Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πώς γίνεται να πήρε μέτρηση η ΕΔΑ στις 18/6 κι ο λογαριασμός να εκδώθηκε 15/6;

αααααα , σωστός αυτό δεν είχα καταλάβει

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

ο Ηρών δε φημίζεται για έκδοση λογαριασμών , πόσο μάλλον εκκαθαριστικών , κάτι ξέρεις !

Του Σεπτεμβριου ειναι ενδεικτικη και ισως γι'αυτο το εστειλαν σαν εναντι.

Μπορει να το κανουν παντα ετσι σε ολους αλλα ειναι μαλακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά ο Ηρων με την έκδοση λογαριασμών έχει ένα θέμα το τελευταίο εξάμηνο μην πώ παραπάνω...

Τόσο στο ρεύμα όσο & στο αέριο...

 

Επεξ/σία από g_kor06
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Brown είπε

Μου ειπαν 20 ανταμοιβη για καθε χρονο που μενω στην ηρων το 50 μου ειπε η κοπελα δεν υπαρχει

Καλα σου ειπε να κανεις μεσω econtract να παρεις το 50αρικο κι εσυ πηρες τηλεφωνο?-_-

Κι εχασες το 50αρικο φυσικα.

4 λεπτά πριν, g_kor06 είπε

Γενικά ο Ηρων με την έκδοση λογαριασμών έχει ένα θέμα το τελευταίο εξάμηνο μην πώ παραπάνω...

Τόσο στο ρεύμα όσο & στο αέριο...

 

Λογικο να μην εχεις ρητρα....ειναι πολυ παλιος ο εκκαθαριστικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Καλα σου ειπε να κανεις μεσω econtract να παρεις το 50αρικο κι εσυ πηρες τηλεφωνο?-_-

Κι εχασες το 50αρικο φυσικα.

Λογικο να μην εχεις ρητρα....ειναι πολυ παλιος ο εκκαθαριστικος.

Νομιζα τα λινκ ηταν τα προγραμματα και λεω ασε θα τα ζητησω κατευθειαν να μου τα πουν χαζαμαρα μου οκ.. αλλα ετσι οπως το βλεπω παρολο που θα πλρησω ρητρα αποχωρησεις στην εφα 90ε κερδισμενος θα βγω.. τωρα μου ειπε οτι αυτο το προγραμμα δεν εχει χρονικη διαρκεια οποτε το βλεπω ως κατι θετικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Brown είπε

Νομιζα τα λινκ ηταν τα προγραμματα και λεω ασε θα τα ζητησω κατευθειαν να μου τα πουν χαζαμαρα μου οκ.. αλλα ετσι οπως το βλεπω παρολο που θα πλρησω ρητρα αποχωρησεις στην εφα 90ε κερδισμενος θα βγω.. τωρα μου ειπε οτι αυτο το προγραμμα δεν εχει χρονικη διαρκεια οποτε το βλεπω ως κατι θετικο..

Σημασια εχει να καταλαβαινεις τι συζηταμε και να γινεται σωστα η διαδικασια ετσι οπως σου προτεινουν.

Θα μπορουσε να ειναι κατι πιο σημαντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Σημασια εχει να καταλαβαινεις τι συζηταμε και να γινεται σωστα η διαδικασια ετσι οπως σου προτεινουν.

Θα μπορουσε να ειναι κατι πιο σημαντικο.

δε νομίζω να κατάλαβε

46 λεπτά πριν, Brown είπε

τωρα μου ειπε οτι αυτο το προγραμμα δεν εχει χρονικη διαρκεια οποτε το βλεπω ως κατι θετικο..

χωρίς παρεξήγηση , άντε λέμε εμείς κάτι , πες οτι παίρνουμε ποσοστά ή κάνουμε λάθος , δεν ήξερες καν αν είχε δέσμευση ή όχι ??? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομίζω να κατάλαβε

Ξερω 1,05 το δινει το στοιχημα.

7 λεπτά πριν, korakios είπε

χωρίς παρεξήγηση , άντε λέμε εμείς κάτι , πες οτι παίρνουμε ποσοστά ή κάνουμε λάθος , δεν ήξερες καν αν είχε δέσμευση ή όχι ??? 😁

Οχι απο που να το ξερει τον ειπε κανενας απο εδω περα?Ε?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρατηρήσει κάθε μήνα ότι αυξάνονται και οι χρεώσεις μεταφορας στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις. 

Τώρα μια σύγκριση που έκανα μεταξύ Ήρων και Zenith για τον Σεπτέμβριο (μιας και ήμουν και Ηρων πριν) ήταν 0.003788 έναντι 0.002144. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Mule206 είπε

Έχω παρατηρήσει κάθε μήνα ότι αυξάνονται και οι χρεώσεις μεταφορας στις ρυθμιζόμενες χρεώσεις. 

