Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις μέρες που μεσολάβησαν (και ήταν πολλές) μέχρι να βρω κλειδι για το ερμάριο και να πάρω την ερμη τη μέτρηση για να πάω να κάνω μεταφορά παρόχου, δεν έχει αλλάξει κάτι, σωστά; ΔΕΗ και βλέπουμε πως πάει; Έχω κλεισμένο ραντεβού αύριο για να υπογράψω συμβολαιο...

Επεξ/σία από agriokatsiko
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερίζω 

Διάβασα μέχρι αρκετές σελίδες πίσω και βλέπω ότι όλοι οι δρόμοι οδηγούν ΔΕΗ. Επειδή θέλω να ξεμπερδευτώ όσο πιο γρήγορα με αυτό το θέμα θέλω τις συμβουλές σας γιατί μας έχουν φάει τα κρύα. 

Το σπίτι δεν είχε αέριο και μόλις έγινε η εγκατάσταση, ο μηχανικός έχει δώσει επίσης το οκ για να μπει μετρητής. Τώρα το παλικάρι το οποίο είχε το ρεύμα στο όνομα του ήταν λίγο πέρα βρέχει και θέλω να τελειώνω. Από την στιγμή που κάνω αίτηση στην ΔΕΗ και υπογράψω μπορώ να έρθω σε επικοινωνία κατευθείαν με την ΔΕΑΘ για να τρέξει πιο γρήγορα η διαδικασία ? 

εαν κάπου κάνω εγώ λάθος αν γίνετε να με κατατοπίσατε θα ήμουν ευγνώμων.

επίσης να αναφέρω ότι και το ρεύμα είναι στο αέριο το οποίο δεν έχω ιδέα κατά ποσό μπορεί να συμφέρει, περιμένω να πιάσω λογαριασμούς στα χέρια μου να δω. Συμφέρει η μεταφορά αυτού στη ΔΕΗ ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, arianos16 είπε

μπορώ να έρθω σε επικοινωνία κατευθείαν με την ΔΕΑΘ για να τρέξει πιο γρήγορα η διαδικασία ?

αν έχεις κανα γνωστό

5 ώρες πριν, arianos16 είπε

επίσης να αναφέρω ότι και το ρεύμα είναι στο αέριο το οποίο δεν έχω ιδέα κατά ποσό μπορεί να συμφέρει, περιμένω να πιάσω λογαριασμούς στα χέρια μου να δω. Συμφέρει η μεταφορά αυτού στη ΔΕΗ ?

στο άλλο θέμα

12 ώρες πριν, agriokatsiko είπε

δεν έχει αλλάξει κάτι, σωστά;

σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος έναντι λογαριασμός αερίου απο τον Ηρων...

Μέχρι στιγμής κυμαίνεται σε "φυσιολογικά" πλαίσια...  Εν αναμονή του επόμενου λογαριασμού που μάλλον

θα είναι "εκκαθαριστικός"...

 

Heron_Gas.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Νέος έναντι λογαριασμός αερίου απο τον Ηρων...

Μέχρι στιγμής κυμαίνεται σε "φυσιολογικά" πλαίσια...  Εν αναμονή του επόμενου λογαριασμού που μάλλον

θα είναι "εκκαθαριστικός"...

 

Heron_Gas.pdf 1 MB · 1 download

απορώ γιατί κάθεσαι απο τη στιγμή που ξέρεις τι θα σε χρεώσουν ,

και κλασσικό του Ηρών που δε δίνει εκκαθαριστικό , βέβαια καλό είναι που θα σπάσει η κατανάλωση αρκετούς μήνες (θεωρητικά) , απο πότε έχεις να πάρεις εκκαθαριστικό ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάσταση! Εμφανίστηκε ξαφνικά το αέριο στο ebill. Στο ιστορικό επιλογών βλέπω 27/12 Ηλεκτρονικός λογαριασμός και Έκδοση λογαριασμού - ειδοποίηση με e-mail. Ούτε sms ήρθε ποτέ, ούτε τίποτα. Θα το κάψουμε απόψε κυρ Στέφανε.

kur-stefane-bale-sampania-kleisame-sumfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

απορώ γιατί κάθεσαι απο τη στιγμή που ξέρεις τι θα σε χρεώσουν ,

και κλασσικό του Ηρών που δε δίνει εκκαθαριστικό , βέβαια καλό είναι που θα σπάσει η κατανάλωση αρκετούς μήνες (θεωρητικά) , απο πότε έχεις να πάρεις εκκαθαριστικό ??

Τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός εκδόθηκε στις 31/07.

Το μόνο που με "κρατησε" ακόμα στον Ηρων είναι το ¨κλειστό" διετές συμβόλαιο που λήγει 10/22  ..

