Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, johnnyman είπε

2 εβδομαδες απο τοτε που εγινε η αιτηση σε καταστημα και ακομη τπτ.....

Θα κλαψουν μανες με τον επομενο λογαριασμο....

Που να γινοταν και απο το τηλεφωνο.....

Τι να πω ρε παιδια...

Πάρε κανένα τηλέφωνο ,αίτηση 9/12 σε κατάστημα εχθές πέρασαν από ΕΔΑ για την τελική μέτρηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, johnnyman είπε

2 εβδομαδες απο τοτε που εγινε η αιτηση σε καταστημα και ακομη τπτ.....

Θα κλαψουν μανες με τον επομενο λογαριασμο....

Που να γινοταν και απο το τηλεφωνο.....

Τι να πω ρε παιδια...

Δεν θα χρειαστεί να πληρώσεις φουσκωμένο λογαριασμό αερίου αν δεν ανάψεις το καλοριφέρ!
450_1000.jpg.f69dd44b2efac0d2b85e07e60065a8f8.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, solton57010 είπε

Πάρε κανένα τηλέφωνο ,αίτηση 9/12 σε κατάστημα εχθές πέρασαν από ΕΔΑ για την τελική μέτρηση.

 

Σε 5 μέρες πέρασε κιόλας η εδα?

Wtf...

Που είχα πάρει την προηγούμενη εβδομάδα είπαν πέρασε τον έλεγχο των δικαιολογητικών. 

Θα ξαναπάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπέρα θέλω να πάω το φυσικό αέριο στη ΔΕΗ αλλά βλέπω 2 προγράμματα, ένα το my home gas control και το my home gas benefit. Πιο συφμερει καλύτερα;

το control που είναι σταθερό

(το άλλο είναι κυμαινόμενο ~0,10)

μη νομίζεις οτι στα 0,05 είναι φθηνό , πάνω απο τα διπλάσια σε σχέση με πέρυσι , το νου σας στις καταναλώσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Καλησπέρα θέλω να πάω το φυσικό αέριο στη ΔΕΗ αλλά βλέπω 2 προγράμματα, ένα το my home gas control και το my home gas benefit. Πιο συφμερει καλύτερα;

Καλα θα ηταν να διαβασεις και να μαθεις τι ειναι και τι προσφερει το καθενα γιατι αν σου πω εγω τωρα ειτε απο λαθος ειτε βλακεια οτι σε συμφερει το benefit εσυ θα πας καρφι να βαλεις το benefit.Οποτε καλο ειναι να διαβασεις το θεμα για να ξερεις τι συμβαινει με το αεριο και πως χωριζονται τα προγραμματα σε σταθερα και κυμαινομενα.Αν το ηξερες αυτο θα ηξερες και τι σε συμφερει.

Αυτο που σε συμφερει ειναι το gas control.Πηγαινε σε ενα καταστημα να το κανεις να ξεμπερδευεις γρηγορα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι περιμένετε την ΕΔΑ να έρθει παρτε τηλέφωνο στην ΕΔΑ ,

Δυο αιτήσεις την ιδια ημέρα ... στην μία ηρθε η ΕΔΑ και ολοκληρώθηκε σε 7 ημέρες....  η δεύτερη αφού κόλλησε στην ΔΕΗ για καμιά δεκαριά ημέρες  πήγε στην ΕΔΑ... περίμενα να έρθει η ΕΔΑ .... καθυστερούσε.... πήρα τηλεφωνα και μου είπαν οτι είχε ηδη ολοκληρωθει  και εγινε  η αλλαγη χωρίς επιτοπια μέτρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα θα ηταν να διαβασεις και να μαθεις τι ειναι και τι προσφερει το καθενα γιατι αν σου πω εγω τωρα ειτε απο λαθος ειτε βλακεια οτι σε συμφερει το benefit εσυ θα πας καρφι να βαλεις το benefit.Οποτε καλο ειναι να διαβασεις το θεμα για να ξερεις τι συμβαινει με το αεριο και πως χωριζονται τα προγραμματα σε σταθερα και κυμαινομενα.Αν το ηξερες αυτο θα ηξερες και τι σε συμφερει.

