Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, walex είπε

τα €120 τα είδες στον λογαριασμό σου ή έφυγες έτσι?

όχι ,δεν έκλεισα το σταθερό τους που έδινε τότε τα 120 μιας και ένα απο τα κονέ στην ελπέ δεν το έδινε και δεν το έψαξα (απλά την public και 40€ Σκλαβενίτη)

2 λεπτά πριν, walex είπε

μόνο το ρεύμα φαντάζομαι πήγες ΔΕΗ

αέριο

2 λεπτά πριν, walex είπε

(σε ποιο πρόγραμμα πήγες?

το σταθερό με τα 50€

3 λεπτά πριν, walex είπε

και γιατί ΔΕΗ?)

για να φύγω σε λίγες μέρες παίρνοντας 50€ (μου χρωστάνε παραπάνω) και (ελπίζω) να προλάβω στις 15/6 το αργότερο να ξαναπάω ελπέ που δίνει 50€ δώρου σε go4more (πριν δεν το έδινε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσες μέρες μπορεί να πάρει η αλλαγή παρόχου; Ήμουν ΔΕΗ και πήγα ελπέντισον, αίτηση στις 26/5.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ελέγξω, όπως πχ με την ΥΔΕ στον ΔΕΔΗΕ ελέγχουμε την αλλαγή παρόχου στο ρεύμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, leftermann είπε

πόσες μέρες μπορεί να πάρει η αλλαγή παρόχου; Ήμουν ΔΕΗ και πήγα ελπέντισον, αίτηση στις 26/5.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ελέγξω, όπως πχ με την ΥΔΕ στον ΔΕΔΗΕ ελέγχουμε την αλλαγή παρόχου στο ρεύμα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, leftermann είπε

πόσες μέρες μπορεί να πάρει η αλλαγή παρόχου; Ήμουν ΔΕΗ και πήγα ελπέντισον, αίτηση στις 26/5.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το ελέγξω, όπως πχ με την ΥΔΕ στον ΔΕΔΗΕ ελέγχουμε την αλλαγή παρόχου στο ρεύμα;

όχι , μόνο τηλέφωνο στην ΕΔΑ να δεις αν έστειλε ο νέος πάροχος αίτημα και αν έχει απαντήσει ο προηγούμενος (και αν ολοκληρώθηκε)

Με καθυστερήσεις μπορεί και 20ήμερο

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ ekrepali ζητώ και πάλι τα φώτα σου.

Από 26/4/2024 εκπροσωπούμαι από την ELPEDISON  στο φυσικό αέριο με το gas home fix με δώρο 120€ και ρεύμα στη ίδια εταιρεία με το smart up Μ δώρο 40€ από Σκλαβενίτη.

Στο αέριο δεν έχει εκδοθεί ακόμη λογαριασμός με τη πίστωση των 120€ και εδώ είναι η ερώτηση μου.

Εάν αποχωρήσω από την elpedison από το ρεύμα για volton συγκεκριμένα υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν το δώρο των 120 €  για το αέριο μιας και δεν έχει γίνει ;κόμη έκδοση λογαριασμού.

Παρακαλώ και όποιον άλλο γνωρίζει να δώσει τα φώτα του.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, NIKELPE said:

Αγαπητέ ekrepali ζητώ και πάλι τα φώτα σου.

Από 26/4/2024 εκπροσωπούμαι από την ELPEDISON  στο φυσικό αέριο με το gas home fix με δώρο 120€ και ρεύμα στη ίδια εταιρεία με το smart up Μ δώρο 40€ από Σκλαβενίτη.

Στο αέριο δεν έχει εκδοθεί ακόμη λογαριασμός με τη πίστωση των 120€ και εδώ είναι η ερώτηση μου.

Εάν αποχωρήσω από την elpedison από το ρεύμα για volton συγκεκριμένα υπάρχει περίπτωση να αρνηθούν το δώρο των 120 €  για το αέριο μιας και δεν έχει γίνει ;κόμη έκδοση λογαριασμού.

Παρακαλώ και όποιον άλλο γνωρίζει να δώσει τα φώτα του.

Ευχαριστώ 

  ⬇️

On 08/04/2024 at 14:06, ekrepali said:

 

Απαντήθηκε από συμφορουμήτη... πως έκανε αίτηση για αέριο πριν τις 5/2, στις 5/2 έφυγε απ'το ρεύμα, στις 8/2 ξεκίνησε η εκπροσώπηση απ'το αέριο και πήρε τα 120 με έκδοση λογαριασμού στις 31/3. Νομίζω ότι απ'τη στιγμή που υπογράφουμε το έντυπο που έχει δίπλα δίπλα συμπληρωμένα τα στοιχεία για ρεύμα & αέριο, παίρνει εντολή το σύστημα για τα 120. Καλό βέβαια θα είναι να υπάρξει τουλάχιστον ένα μικρό διάστημα όπου να είναι και οι 2 παροχές ενεργές.