Με αυτά που βλέπω όμως δρομολογώ την επόμενη εβδομάδα να κλείσω ραντεβού σε Κατ/μα ΔΕΗ & να γυρίσω εκεί την παροχή αεριου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε για κυμαινόμενο του κυμαινόμενου

https://www.euro2day.gr/news/economy/article/2112602/erhetai-kai-sthn-ellada-spot-agora-fysikoy-aerioy.html

υποθέτω λόγω εισροών και απο άλλες πηγές , αλλά όλοι ξέρουμε που θα οδηγήσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Ανάσταση! Εμφανίστηκε ξαφνικά το αέριο στο ebill. Στο ιστορικό επιλογών βλέπω 27/12 Ηλεκτρονικός λογαριασμός και Έκδοση λογαριασμού - ειδοποίηση με e-mail. Ούτε sms ήρθε ποτέ, ούτε τίποτα. Θα το κάψουμε απόψε κυρ Στέφανε.

kur-stefane-bale-sampania-kleisame-sumfw

απο οτι εχω καταλαβει ολοι οι λογαριασμοι του αεριου βγαινουν παντα 30 του μηνα ανεξαρτητως του ποτε υπογραψες, σε αντιθεση με το ρευμα που ερχεται κυριολεκτικα οποτε ναναι. Το 30 ειναι σχετικο βεβαια εμενα βγηκε ο πρωτος για το αεριο στις 4/12 και μεχρι τις 4 εμπαινα σχεδον καθε μερα και κοιτουσα αν εκδοθηκε λογαριασμος και τιποτα.Οταν εκδοθηκε ωστοσο ειχε ημερομηνια εκδοσης 30/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kirileman είπε

Ανάσταση! Εμφανίστηκε ξαφνικά το αέριο στο ebill. Στο ιστορικό επιλογών βλέπω 27/12 Ηλεκτρονικός λογαριασμός και Έκδοση λογαριασμού - ειδοποίηση με e-mail. Ούτε sms ήρθε ποτέ, ούτε τίποτα. Θα το κάψουμε απόψε κυρ Στέφανε.

Εμενα ακομα και περασαν 17 ημερες.Επεσα και μεσα στα Χριστουγεννα.

Μπορει και να εχει γινει η μεταβαση και να μην μ'εχουν ειδοποιησει οπως εγινε και σε αλλους απο την ΕΔΑ.Θα φαινοταν ομως μεσα το νεο συμβολαιο που εκανα λογικα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Εμενα ακομα και περασαν 17 ημερες.Επεσα και μεσα στα Χριστουγεννα.

Μπορει και να εχει γινει η μεταβαση και να μην μ'εχουν ειδοποιησει οπως εγινε και σε αλλους απο την ΕΔΑ.Θα φαινοταν ομως μεσα το νεο συμβολαιο που εκανα λογικα.

 

Εγω χθες μιλησα και μου ειπαν εχει παει ΕΔΑ απο προχθες. Στην Zenith φαινεται απομα ενεργη η παροχη αρα δεν εχει γινει κατι.

Απο του χρονου να μου βαλουν και το νυχτερινο και μετα θα βαλω τον θερμοστατη στους 25 για μια μερα ολοκληρη για την αλητεια 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Εμενα ακομα και περασαν 17 ημερες.Επεσα και μεσα στα Χριστουγεννα.

Μπορει και να εχει γινει η μεταβαση και να μην μ'εχουν ειδοποιησει οπως εγινε και σε αλλους απο την ΕΔΑ.Θα φαινοταν ομως μεσα το νεο συμβολαιο που εκανα λογικα.

 

Φέεεεετα. Στις 28 εργάσιμες εμφανιστηκε στο ebill. Δεν έχω ιδέα πότε πέρασαν να μετρήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kirileman είπε

Στις 28 εργάσιμες εμφανιστηκε στο ebill. Δεν έχω ιδέα πότε πέρασαν να μετρήσουν.

Εμενα φαινεται ακομα το παλιο συμβολαιο μεσα οποτε λογικα αν δεν με ειδοποιησουν μπορει να φανει το νεο μολις θα βγει και ο λογαριασμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update

9/12 αίτηση σε κατάστημα ΔΕΗ. 27/12 μεσημέρι κλήση από ΕΔΑ ότι 29/12 θα έρθουν για μέτρηση. 27/12 απόγευμα τηλέφωνο απο efa "μα κύριε που πάτε, ξέρετε πόσο μεγάλο ποσό είναι η ρήτρα αποχώρησης?? ΝΑΙ Ξέρω και θα την αποσβέσω σε 12 μέρες, επίσης ξέρω τι είναι το ttf. Επίσης ξέρω τι κάνατε με το σταθερό τιμολόγιο του ρεύματος οπότε farewell Και τα λέμε παιδιά. ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ."  28/12 μεσημέρι μήυνυμα από ΕΔΑ ότι 16,45 +-30' θα έρθει κάποιος για μέτρηση και δεν χρειάζεται να είμαι εκεί αν ο μετρητής είναι προσβάσιμος. Τελικά οι 16 μέρες από την αίτηση έγιναν 13! Πρόοδος!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...