Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η πλεον ασφαλης επιλογη ειναι η ΔΕΗ,ολοι οι αλλοι μπορει να σου δωσουν μια Χ προσφορα που θα προσπαθησουν να σου παρουν πισω πολλαπλασια με οτι τερτιπι υπαρχει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

8 minutes ago, nick_81 said:

Δεν περιμένω πόντους σύμβαση μου ακύρωσαν.

16/5 αποστολή σύμβασης με δικαιολογητικά και 21/5 τηλεφωνική καταγραφή και επιβεβαίωση του συμβολαίου. Όλα έγιναν όπως έπρεπε από τη μεριά μου. Επίσης αίτημα στην ΕΔΑ δεν πήγε ποτέ γιατί απλά αποφάσισαν να ακυρώσουν το συμβόλαιο για αδιευκρίνιστο λόγο.

Σου επισυνάπτω τον κώδικα προμήθειας φυσικού αερίου ⬇️
 

Quote

 

Σελίδα 23, Παράρτημα ΙΙΙ, κεφάλαιο 2, παράγραφος 2 στ:

15 μέρες εργάσιμες μπορούν να καθυστερήσουν τη 1η απάντηση... διάβασε λοιπές λεπτομέρειες πχ υποχρεωούνται να απαντήσουν αιτιολογημένα κλπ κλπ. Οπότε ακόμα περιμένεις στο myrae

 

 

Σελίδα 6, Άρθρο 17, Παράγραφος 1:

Quote

Άρθρο 17
Προσφορά Προμήθειας
1. Η Προσφορά Προμήθειας προς Πελάτη καταρτίζεται εγγράφως και είναι δεσμευτική για τον Προμηθευτή
για χρονική περίοδο τουλάχιστον τριάντα (30) ημερών από την παραλαβή της.

Η προσφορά προμήθειας λοιπόν είναι δεσμευτική πριν κάν την υπογράψεις! Απ'τη στιγμή μάλιστα που την αποδέχτηκες και μέσω mail αλλά κυρίως με τηλεφωνική ηχογράφηση... δεν υπάρχει δικαιολογία απόρριψης.

Απόρριψη μπορούν να κάνουν μόνο σε προσφορά προμήθειας. Εάν στείλεις πχ email και πεις 'ενδιαφέρομαι για το τάδε πρόγραμμα'... τότε μπορούν εντός 5 εργάσιμων ημερών να απορρίψουν το αίτημα σου (να μη δεχτούν για πελάτη) και να σου εξηγήσουν τους λόγους (το αναλύει στο Άρθρο 16).

Περίμενε να δεις τι μπούρδα θα απαντήσουν και προχώρα μετά η σε Ενεργειακό Διαμεσολαβή (αν δεν έχει πάει διακοπές) ή Συνήγορο του Καταναλωτή.

fek-v-1969_01_06_2018-kodikas-promitheias-fysikoy-aerioy-se-pelates.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

Σου επισυνάπτω τον κώδικα προμήθειας φυσικού αερίου ⬇️
 

 

Σελίδα 6, Άρθρο 17, Παράγραφος 1:

Η προσφορά προμήθειας λοιπόν είναι δεσμευτική πριν κάν την υπογράψεις! Απ'τη στιγμή μάλιστα που την αποδέχτηκες και μέσω mail αλλά κυρίως με τηλεφωνική ηχογράφηση... δεν υπάρχει δικαιολογία απόρριψης.

Απόρριψη μπορούν να κάνουν μόνο σε προσφορά προμήθειας. Εάν στείλεις πχ email και πεις 'ενδιαφέρομαι για το τάδε πρόγραμμα'... τότε μπορούν εντός 5 εργάσιμων ημερών να απορρίψουν το αίτημα σου (να μη δεχτούν για πελάτη) και να σου εξηγήσουν τους λόγους (το αναλύει στο Άρθρο 16).

Περίμενε να δεις τι μπούρδα θα απαντήσουν και προχώρα μετά η σε Ενεργειακό Διαμεσολαβή (αν δεν έχει πάει διακοπές) ή Συνήγορο του Καταναλωτή.

fek-v-1969_01_06_2018-kodikas-promitheias-fysikoy-aerioy-se-pelates.pdf 377.59 kB · 0 downloads

Σε ευχαριστώ πολύ ήσουν κατατοπιστικοτατος. Θα ξανά ενοχλήσω για τις επόμενες κινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, θέλω να κάνω νέα σύνδεση λόγω αλλαγής διεύθυνσης.

Μέχρι τώρα είχα συμβόλαιο με το φυσικός αέριο.