Kι εγώ έφυγα στο ρεύμα 40 μέρες μετα τη συναψη του double. Στο αέριο δεν έχω πάρει λογαριασμό (είχε έρθει η ΕΔΑ για προγραμματισμένη καταμέτρηση το Μαιο)

Αν δε μπει το 120άρι, myrae.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο μέλος που να πήγε το ρεύμα σε άλλη εταιρεία πριν εκδοθεί ο λογαριασμός του ΦΑ και εντωμεταξύ να του έχει εκδοθεί λογαριασμός και να είδε τα €120 να έχουν πιστωθεί?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν το αναφερει κανεις, βλεπω στο site του Ηρωνα τιμές χώμα (0,030113).

Επειδή δεν βλέπω να τον αναφερει κανείς, υπάρχει κάποια παγίδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, ATG said:

Επειδη δεν το αναφερει κανεις, βλεπω στο site του Ηρωνα τιμές χώμα (0,030113).

Επειδή δεν βλέπω να τον αναφερει κανείς, υπάρχει κάποια παγίδα?

Καλό ιστορικό τιμών έχει το gas max... Μπορείς να πάρεις και 50 άρικο δώρο μέσω econtract αν δεν έχεις ξαναπάρει στο παρελθόν στο συγκεκριμένο ηκασπ+ΑΦΜ.

Η παγιδα είναι ότι πως η αρχική τιμή δε προκύπτει από πουθενά, βάζουν ότι τους καπνίσει. Ειδικά το χειμώνα θέλει προσοχή... 

Τουλάχιστον είναι υποχρεωμένοι βάσει όρων να ανακοινώνουν τιμή τέλος του μήνα, για τον επόμενο μήνα. 

Κάποιες φορές βέβαια ξεχνιούνται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, walex είπε

Υπάρχει κάποιο μέλος που να πήγε το ρεύμα σε άλλη εταιρεία πριν εκδοθεί ο λογαριασμός του ΦΑ και εντωμεταξύ να του έχει εκδοθεί λογαριασμός και να είδε τα €120 να έχουν πιστωθεί?

Κανένας άλλος με τέτοια περίπτωση...;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συμβαση ΔΕΗHomeGasBenefit που εγινε αρχες ετους, και ειχε ακομα 24μηνη δεσμευση το προγραμμα, αν φυγεις βαζουν ποινη;

Μηπως να ζητησω μεταφορα στο νεο με καποιο τροπο (αν γινεται) που δεν εχει δεσμευση και μετα να φυγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, SlotKiller said:

Σε συμβαση ΔΕΗHomeGasBenefit που εγινε αρχες ετους, και ειχε ακομα 24μηνη δεσμευση το προγραμμα, αν φυγεις βαζουν ποινη;

Μηπως να ζητησω μεταφορα στο νεο με καποιο τροπο (αν γινεται) που δεν εχει δεσμευση και μετα να φυγω;

Δεν ισχύει η ρήτρα αποχώρησης ούτε στο Benefit ούτε στο Control πλέον (ακόμα και για όσους είχαν υπογράψει παλιά).

Spoiler

4.jpg.0c063d70f23fbb4e139ce128b5ad8f21.jpg

Ειδικά για το Benefit είχαν βάλει και διευκρίνιση στους λογαριασμούς

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά. 

Σήμερα ήρθε αυτό το μνμ στο viber.

Τι ακριβώς ειναι αυτό? 

Έχει έρθει σε κανέναν άλλο?

Το σπίτι το νοικιάζω.

Μένω Θεσσαλονίκη συκιές. 

Screenshot_20240610_115637_Viber.jpg

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, johnnyman said:

Καλημέρα παιδιά. 

Σήμερα ήρθε αυτό το μνμ στο viber.

Τι ακριβώς ειναι αυτό? 

Έχει έρθει σε κανέναν άλλο?

Το σπίτι το νοικιάζω.

Μένω Θεσσαλονίκη συκιές. 

Screenshot_20240610_115637_Viber.jpg

Λογικά έχει πάει σε όλους,  είναι για την συντήρηση καυστήρα και σωληνώσεων που πρέπει να κάνεις και να έχεις τα χαρτιά σε περίπτωση έλεγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...