Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Uberalles_gr είπε

Και τι έκανες; Πήγαινες και το πλήρωνες;

Την εβγαλα την παγια εντολη και την πληρωνω μεσω του site τους απο την καρτα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Giannis80x είπε

Την εβγαλα την παγια εντολη και την πληρωνω μεσω του site τους απο την καρτα μου.

Σε ευχαριστώ δεν το γνώριζα αυτό, ότι δεν μπαίνει στο αφορολόγητο η πάγια εντολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Σε ευχαριστώ δεν το γνώριζα αυτό, ότι δεν μπαίνει στο αφορολόγητο η πάγια εντολή

Ουτε εγω.

Σου λεω με παιζανε μπαλλακι.

Δεν ξερω αν αλλαξε κατι τωρα.

Αλλα το πληρωνω με την καρτα και ολα μια χαρα

Γλυτωνω και τα 0,30 που χρεωνε η τραπεζα για την παγια εντολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΔΕΗ ebill έχω βάλει την "πάγια" εξόφληση... Ουσιαστικά είναι πάγια εντολή απευθείας στη ΔΕΗ και όχι μέσω τράπεζας , οπότε εξοφλείται στην λήξη του λογαρισμού χωρίς προμηθεια.

Το ίδιο γίνεται και για την Cosmote και πιθανά και αλλού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Giannis80x said:

Την εβγαλα την παγια εντολη και την πληρωνω μεσω του site τους απο την καρτα μου.

 

1 hour ago, stazzy1978 said:

Στο ΔΕΗ ebill έχω βάλει την "πάγια" εξόφληση... Ουσιαστικά είναι πάγια εντολή απευθείας στη ΔΕΗ και όχι μέσω τράπεζας , οπότε εξοφλείται στην λήξη του λογαρισμού χωρίς προμηθεια.

Το ίδιο γίνεται και για την Cosmote και πιθανά και αλλού...

Υπάρχει πλέον για το φυσικό αέριο? Πριν μερικούς μήνες την είχαν βγάλει και στο account μου δεν φαίνεται ακόμα επιλογή για να βάλω πάγια εντολή με κάρτα, μόνο για το ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giannis80x είπε

Γλυτωνω και τα 0,30 που χρεωνε η τραπεζα για την παγια εντολη.

Την πάγια εντολή που έβαλα μέσα από την τράπεζα, δεν μου χρεώνει κάτι επιπλέον. Στην ημερομηνία λήξης του λογαριασμού, εκείνη την ημέρα γίνεται και αυτόματα η πληρωμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Uberalles_gr είπε

Την πάγια εντολή που έβαλα μέσα από την τράπεζα, δεν μου χρεώνει κάτι επιπλέον. Στην ημερομηνία λήξης του λογαριασμού, εκείνη την ημέρα γίνεται και αυτόματα η πληρωμή

Εμενα στην alpha καθε κινηση με παγια εντολη,εκτος απο το ποσο που τραβαγε για την πληρωμη τραβαγε και ενα δευτερο ποσο 30 λεπτα για την κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. 

Μου έστειλε τελικά η δεη την σύμβαση μετά από πολύ πίεση. 

Δείτε λογαριασμό έναντι που ήρθε σε φίλο με παλιό πρόγραμμα ζενίθ gas home fix.

Παρά πολύ λίγα του έπεσαν τα μαλλιά  

Τι παίχτηκε εδώ?

Screenshot_20220203-104812_One UI Home.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

έκπτωση ΔΕΠΑ

Αυτό είδα και εγώ αλλά τόσο πολύ?

Σχεδόν τπτ δεν θα πληρώσει για τόσες κιλοβατώρες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμένα παρόμοια κατάσταση μόλις εκδόθηκε με το παλιο φιξ, για 1.025 kw, =-0,02€, εγώ περίμενα να βγεί εκκαθαριστικός μέχρι και του δεκ-ιαν μέσα, και βγήκε για μέχρι 02/12, ελπίζω στον επόμενο εκκαθαριστικό να υπάρχουν πάλι οι ίδιες εκπτώσεις λόγο του ότι αφορά την περίοδο δεκ-ιαν, αν και μου κάνει εντύπωση ότι για πρώτη φορά δεν αναγράφει στο επόμενη καταμέτρηση ημερομηνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, johnnyman said:

Καλημέρα παιδιά. 

Μου έστειλε τελικά η δεη την σύμβαση μετά από πολύ πίεση. 

Δείτε λογαριασμό έναντι που ήρθε σε φίλο με παλιό πρόγραμμα ζενίθ gas home fix.

Παρά πολύ λίγα του έπεσαν τα μαλλιά  

Τι παίχτηκε εδώ?

Screenshot_20220203-104812_One UI Home.jpg

Επιδότηση Δεκεμβρίου μεγαλύτερη από το συνολικό κόστος της kWh και το υπόλοιπο ποσό προκύπτει από την διαφορά επιδότησης και τιμής κιλοβατώρας επι κατανάλωση των προηγούμενων μηνών 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

τόσο είναι για τους αντίστοιχους μήνες

πλέον είναι για όλους 0,03

Άντε να γίνει και η αλλαγή ΔΕΗ και για εμένα μπας και δω άσπρη μέρα 😂🤣 βέβαια δεν παραπονιέμαι, πάλι καλά που δεν χρειάζεται να περιμένω έκδοση λογαριασμου, έχασα μόνο ένα μήνα.

Παίρνω  τηλέφωνο σήμερα να δω αν έστειλαν χαρτιά στην ΕΔΑ, μου λέει είναι στο τελικό στάδιο ελέγχου δικαιολογητικών. Της λέω για να σπάσω και λίγο πλάκα, τι περιλαμβάνει αυτό τι στάδιο ακριβώς; Μου λέει κοιτάνε αν είναι όλα σωστά. Της λέω μα πήγα δια ζώσης από το κατάστημα και τα έλεγξαν τότε, τώρα τι κοιτάνε; Κολλάει λίγο, ακούω γρανάζια μα γυρίζουν και μου λέει πάντως κοιτάνε κάτι 🤣😂😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...