Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, simba88 είπε

Πρέπει να το κοιτάξω, αλλά δε νομίζω..

29/01/2020 υπέγραψα

οκ , σίγουρα δεν υπήρχε ρήτρα αλλά εννοείται οτι πρέπει να το επαληθεύσεις

προχωράς σε αμφισβήτηση του λογαριασμού ζητώντας την εφαρμογή της ρήτρας μετά απο 60 μέρες της πρώτης ειδοποίησης λόγω αλλαγής/προσθήκης των γενικών όρων της σύμβασή σου

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, simba88 είπε

Ωραίος! Μια χαρά, θα μελετήσω τα βήματα, και αν προκύψει απορία, επανέρχομαι!

στο αέριο δεν κάνεις τα βήματα αμφισβήτησης με το ρεύμα

στο ρεύμα πατάς στο οτι δε σε ενημέρωσαν για την ύπαρξη της ρήτρας πριν υπογράψεις το συμβόλαιο

στο αέριο ζητάς αυτολεξεί αυτό που έγραψα απο πάνω

καλύτερα να προχωρήσεις πρώτα με την αμφισβήτηση για το ρεύμα (στο άλλο θέμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. 

Επιτελους Σήμερα έστειλε sms η εδα να έρθει αύριο το πρωί να μετρήσει.!

Ανάσταση λέμε.....

Οπότε από αύριο ήμαστε στην δεη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το απόγευμα 16/12 έλαβα ειδοποίηση στο email μου ότι είναι διαθέσιμος ο λογαριασμός από την ΔΕΗ, που εκδόθηκε στις 30/11! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, stelakis1914 said:

Σήμερα το απόγευμα 16/12 έλαβα ειδοποίηση στο email μου ότι είναι διαθέσιμος ο λογαριασμός από την ΔΕΗ, που εκδόθηκε στις 30/11! 

Και μένα, ευτυχώς το είχα πάρει χαμπάρι εδώ και 2 βδομάδες από μονος μου...

Στο ρεύμα καθυστερούν ελάχιστες μέρες, στο φυσικό αέριο το ξεφτυλίζουν, δεν είναι η πρώτη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο πρώτος λογαριασμός που λαμβάνω στο φυσικό αέριο και ελπίζω στο μέλλον να διορθωθεί.

Στο ρεύμα δεν έχω κανένα παράπονο. Πάντα ειδοποιήσεις στην σωστή στιγμή και η πλατφόρμα πληρωμών λειτουργεί χωρίς θέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Σήμερα το απόγευμα 16/12 έλαβα ειδοποίηση στο email μου ότι είναι διαθέσιμος ο λογαριασμός από την ΔΕΗ, που εκδόθηκε στις 30/11! 

Χεχε, άκου να δεις τι γίνεται, είχα στείλει τις προάλλες στο ebill support ticket ότι δεν παίρνω email/sms ειδοποίηση για το MyHomeGasControl ενώ ο λογαριασμός εμφανίστηκε στο ebill στις 03/12 με ημερομηνία έκδοσης 30/11.
Σήμερα μου έρχεται μια ότι νάναι απάντηση στο ticket, ότι στις κοινόχρηστες παροχές αερίου προς το παρόν δεν υπάρχει δυνατότητα δημιουργίας ebill. Τους απαντάω καπάκι ότι δεν είναι κοινόχρηστη, αλλά αυτόνομη παροχή (εννοείται είχα βάλει όλα τα στοιχεία του συμβολαίου/ ΗΚΑΣΠ/ κωδικούς πελάτη κλπ στο ticket), ότι μια χαρά έχω ebill και βλέπω λογαριασμό και ότι προφανώς κάπου έχουν μπερδευτεί. Εντός λίγων λεπτών μου έρχεται νέο email ότι καταχωρήθηκε η απάντησή μου στο αίτημα και αμέσως ήρθε και το email ειδοποίησης για το λογαριασμό 30/11. Λίγο αργότερα και το sms.
Είτε είδανε το ticket και το φτιάξανε για όλους, είτε έγινε τρελή σύμπτωση...

Btw, τα 30 Ευρώ σας τα βάλανε στον πρώτο λογαριασμό σε κανέναν ? Τους πήρα τηλέφωνο και είπανε ότι προφανώς θα μπουν στον επόμενο να μην ανησυχώ αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να βασιστώ στην προφορική απάντηση.

Επεξ/σία από tsampouros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τους δώσουμε λίγο χρόνο, εκτιμώ ότι θα λυθεί το συγκεκριμένο θέμα. Έχουν δοκιμαστεί οι υπηρεσίες τους και στο ρεύμα, που λειτουργούν πολύ καλά στον συγκεκριμένο τομέα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Thresh είπε

Και μένα, ευτυχώς το είχα πάρει χαμπάρι εδώ και 2 βδομάδες από μονος μου...

Στο ρεύμα καθυστερούν ελάχιστες μέρες, στο φυσικό αέριο το ξεφτυλίζουν, δεν είναι η πρώτη φορά.

Τότε μάλλον τυχαία σύμπτωση ήταν η απάντηση στο ticket με τη λήψη της ειδοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...