Αυτο που σε συμφερει ειναι το gas control.Πηγαινε σε ενα καταστημα να το κανεις να ξεμπερδευεις γρηγορα.

 

Αν το κάνω online θα έχω πρόβλημα;

7 λεπτά πριν, korakios είπε

το control που είναι σταθερό

(το άλλο είναι κυμαινόμενο ~0,10)

μη νομίζεις οτι στα 0,05 είναι φθηνό , πάνω απο τα διπλάσια σε σχέση με πέρυσι , το νου σας στις καταναλώσεις

Παίζει κάτι πιο φθηνό αυτή τη στιγμή;

Στο φυσικό αέριο που είμαι τώρα το χρεώνει 0,10

Επεξ/σία από parlapipas25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Αν το κάνω online θα έχω πρόβλημα;

Οχι απλα σε καταστημα θα τελειωσεις πιο γρηγορα πιστευω.

3 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Παίζει κάτι πιο φθηνό αυτή τη στιγμή;

Αν επαιζε θα σου λεγαμε να πας σ'αυτο?

Ειναι το φθηνοτερο σταθερο αυτη τη στιγμη.Δεν υπαρχει κατι αλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση σε κατάστημα της ΔΕΗ 9/12 και είπα να πάρω ένα τηλέφωνο γιατί βιάζομαι καθώς η τιμή/kw μου τον ακουμπάει και δεν μπορώ να κάτσω. Δύο φορές δεν αναγνωρίζει το αυτόματο σύστημα τον ΑΦΜ σύνδεσης, περιμένω αναμονή και σε 12 λεπτά μου λέει και τις δύο φορές "όλες οι γραμμές είναι κατηλειμμένες, δοκιμάστε αργότερα".  :cry:

Κάτι ακόμα ρε παιδιά, εγώ τους έδωσα στην ΕΔΑ μία μοναδική μέτρηση 16/11. Πώς αυτοί της ΕΦΑ πάνε και επιμερίζουν kw στον οκτώβριο και στο νοέμβριο, από την στιγμή που είναι καινούρια σύνδεση και δεν υπάρχει ιστορικότητα? Επίσης αυτό το θέμα πως μπορούμε να το λύσουμε καθώς όταν οι τιμές ήταν χαμηλά δεν το κοιτούσε σχεδόν κανείς, αλλά τώρα συγκεκριμένα μεταξύ ΟΚΤ-ΝΟΕ υπάρχει διαφορά στην τιμή 0,025/kw... πχ θα πάρουν μέτρηση 16/1 και επόμενη πότε? Και αν δώσουμε τον Απρίλιο ξανά,πως θα μοιράσουν Φεβρουάριο και Μάρτιο?

Οκ θα πάω όταν δεήσει η ΔΕΗ στο ακριβό σταθερό, αλλά θα είναι πολλοί που θα έχουν θέμα.

εφα.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, teot είπε

Όσοι περιμένετε την ΕΔΑ να έρθει παρτε τηλέφωνο στην ΕΔΑ ,

Δυο αιτήσεις την ιδια ημέρα ... στην μία ηρθε η ΕΔΑ και ολοκληρώθηκε σε 7 ημέρες....  η δεύτερη αφού κόλλησε στην ΔΕΗ για καμιά δεκαριά ημέρες  πήγε στην ΕΔΑ... περίμενα να έρθει η ΕΔΑ .... καθυστερούσε.... πήρα τηλεφωνα και μου είπαν οτι είχε ηδη ολοκληρωθει  και εγινε  η αλλαγη χωρίς επιτοπια μέτρηση.

Εδώ περνουμε τηλέφωνο φίλε μου? 

SmartSelect_20211214-203844_Samsung Internet.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...