Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, korakios είπε

 

@ekrepali βρήκαμε τη ρήτρα 🤓 του fix

Άμα σου πω ότι δεν την είδα με τη 1η ματιά θα το πιστέψεις;

Είδα ΔΑΦΑ και νόμιζα ότι έγραφε ΔΕΣΦΑ... τίποτα δεν έχουν αφήσει στη τύχη, μιλάμε κανείς δε θα καταλάβει τι είναι αυτό. 😅

@georgemp2 Το 1ο στάδιο η άγνοια, δεν ήξερες τίποτα για επιπρόσθετες χρεώσεις... δε σε ενημέρωσαν. Γράψε επακριβώς αυτά που θα σου πει ο κοράκιος.

Αλλά για να είμαστε πιο προετοιμασμένοι και για μετά, κοίτα σε παρακαλώ όλους τους παλιούς λογαριασμούς από τότε που υπέγραψες.Από πότε το τιμολόγιο αναγράφεται ως FX αντί για FIX; Kοράκιε στο 2ο στάδιο της απάντησης να συμπεριλάβεις το γεγονός ότι η ονομασία FIX παραπέμπει σε σταθερό πρόγραμμα, και το γεγονός ότι άλλαξαν την εμπορική ονομασία είναι έμμεση αποδοχή της παραπλάνησης τους. https://www.heron.gr/news/heron-anakoinosi-nea-onomasia-fx/

 

Στις 28/12/2020 στις 3:05 ΜΜ, HERTHAN είπε

Aν και το εχω αναφερει και στο θεμα με τους εναλλακτικους παροχους ρευματος το αναφερω κι εδω.

Ο Ηρων ειναι ο μοναδικος παροχος που χρεωνει ορους αναπροσαρμογης Ρητρας ΟΤΣ(0,013 - 0,022) στο φυσικο αεριο.

Το αναφερουν και γραπτως κατω απο καθε προγραμμα αλλα και στους ορους της συμβασης γι'αυτο δωστε προσοχη.

Οι χρεώσεις του ως άνω πίνακα αφορούν αποκλειστικά στο ανταγωνιστικό σκέλος του τιμολογίου για την προμήθεια φυσικού αερίου υπό την προϋπόθεση μη ενεργοποίησης του δικαιώματος του προμηθευτή να εφαρμόσει όρους αναπροσαρμογής και δεν περιλαμβάνουν τον ΦΠΑ και τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις. Ο ακριβής προσδιορισμός αυτών επεξηγείται στους Γενικούς Όρους του Προγράμματος.

 

1η σελίδα κυριολεκτικά...

 

Στις 29/12/2020 στις 10:52 ΠΜ, Depeche3 είπε

 

Όσο για αυτό με την ΟΤΣ που λέει παραπάνω για τον ΗΡΩΝ ναι αναγράφεται αλλά αυτό το έχουν οι πάντες κ είναι μια ρήτρα ασφαλείας στην τιμή που αγοράζουν οι πάροχοι (καμία σχέση με το ρεύμα κ την ΟΤΣ) που δεν πρόκειται ποτέ να φτάσει εκεί γιατί αν φτάσει εκεί τότε το αέριο θα είναι όχι χρυσός αλλά .......

Με λίγα λόγια συμφέρει κάποιος να πάει κάπου κ τα 2 όχι το ένα από εδώ κ το άλλο από εκεί άλλωστε σε λίγο καιρό λίγες θα είναι οι εταιρίες που θα μείνουν για ρεύμα στην αγορά 

 

Στις 29/12/2020 στις 3:26 ΜΜ, Depeche3 είπε

Εγώ πάντως έχω στον Ήρων 0.01650 μετά από έκπτωση συνέπειας κ ειδική έκπτωση που δίνει η εταιρία . Μέχρι τώρα είμαι πάρα πολύ καλύτερα σε σχέση με ζενίθ .

 

 

Στις 29/12/2020 στις 4:10 ΜΜ, Depeche3 είπε

 

 

Spoiler

IMG_20201229_160914__01.jpg

 

 

Στις 29/12/2020 στις 4:45 ΜΜ, Depeche3 είπε

Για πείτε μου γνώμη για τον λογαριασμό του Ήρων που ανέβασα . Εγώ νομίζω ότι είναι πιο οικονομικός από το αντίστοιχο πρόγραμμα της ζενίθ με Φιξ τιμή .

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 27/11/2021 στις 7:45 ΜΜ, g_kor06 είπε

Πελάτης είμαι απο τον 10/2020.

  

Στις 8/10/2021 στις 7:58 ΜΜ, Thanos (Earth -616) είπε

όντας συνδρομητής Double Fix Economy του ΗΡΩΝ,

  

Στις 8/10/2021 στις 10:08 ΠΜ, ektoraskappami είπε

Παραθέτω ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμό ΗΡΩΝ double home fix

 

δείτε εδώ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Άμα σου πω ότι δεν την είδα με τη 1η ματιά θα το πιστέψεις;

Είδα ΔΑΦΑ και νόμιζα ότι έγραφε ΔΕΣΦΑ... τίποτα δεν έχουν αφήσει στη τύχη, μιλάμε κανείς δε θα καταλάβει τι είναι αυτό. 😅

@georgemp2 Το 1ο στάδιο η άγνοια, δεν ήξερες τίποτα για επιπρόσθετες χρεώσεις... δε σε ενημέρωσαν. Γράψε επακριβώς αυτά που θα σου πει ο κοράκιος.