Τώρα μια σύγκριση που έκανα μεταξύ Ήρων και Zenith για τον Σεπτέμβριο (μιας και ήμουν και Ηρων πριν) ήταν 0.003788 έναντι 0.002144. 

 

Διαφέρουν ανά μήνα / περιοχή... αλλά και ανά πάροχο. Ίσως παίζουν ρόλο ο όγκος διακίνησης και ο αριθμός πελατών κάθε παρόχου... τα έχουμε συζητήσει στο παρελθόν γιατί σε κάποιες πόλεις Λαμία ήταν πολύ αυξημένα. Το να χρεωθείς λίγο παραπάνω στο τρίτο δεκαδικό δεν είναι τίποτα, το θέμα είναι να μη χρεωθείς στο δεύτερο δεκαδικό ή το πρώτο δεκαδικό. Ρίξε μια ματιά στο energycost για το ιστορικό χρεώσεων μεταφοράς... αν έχουν ενημερώσει τους τελευταίους μήνες και πάντα με επιφύλαξη γιατί μπορεί να έχουν κάνει λάθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Διαφέρουν ανά μήνα / περιοχή... αλλά και ανά πάροχο. Ίσως παίζουν ρόλο ο όγκος διακίνησης και ο αριθμός πελατών κάθε παρόχου... τα έχουμε συζητήσει στο παρελθόν γιατί σε κάποιες πόλεις Λαμία ήταν πολύ αυξημένα. Το να χρεωθείς λίγο παραπάνω στο τρίτο δεκαδικό δεν είναι τίποτα, το θέμα είναι να μη χρεωθείς στο δεύτερο δεκαδικό ή το πρώτο δεκαδικό. Ρίξε μια ματιά στο energycost για το ιστορικό χρεώσεων μεταφοράς... αν έχουν ενημερώσει τους τελευταίους μήνες και πάντα με επιφύλαξη γιατί μπορεί να έχουν κάνει λάθη.

Ναι αμελητέα είναι η διαφορά. 

Π.χ. εμενα αυτή η διαφορά με τις καταναλώσεις που έχω το έτος είναι της τάξης των 20-25 ευρώ. 

Η σύγκριση έγινε για περιοχή της Αττικής τον ίδιο μήνα αλλά από διαφορετικές εταιρίες έτσι για να έχουμε μια εικόνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@sarakats85

  

Στις 26/11/2021 στις 7:14 ΜΜ, ekrepali είπε

 Διαλέξεις μεταξύ:

HΡΩΝ Gas Home Flex μέσω econtract:

https://www.heron.gr/prosfores/e-contract/

https://www.heron.gr/energy/gas/gia-to-spiti/gas-home-flex/

Kυμαινόμενο αορίστου με 35% έκτπωση (ίσως να είσαι τυχερός και σου στείλουν σύμβαση με 45% έκπτωση) και 50ευρώ δώρο.

--

Ενναλακτικά ΔΕΗ σταθερό με 0.05 https://fysikoaerio.dei.gr/fysiko-aerio-gia-to-spiti/myhomegascontrol/ και 30ευρώ δώρο, (για να ξεμπλέξεις γρήγορα σ'αυτό πρέπει να κάνεις την αίτηση σε κατάστημα)... κι αν πέσουν τα κυμαινόμενα κάτω από 0.05 και συμφέρουν του χρόνου, μπορείς στο 6μηνο να φύγεις με 50ευρώ.

 

Λοταρία είναι... κανείς δε ξέρει αν οι τιμές θα παραμείνουν ψηλά ή αν θα πέσουν. Σε κάθε περίπτωση θα πληρώνεις λιγότερα από W&V. Απλά κοίτα λίγο πόσα πρέπει να δώσεις στη W&V για πέναλτυ και στο ρεύμα και στο αέριο. Εννοείται θα προσπαθήσεις να τα διεκδικίσεις όλα πίσω, αλλά σε πρώτη φάση ό,τι σου χρεώσουν θα πρέπει να το πληρώσεις .

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

@sarakats85

  

Λοταρία είναι... κανείς δε ξέρει αν οι τιμές θα παραμείνουν ψηλά ή αν θα πέσουν. Σε κάθε περίπτωση θα πληρώνεις λιγότερα από W&V. Απλά κοίτα λίγο πόσα πρέπει να δώσεις στη W&V για πέναλτυ και στο ρεύμα και στο αέριο. Εννοείται θα προσπαθήσεις να τα διεκδικίσεις όλα πίσω, αλλά σε πρώτη φάση ό,τι σου χρεώσουν θα πρέπει να το πληρώσεις .

Είμαι 3 χρόνια σε αυτούς άρα δεν έχω συμβόλαιο..δεν υπέγραψα τιποτα..λέω για Ήρων και  ο θεός βοηθός.....και πάλι ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...