Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή θέλω να κάνω τράμπα ελπέ ΔΕΗ ελπέ , να πάω σε κατάστημα ΔΕΗ ή να ρισκάρω τηλέφωνο ?

Απο όσο είδα ακόμα δεν παίζει ηλεκτρονικά το αέριο

  

1 λεπτό πριν, nick_81 είπε

Το άρθρο αναφέρει για ρεύμα. Εμένα μου ακύρωσαν το συμβόλαιο του αερίου. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για το φυσικό;

Άρθρο 26

 3. Πέραν των αναφερομένων στο άρθρο 17 του παρόντος Κώδικα στοιχείων, η Προσφορά Προμήθειας προς Οικιακούς Πελάτες πρέπει επίσης να προβλέπει:

α) Την ελάχιστη διάρκεια ισχύος της Προσφοράς Προμήθειας, η οποία δεν δύναται να είναι μικρότερη των τριάντα (30) ημερών από την παραλαβή της.

@Con_stant1ne

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, korakios είπε

Επειδή θέλω να κάνω τράμπα ελπέ ΔΕΗ ελπέ , να πάω σε κατάστημα ΔΕΗ ή να ρισκάρω τηλέφωνο ?

Απο όσο είδα ακόμα δεν παίζει ηλεκτρονικά το αέριο

  

Άρθρο 26

 3. Πέραν των αναφερομένων στο άρθρο 17 του παρόντος Κώδικα στοιχείων, η Προσφορά Προμήθειας προς Οικιακούς Πελάτες πρέπει επίσης να προβλέπει:

α) Την ελάχιστη διάρκεια ισχύος της Προσφοράς Προμήθειας, η οποία δεν δύναται να είναι μικρότερη των τριάντα (30) ημερών από την παραλαβή της.

@Con_stant1ne

Το θέμα είναι απ' τη στιγμή που έχει υπογραφεί η σύμβαση με τα συγκεκριμένα δώρα, μπορεί ο πάροχος να πει δεν τα δίνω τελικά οπότε δεν προχωράει η αίτηση; Γιατί αυτό μου είπαν. Ή δέξου τα νέα δώρα ή δεν προχωράμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Con_stant1ne είπε

Το θέμα είναι απ' τη στιγμή που έχει υπογραφεί η σύμβαση με τα συγκεκριμένα δώρα, μπορεί ο πάροχος να πει δεν τα δίνω τελικά οπότε δεν προχωράει η αίτηση; Γιατί αυτό μου είπαν. Ή δέξου τα νέα δώρα ή δεν προχωράμε.

Δεν ξέρω αν είναι παράνομο , κυνήγα το μέσω myrae

πόσα σου είπαν τότε και πόσα σου δίνουν τώρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

πόσα σου είπαν τότε και πόσα σου δίνουν τώρα ?

Από 40€ σκλαβ+30 public+120€ στον πρώτο λογαριασμό έγινε 80€ σκλαβ+30€ public+50€ στον λογαριασμό. Στο ρεύμα η αλλαγή ήταν από 70€ σε 30€ public. Μάλλον δεν θα ασχοληθώ με ραε γιατί θα αργήσει και θα τα χάσω και αυτά οπότε θα τα δεχτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Con_stant1ne είπε

Από 40€ σκλαβ+30 public+120€ στον πρώτο λογαριασμό έγινε 80€ σκλαβ+30€ public+50€ στον λογαριασμό. Στο ρεύμα η αλλαγή ήταν από 70€ σε 30€ public. Μάλλον δεν θα ασχοληθώ με ραε γιατί θα αργήσει και θα τα χάσω και αυτά οπότε θα τα δεχτώ.

Το ίδιο θα έκανα και εγώ

________________

έκανα αίτηση στη ΔΕΗ τηλεφωνικά , σιγά μην ολοκληρωθεί σε 10 μέρες 😂

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2024 στις 6:01 ΜΜ, Con_stant1ne είπε

Από 40€ σκλαβ+30 public+120€ στον πρώτο λογαριασμό έγινε 80€ σκλαβ+30€ public+50€ στον λογαριασμό. Στο ρεύμα η αλλαγή ήταν από 70€ σε 30€ public. Μάλλον δεν θα ασχοληθώ με ραε γιατί θα αργήσει και θα τα χάσω και αυτά οπότε θα τα δεχτώ.