Με δεδομένο ότι δεν κάνω αλλαγές σε παροχους ποια αυτή τη στιγμή η καλύτερη προταση?

Για ρευμα θα κάνω τωρα αίτηση στο ΔΕΗ myhomeonline.

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, assos01 said:

Καλησπέρα στην παρέα, θέλω να κάνω νέα σύνδεση λόγω αλλαγής διεύθυνσης.

Μέχρι τώρα είχα συμβόλαιο με το φυσικός αέριο.

Με δεδομένο ότι δεν κάνω αλλαγές σε παροχους ποια αυτή τη στιγμή η καλύτερη προταση?

Για ρευμα θα κάνω τωρα αίτηση στο ΔΕΗ myhomeonline.

Ευχαριστώ πολύ 

Ηρων είναι μια καλή επιλογή,  δωρεάν τα πάγια καλοκαιριου, 50 ευρώ δώρο για Online αιτήσεις, σχετικά λογική τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή από τα τηλ στην elpedison δεν έβγαλα άκρη, τώρα το καλοκαίρι η elpesison εκδίδει λογαριασμούς για το αέριο από Ιούνιο - Σεπτέμβριο ? Η ΕΔΑ Θεσσαλονίκης δεν δέχεται για το διάστημα αυτό ενδείξεις 

Επίσης ΔΕΗ και Ζενίθ για το διάστημα αυτό, σε παλιότερη συνεργασία ,δεν εξεδιδανν λογαριασμούς.

Επεξ/σία από libera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, libera said:

Επειδή από τα τηλ στην elpedison δεν έβγαλα άκρη, τώρα το καλοκαίρι η elpesison εκδίδει λογαριασμούς για το αέριο από Ιούνιο - Σεπτέμβριο ? Η ΕΔΑ Θεσσαλονίκης δεν δέχεται για το διάστημα αυτό ενδείξεις 

Επίσης ΔΕΗ και Ζενίθ για το διάστημα αυτό, σε παλιότερη συνεργασία ,δεν εξεδιδανν λογαριασμούς.

Εμένα η ελπε δεν έχει βγάλει ακόμα εκκαθαριστικό από 14/5. Είμαι πελάτης από 18/4.

Κι εμένα στο τηλ μού είπαν ότι αργεί ο πρώτος, μετά υποτίθεται βγάζουν σε μηνιαία βάση έναντι. 

Δε θα το διαπιστώσω στη πράξη καθώς σε 20 μέρες θα φύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ από 15/05 είμαι πελάτης και λογαριασμό μέχρι τώρα δεν είδα Για ποιο λόγο σε 20 ημέρες θα φύγεις?

Επεξ/σία από libera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, libera said:

Και εγώ από 15/05 είμαι πελάτης και λογαριασμό μέχρι τώρα δεν είδα Για ποιο λόγο σε 20 ημέρες θα φύγεις?

Yπολογιζω ότι σε 20 μέρες θα έχω φάει τα 120 ευρώ του δώρου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Yπολογιζω ότι σε 20 μέρες θα έχω φάει τα 120 ευρώ του δώρου 

Με κλειστή θέρμανση θα τα καταφέρεις?

Εγώ με 60 ευρώ δώρο κατά τέλη Αύγουστου σκέφτομαι για ΔΕΗ για το 50 αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, libera said:

Με κλειστή θέρμανση θα τα καταφέρεις?

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς... Κι εγώ ΔΕΗ θα πάω για 50αρικο και μετά βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δε καταλαβαίνω τι εννοείς

Εννοώ πως θα ξοδεύουν 120 ευρώ μόνο με πάγια μιας και αυτήν την εποχή το αέριο έχει ελάχιστη κατανάλωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, libera said:

Εννοώ πως θα ξοδεύουν 120 ευρώ μόνο με πάγια μιας και αυτήν την εποχή το αέριο έχει ελάχιστη κατανάλωση 

Πάλι δε καταλαβαίνω τι λες. Πώς θα ξοδευουν ποιοι; Η προσφορά των 120 ευρώ δεν υπάρχει πλέον.

Εγώ σου ξαναλέω πήγα 18/4... έκαψα λίγο καλοριφέρ τον Απρίλιο. Τι νομίζεις ότι είναι τα 120 ευρώ με 0.055 χρέωση... περίπου 110 κυβικά (1300kw).

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Τι νομίζεις ότι είναι τα 120 ευρώ με 0.055 χρέωση... περίπου 110 κυβικά (1300kw).

Αυτό εννοούσα . Αν έχουν ξοδευτεί ή θα φύγεις αφήνοντας χρηματικό υπολοιπο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...