Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, Mule206 said:

Εγώ την έκανα στο δίμηνο επάνω για ζενίθ και το πενηντάρικο το πήραν πίσω. 

Πραγματικά είμαι σε μια φάση που δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό. Τον Ιούλιο που έπρεπε να κανονιστεί το θέμα του αερίου ήταν η πιο συμφέρουσα επιλογή. Τώρα βλέπω σε τιμές Δεκεμβρίου σχεδόν όλοι οι πάροχοι είναι φθηνότεροι. Ως και η προτεργια που μέχρι πρότινος ήταν εντελώς εκτός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, marmagia είπε

Πραγματικά είμαι σε μια φάση που δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό. Τον Ιούλιο που έπρεπε να κανονιστεί το θέμα του αερίου ήταν η πιο συμφέρουσα επιλογή. Τώρα βλέπω σε τιμές Δεκεμβρίου σχεδόν όλοι οι πάροχοι είναι φθηνότεροι. Ως και η προτεργια που μέχρι πρότινος ήταν εντελώς εκτός 

Φύγε για ΔΕΗ όπως είσαι.. Δε πληρώνεις πέναλτι ούτως ή άλλως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επ ευκαιρίας των δυο από πάνω μηνυμάτων των παλιών συμφουριτων. Γιατί ρε παιδιά δεν φροντίσατε να αλλάξετε αέριο και ρεύμα νωρίτερα; Μέσα στον Οκτώβριο; Είμαστε εδώ μέσα από τους τυχερούς που έχουμε ορισμένα μέλη με πρώτο εξ αυτών τον korakio,  τα οποία τα είχαν ψάξει όλα, έβγαλαν excel και στην κυριολεξία μας παρακαλούσαν να πάμε στη ΔΕΗ. Εγώ εντελώς άσχετος τα είδα και πήγα και τα δυο αρχές Οκτωβρίου. Εσείς και παρά πολλοί που βλέπω εδώ γιατί δεν το φροντίσατε; Δεν τους πιστεύατε; Άντε ο κόσμος εκεί έξω είχε άγνοια. Τα τακτικά μέλη εδώ γιατί δεν πήγαν όλα στην ΔΕΗ:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, satyllas είπε

Τα τακτικά μέλη εδώ γιατί δεν πήγαν όλα στην ΔΕΗ:

Άσ' τα, έχουμε ΑΡΝΗΤΕΣ ΔΕΗ ανάμεσά μας.🤣

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Άσ' τα, έχουμε ΑΡΝΗΤΕΣ ΔΕΗ ανάμεσά μας.🤣

Έχουμε αρνητές ΔΕΗ αλλά την έκαναν τη κωλοτουμπα τους... Ονόματα δε λέμε 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Mule206 said:

Φύγε για ΔΕΗ όπως είσαι.. Δε πληρώνεις πέναλτι ούτως ή άλλως 

με το που βγει λογαριασμός θα φύγω αν δεν έχει αλλάξει κάτι δραματικά (που δεν το νομίζβ)

1 hour ago, satyllas said:

Επ ευκαιρίας των δυο από πάνω μηνυμάτων των παλιών συμφουριτων. Γιατί ρε παιδιά δεν φροντίσατε να αλλάξετε αέριο και ρεύμα νωρίτερα; Μέσα στον Οκτώβριο; Είμαστε εδώ μέσα από τους τυχερούς που έχουμε ορισμένα μέλη με πρώτο εξ αυτών τον korakio,  τα οποία τα είχαν ψάξει όλα, έβγαλαν excel και στην κυριολεξία μας παρακαλούσαν να πάμε στη ΔΕΗ. Εγώ εντελώς άσχετος τα είδα και πήγα και τα δυο αρχές Οκτωβρίου. Εσείς και παρά πολλοί που βλέπω εδώ γιατί δεν το φροντίσατε; Δεν τους πιστεύατε; Άντε ο κόσμος εκεί έξω είχε άγνοια. Τα τακτικά μέλη εδώ γιατί δεν πήγαν όλα στην ΔΕΗ:

εγω δεν μπορούσα να αλλάξω στο αέριο. Στο ρεύμα είμαι ήδη ΔΕΗ. ούτε τώρα μπορώ ακόμα να αλλάξω το αέριο. Είχα πετρέλαιο τόσο καιρό. Τον Ιούνιο υπέγραψα την αίτηση προς ΕΔΑ. Ιούλιο υπέγραψα Ηρων γιατι τότε συνέφερε. Δεν μπορούσα να αλλάξω πάροχο γιατι με είχαν σήμερα αυριο θα μπει μετρητής και θα γίνει η εγκατάσταση οπότε τυχόν ακύρωση και νέα συμβαση με άλλο πάροχο μπορεί να δημιουργούσε πρόβλημα στην αρχική τροφοδότηση με αέριο. Εκτοτε περίμενα να βάλουν μετρητές. Λόγω ελλείψεων και με καταγγελία στη ΡΑΕ μου έβαλαν μετρητή τέλη Οκτωβρίου. Μιλάω με τον εγκαταστάτη που ειχαμε συμφωνήσει και μου λέει δεν υπάρχει στοκ σε λεβητα. Πολλά τηλέφωνα, μου επιβεβαίωσε και ο αντιπρόσωπος ελλάδας την έλλειψη σε λέβητα. Περίμενα υπομονετικά ως τις 3/12 που ήρθαν οι λέβητες. Το περασμένο Σαββατο μου ενεργοποίησαν την παροχή. Μέχρι να βγει λογαριασμός δεν μπορώ να κάνω αλλαγή για τον απλό λόγο οτι δεν θεωρείται πια πρώτη ενεργοπο΄ίηση ωστε να τους παω την σύμβαση με την ΕΔΑ ούτε έχω προηγουμενο λογαριασμό στα χερια μου

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, ea6gka said:

Παιδες μολις εκανα αιτηση να γυρισω σε ΔΕΗ απο watt volt και στο φυσικο αεριο, η ΔΕΗ σου δινει εξτρα εκπτωση τωρα που τα γυριζω ολα σε αυτη? 

Όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ea6gka είπε

Παιδες μολις εκανα αιτηση να γυρισω σε ΔΕΗ απο watt volt και στο φυσικο αεριο, η ΔΕΗ σου δινει εξτρα εκπτωση τωρα που τα γυριζω ολα σε αυτη? 

όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ea6gka είπε

Παιδες μολις εκανα αιτηση να γυρισω σε ΔΕΗ απο watt volt και στο φυσικο αεριο, η ΔΕΗ σου δινει εξτρα εκπτωση τωρα που τα γυριζω ολα σε αυτη? 

Μετά το 6μηνο θα σου στείλει σαμπάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, korakios είπε

ρωτάς

τι είναι η χρέωση ΔΑΦΑ?

πως ακριβώς προέκυψαν αυτά τα νούμερα στις χρεώσεις ? (αναλυτικά , βήμα βήμα για κάθε χρέωση)

γιατί δε σε ενημέρωσαν γιαυτή τη χρέωση πριν υπογράψεις ? ζητάς την τηλεφωνική ηχογράφηση της παρουσίασης του προγράμματος που σου κάνανε

αιτήσαι

την πίστωση της χρέωσης ΔΑΦΑ

να φύγεις αζημίως (αν το συμβόλαιο προβλέπει ρήτρα αποχώρησης) μιας και το πρόγραμμα άλλη τελική χρέωση έχει από αυτό που σου παρουσίασαν

'Ωραια, σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...