθος , έβλεπα τη ρήτρα σαν 0,034 , μετά κατάλαβα οτι ήταν η επιδότηση και η ρήτρα είναι πιο κάτω και η επιβάρυνση 0,76

ναι , έφυγες σήμερα ,άσχετα με επιδότηση , δεν καλύπτει προς το παρών , αλλά να ξέρεις η ρήτρα θα μειωθεί απο Μάρτιο , βέβαια ο επόμενος που θα έχει Δεκ και Ιαν (ειδικά του Δεκ) πάλι θα σου έρθει στα ύψη

Και εγώ έτσι την πάτησα, το διάβασα βιαστηκα και απρόσεκτα και νόμιζα ότι ήταν κλειστό συμβόλαιο με 0,034

 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/2/2022 στις 7:40 ΜΜ, ghortman είπε

Μπορούσες και χωρίς courier να στείλεις πρώτα τα δικαιολογητικά και μετά μέσω egov/ψηφιακής υπογραφής να υπογράψεις τη σύμβαση.

σήμερα εννοείται δεν εμφανίστηκε το κούριερ με τα συμβόλαια...πήρα δεη και μου έδωσαν αριθμό αποστολής και μου είπαν να επικοινωνήσω εγώ με τα ΕΛΤΑ για να κανονίσω νέο ραντεβού..πίεσα πολύ για αυτό με την ψηφιακή υπογραφή να τελειώνω και δεν το δεχότανε με τίποτα...system failure...καλα παει και αυτο..με αυτα και με εκεινα θα τη φαμε την αγγουρα του ΗΡΩΝΑ αλλο ενα διμηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, mirbuys said:

σήμερα εννοείται δεν εμφανίστηκε το κούριερ με τα συμβόλαια...πήρα δεη και μου έδωσαν αριθμό αποστολής και μου είπαν να επικοινωνήσω εγώ με τα ΕΛΤΑ για να κανονίσω νέο ραντεβού..πίεσα πολύ για αυτό με την ψηφιακή υπογραφή να τελειώνω και δεν το δεχότανε με τίποτα...system failure...καλα παει και αυτο..με αυτα και με εκεινα θα τη φαμε την αγγουρα του ΗΡΩΝΑ αλλο ενα διμηνο...

Εδώ τους έδωσα τα πάντα δια ζώσης στο χέρι και 2-3 μέρες δεν έχουν προωθηθεί απο το κατάστημα στην ΕΔΑ, φαντάσου ποσό καιρό θα κάνουν με το κούριερ 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marmagia είπε

Εδώ τους έδωσα τα πάντα δια ζώσης στο χέρι και 2-3 μέρες δεν έχουν προωθηθεί απο το κατάστημα στην ΕΔΑ, φαντάσου ποσό καιρό θα κάνουν με το κούριερ 

σε επίπεδο οργάνωσης είναι λίγο χάλια, η σημερινή υπάλληλος δεν ήθελε καν να στείλω τα δικαιολογητικά με μαιηλ (ενώ με την υπάλληλο που έγινε η αίτηση είχαμε συμφωνήσει να πάει το συμβόλαιο με κούριερ και τα δικαιολογητικά με μαιηλ)...τώρα αν μου λέτε και ότι με το κατάστημα είναι εξίσου αργή η διαδικασία...τα πιάσαμε τα λεφτά μας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, mirbuys said:

σε επίπεδο οργάνωσης είναι λίγο χάλια, η σημερινή υπάλληλος δεν ήθελε καν να στείλω τα δικαιολογητικά με μαιηλ (ενώ με την υπάλληλο που έγινε η αίτηση είχαμε συμφωνήσει να πάει το συμβόλαιο με κούριερ και τα δικαιολογητικά με μαιηλ)...τώρα αν μου λέτε και ότι με το κατάστημα είναι εξίσου αργή η διαδικασία...τα πιάσαμε τα λεφτά μας

 

Για να πω την αλήθεια, είχα ραντεβού στο κατάστημα στο Μαρούσι  το απόγευμα της τρίτης άρα η μέρα ήταν νεκρή. Ωστόσο, 2 μέρες μετά με δεδομένο ότι είχε δει όλα τα χαρτιά ένα προς ένα και είχε πει ότι είναι οκ θα έπρεπε να έχει προωθηθεί. Αύριο θα ξαναπάρω τηλέφωνο. Το θέμα είναι δεν ξέρω τι είναι καλύτερο: να επιχειρήσω να πάρω το κατάστημα η το 8009001000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Τελικά , για το αέριο που έχει γίνει μπάχαλο και λέγαμε είναι Αμερική vs Ρωσία vs κάποιες χώρες που δε θέλουν καν , πλέον είναι και επίσημες ποιες

https://www.kathimerini.gr/economy/561698515/metopo-tessaron-choron-kata-toy-fysikoy-aerioy-stin-e-e/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τελικά , για το αέριο που έχει γίνει μπάχαλο και λέγαμε είναι Αμερική vs Ρωσία vs κάποιες χώρες που δε θέλουν καν , πλέον είναι και επίσημες ποιες

https://www.kathimerini.gr/economy/561698515/metopo-tessaron-choron-kata-toy-fysikoy-aerioy-stin-e-e/

 

Οπως και οτι η Ουγγαρια που εχει συμβολαιο εως το 2036 αγοραζει 5 φορες φθηνοτερα απο την τρεχουσα τιμη που αγοραζει η υπολοιπη Ευρωπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

1 λεπτό πριν, Giannis80x είπε

Οπως και οτι η Ουγγαρια που εχει συμβολαιο εως το 2036 αγοραζει 5 φορες φθηνοτερα απο την τρεχουσα τιμη που αγοραζει η υπολοιπη Ευρωπη.

 υποτίθεται οτι και εμείς είχαμε ακόμα σταθερή τιμη αλλά μας την άλλαξαν μονομερώς (μίζες)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

  

 υποτίθεται οτι και εμείς είχαμε ακόμα σταθερή τιμη αλλά μας την άλλαξαν μονομερώς (μίζες)

 

Οχι.εμεις αποφασισαμε μαζι με αλλους εξυπνους να αλλαξει ο τροπος τιμολογησης και να παει με ttf γιατι οταν το αποφασισαμε,με ttf ηταν φθηνοτερα.

Για να δεις σαινια που ειναι.

Το επαιρναν κανα διλεπτο χοντρα χοντρα και θελαν να τον παιρνουν φθηνοτερα😂

Μιλαω για τιμη κιλοβατωρας το διλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

  

Μόλις τώρα, Giannis80x είπε

Οχι.εμεις αποφασισαμε μαζι με αλλους εξυπνους να αλλαξει ο τροπος τιμολογησης και να παει με ttf γιατι οταν το αποφασισαμε,με ttf ηταν φθηνοτερα.

Για να δεις σαινια που ειναι.

Το επαιρναν κανα διλεπτο χοντρα χοντρα και θελαν να τον παιρνουν φθηνοτερα😂

Μιλαω για τιμη κιλοβατωρας το διλεπτο.

ναι εννοείς πριν λίγα χρόνια και όντως ήταν χαζή κίνηση , τώρα η Ρωσία ήθελε 100% κυμαινόμενο και "καταφέραμε" με 80% ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...