Αλλά για να είμαστε πιο προετοιμασμένοι και για μετά, κοίτα σε παρακαλώ όλους τους παλιούς λογαριασμούς από τότε που υπέγραψες.Από πότε το τιμολόγιο αναγράφεται ως FX αντί για FIX; Kοράκιε στο 2ο στάδιο της απάντησης να συμπεριλάβεις το γεγονός ότι η ονομασία FIX παραπέμπει σε σταθερό πρόγραμμα, και το γεγονός ότι άλλαξαν την εμπορική ονομασία είναι έμμεση αποδοχή της παραπλάνησης τους. https://www.heron.gr/news/heron-anakoinosi-nea-onomasia-fx/

 

1η σελίδα κυριολεκτικά...

 

 

 

 

 

Καλά μιλάμε έχει πάει σε άλλο επίπεδο το level παραπλάνησης του Ήρωνα!! Παρατηρώ τώρα ότι στον τελευταίο έναντι που έλαβα έχει αλλάξει σε FX από FIX (με βάση τα hard copy) αλλά όταν μπαίνεις στο my.heron και ανοίγω λογαριασμούς σε pdf μέχρι και ενός έτους πίσω γράφει πρόγραμμα Double FX Economy!! Ωωωω ρε φίλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μια γρήγορη ματια που έριξα στους ορους του ηρωνα δεν είδα κάτι για επιστροφή των 50€ του e contract σε περίπτωση αλλαγής παρόχου. Έχει κάποιος εμπειρία από αυτό; Σκεφτομαι μόλις έρθει ο πρώτος λογαριασμός που να την κάνω για ΔΕΗ (ως τώρα δεν γινόταν σύμφωνα με την ΔΕΗ γιατί δεν ήταν ενεργή η παροχή) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, georgemp2 είπε

Ωραία σε ευχαριστώ.

Ναι τηλεφωνικά έγινε η σύνδεση και δεν μου αναφέρθηκε πουθενά η αύξηση της τιμής.
Συμπληρώνω το έγγραφο και το στέλνω στο email που αναγράφεται;

ρωτάς

τι είναι η χρέωση ΔΑΦΑ?

πως ακριβώς προέκυψαν αυτά τα νούμερα στις χρεώσεις ? (αναλυτικά , βήμα βήμα για κάθε χρέωση)

γιατί δε σε ενημέρωσαν γιαυτή τη χρέωση πριν υπογράψεις ? ζητάς την τηλεφωνική ηχογράφηση της παρουσίασης του προγράμματος που σου κάνανε

αιτήσαι

την πίστωση της χρέωσης ΔΑΦΑ

να φύγεις αζημίως (αν το συμβόλαιο προβλέπει ρήτρα αποχώρησης) μιας και το πρόγραμμα άλλη τελική χρέωση έχει από αυτό που σου παρουσίασαν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, marmagia είπε

Περιλαμβάνει το +0,006 αυτή η τιμή; 

Marmagia με τετοια νουμερα ειτε το περιλαμβανει ειτε οχι δεν παιζει κανενα ρολο.

Ειναι σαν να πανε να σε πυροβολησουν απο τα 5 μετρα και να τους λες......σας ειναι ευκολο να πατε στα 7 μετρα?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, HERTHAN said:

Marmagia με τετοια νουμερα ειτε το περιλαμβανει ειτε οχι δεν παιζει κανενα ρολο.

Ειναι σαν να πανε να σε πυροβολησουν απο τα 5 μετρα και να τους λες......σας ειναι ευκολο να πατε στα 7 μετρα?:P

Ισχύει αυτό! Έτσι και αλλιώς για τώρα και μέχρι την έκδοση του πρώτου λογαριασμου δεν μπορώ να κανΩ αλλαγή προς δεη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ισχύει αυτό! Έτσι και αλλιώς για τώρα και μέχρι την έκδοση του πρώτου λογαριασμου δεν μπορώ να κανΩ αλλαγή προς δεη 

Καλα κι εγω που εκανα απο 03/12 ακομα Ηρων ειμαι λογικα.

Ολα θα γινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, georgemp2 είπε

Ναι βεβαίως.
 

aerio.png

Ωχ τι είναι τούτο ???

Αναμένω και εγώ το "Χριστουγεννιάτικο Μποναμα" απ' τον Ήρων μέσα στο μήνα...

Θα το πατήσω τελικά το κουμπί για ΔΕΗ  μετά και από την μεταφορά της παροχής ρεύματος και ας πληρώσω ρήτρα για το υπόλοιπο μέχρι το τέλος του συμβολαίου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, marmagia είπε

Από μια γρήγορη ματια που έριξα στους ορους του ηρωνα δεν είδα κάτι για επιστροφή των 50€ του e contract σε περίπτωση αλλαγής παρόχου. Έχει κάποιος εμπειρία από αυτό; Σκεφτομαι μόλις έρθει ο πρώτος λογαριασμός που να την κάνω για ΔΕΗ (ως τώρα δεν γινόταν σύμφωνα με την ΔΕΗ γιατί δεν ήταν ενεργή η παροχή) 

Εγώ την έκανα στο δίμηνο επάνω για ζενίθ και το πενηντάρικο το πήραν πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...