Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, satyllas είπε

Τα τακτικά μέλη εδώ γιατί δεν πήγαν όλα στην ΔΕΗ:

Προσωπικα δεν ηθελα να παω γιατι δεν την γουσταρω και γιατι δεν περιμενα να ξεφυγουν τοσο οι τιμες.Και την διπλασια τιμη να πληρωνα δεν με πειραζε αλλα τελικα η κατασταση ξεφυγε.

5 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Άσ' τα, έχουμε ΑΡΝΗΤΕΣ ΔΕΗ ανάμεσά μας.🤣

ΠΑΡΩΝ.:P

5 ώρες πριν, Mule206 είπε

Έχουμε αρνητές ΔΕΗ αλλά την έκαναν τη κωλοτουμπα τους... Ονόματα δε λέμε 🤣

Πες δεν με νοιαζει.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, korakios είπε

τι ημερομηνία έκδοσης έχει ο λογαριασμός ?

23/8 ....και το εψαξα τυχαια μετα απο αυτα που διαβαζα εδω μεσα...καλο αυτο ή κακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gponiris είπε

23/8 ....και το εψαξα τυχαια μετα απο αυτα που διαβαζα εδω μεσα...καλο αυτο ή κακο?

εσύ τι λες ?!

δες τις τιμές του συμβολαίου και κάνε συγκριση με το πρόγραμμα που έχεις με αυτό που είναι στο site

δες το συμβόλαιο που έχεις αν είχε ρήτρα ,καθώς και στο site κατέβασε τους νέους όρους να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα παιδιά. 

Σήμερα εμφανίστηκε στο ebill το αέριο. 

Αναμένουμε το συμβόλαιο με mail!!!

18η ημερα από την αίτηση σε κατάστημα ΔΕΗ και ακόμα περιμένω να ολοκληρωθεί η μετάβαση . Πιο αργοί από χελώνα οι τύποι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PastiGR είπε

18η ημερα από την αίτηση σε κατάστημα ΔΕΗ και ακόμα περιμένω να ολοκληρωθεί η μετάβαση . Πιο αργοί από χελώνα οι τύποι . 

Εγώ 30 Νοεμβρίου είχα κάνει αίτηση σε κατάστημα την προηγούμενη Παρασκευή ήρθε η εδα για μέτρηση. 

Προηγήθηκαν αρκετά τηλέφωνα και παράπονα προτού ολοκληρωθεί η διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, PastiGR είπε

18η ημερα από την αίτηση σε κατάστημα ΔΕΗ και ακόμα περιμένω να ολοκληρωθεί η μετάβαση . Πιο αργοί από χελώνα οι τύποι . 

Από 30 Νοεμβρίου και μετά από πολλά τηλέφωνα, τελικώς μου απάντησαν από ΕΔΑ να το περιμένω την άλλη εβδομάδα, λόγω φόρτου εργασίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kirileman είπε

Από 30 Νοεμβρίου και μετά από πολλά τηλέφωνα, τελικώς μου απάντησαν από ΕΔΑ να το περιμένω την άλλη εβδομάδα, λόγω φόρτου εργασίας...

3 μέρες βάσει νομοθεσίας απο τη στιγμή που έδωσε η ΔΕΗ το αίτημα στην ΕΔΑ

έπρεπε να είχες κάνεις καταγγελία στο myrae

28 λεπτά πριν, PastiGR είπε

18η ημερα από την αίτηση σε κατάστημα ΔΕΗ και ακόμα περιμένω να ολοκληρωθεί η μετάβαση . Πιο αργοί από χελώνα οι τύποι . 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=58978459

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, korakios είπε

έπρεπε να είχες κάνεις καταγγελία στο myrae

Μετά την 10η προσπάθεια να κάνω υποβολή, με όλους τους δυνατούς τρόπους και browsers και διαθέσιμους υπολογιστές, εγκατέλειψα την προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 minutes ago, tollisth said:

ΣΕ chat πριν λίγο με Ηρων μου είπαν ότι θα εφαρμόσουν την κρατική επιδότηση αλλα δεν γνωριζουν  σε ποιο λογαριασμο θα φανει

Να και κάτι καλό!

 

στο μεταξύ, Μίλησα χθες με τον ηρωνα τους λέω έχω ένα λογαριασμό ρεύματος σε σάς έχετε υπολογίσει στο αεριο το έξτρα 10%; Όχι μου λέει θα το κάνω τώρα. Μου λέει ότι πρέπει να τα αναφέρει όλα για να ηχογραφηθούν. Λέει  αναλυτικά χρεώσεις του double, του λέω ότι θέλω να μου επιβεβαίωσετε τον συγκεκριμένο όρο που λέει ότι δεν εφαρμόζεται η πρόβλεψη των γενικών όρων περί ρήτρας και ότι παρόλα αυτά θα πάρω τα -50€ από το εκοντρακτ με δεδομένο ότι η αρχική σύμβαση έγινε έτσι και στους ορους της προβλέπεται. Λέει ναι

σημερα βλέπω στο my heron ότι άλλαξε μεν το προγραμμα με ημερομηνία σύμβασης χθεσινή αλλά φαίνεται ένα ακόμα σε εκκρεμότητα. Μιλάω και σήμερα μαζί τους για το θεμα και πέφτω σε μια που πίστευε ότι διαχειριστής αερίου είναι ο δεδδηε 😂🤣 και επιβεβαιώνει ταχα μου στην άγνοια της ότι ισχύουν τα 50€. 
να δούμε τώρα τι έκπληξη θα έχουν για εμένα τα παιδιά στο πρώτο λογαριασμό 😅 υπάρχει κάτι άλλο βα κάνω προληπτικά για να μην τους βρίζω σε κανα μήνα;

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την έκπτωση αερίου από το κράτος , πρέπει να υπάρχει 16% έκπτωση στους λογαριασμούς Οκτωβρίου/Νοεμβρίου και 40% για τον Δεκέμβρη;

Ρωτάω γιατί μου ήρθε εκκαθαριστικός(τελικός) , αυτά από πότε θα ισχύσουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kirileman είπε

Μετά την 10η προσπάθεια να κάνω υποβολή, με όλους τους δυνατούς τρόπους και browsers και διαθέσιμους υπολογιστές, εγκατέλειψα την προσπάθεια.

εγώ τα κατάφερα με τη ραε αλλά είναι η τρίτη μέρα πλέον από το παράπονο και ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Είμαι πλέον στις 10 εργάσιμες από το αίτημα σε κατάστημα για αλλαγή παρόχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kirileman είπε

Από 30 Νοεμβρίου και μετά από πολλά τηλέφωνα, τελικώς μου απάντησαν από ΕΔΑ να το περιμένω την άλλη εβδομάδα, λόγω φόρτου εργασίας...

Εν τέλη όλος τυχαίος πάντα 😜 μετά απο τηλεφώνημα που τους έκανα το μεσημέρι στην ΔΕΗ και κατόπιν σε edathess. Μου ήρθε σμς ότι θα περάσουν αύριο το πρωί να μου κάνουν την σύνδεση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...