Αυτα σε ποιο προγραμμα ισχυουν; σε σταθερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/6/2024 στις 2:06 ΜΜ, ekrepali είπε

  Nαι

Εμένα έβγαλαν έκτακτο μετά από 5 μέρες και επέστρεψαν την εγγύηση.

Το ιδιο γινεται και στο αεριο μου ηρθε εκτακτος με επιστροφη εγγυησης!!

Κι εκει που κοιταζα τον λογαριασμο βλεπω πως ειμαι ακομη στο fix, ενω θυμαμαι ειχα κανει αλλαγη σε κυμενομενο απο 24-04..Αφου μιλησα μαζι τους στο τηλ. μου λεει η υπαλληλος πως ποτέ δεν εστειλα πισω τη νεα συμβαση που μου στειλανε πατωντας αποδοχη..Ειχαν στειλει 2 mail, κι εγω πατησα μονο για το ρευμα..

Εχει νοημα να αλλαξω σε κυμενομενο τωρα; Ετσι κι αλλιως οι καταναλωσεις ειναι μονο για ΖΝΧ..Για ρητρα μου το ειπε πως δεν ισχυει πλεον για αλλαγη προγραμματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, energy52 said:

Το ιδιο γινεται και στο αεριο μου ηρθε εκτακτος με επιστροφη εγγυησης!!

Κι εκει που κοιταζα τον λογαριασμο βλεπω πως ειμαι ακομη στο fix, ενω θυμαμαι ειχα κανει αλλαγη σε κυμενομενο απο 24-04..Αφου μιλησα μαζι τους στο τηλ. μου λεει η υπαλληλος πως ποτέ δεν εστειλα πισω τη νεα συμβαση που μου στειλανε πατωντας αποδοχη..Ειχαν στειλει 2 mail, κι εγω πατησα μονο για το ρευμα..

Εχει νοημα να αλλαξω σε κυμενομενο τωρα; Ετσι κι αλλιως οι καταναλωσεις ειναι μονο για ΖΝΧ..Για ρητρα μου το ειπε πως δεν ισχυει πλεον για αλλαγη προγραμματος..

Τράβα δεη control να πάρεις 50 δώρο... Και μετά κάνα πέρασμα απο Ήρων αν δεν έχεις πάρει ποτέ 50αρι σε αέριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει καποιος να μου εξηγησει που οφειλετε αυτη η ανοδικη τιμη το TFF ??

Επεξ/σία από fotisbasm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Τράβα δεη control να πάρεις 50 δώρο... Και μετά κάνα πέρασμα απο Ήρων αν δεν έχεις πάρει ποτέ 50αρι σε αέριο.

Καλοκαιρακι κ τουρισμος πανε παρεα😆 Nομιζω θα πιασω πρωτα Ηρων μιας και στο control δεν αργουν αυτοι να χωσουν καμια ρητρα π. αποχωρησης😄 Εδω κ στην Ελπε που μαι τωρα το σκεφτομαι μη τυχον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το gas bebefit της δεη που ειχα κανει Γενάρη του 2024 ηταν 2ετες με ρητρα αποχωρησης αν θυμαμαι καλα.

τωρα βλεπω οτι δεν εχει ρητρα. Εχω χασει επεισοδια? μπορω να φυγω ετσι?

Επεξ/σία από nikos121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nikos121 είπε

Το gas bebefit της δεη που ειχα κανει Γενάρη του 2024 ηταν 2ετες με ρητρα αποχωρησης αν θυμαμαι καλα.

τωρα βλεπω οτι δεν εχει ρητρα. Εχω χασει επεισοδια? μπορω να φυγω ετσι?

Δεν είχε ποτέ ρήτρα... διάρκεια σύμβασης είναι αυτό.. φεύγεις όποτε θες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου στείλαν και τη 2η public απο ελπέ (double), σήμερα έστειλα τα δικαιολογητικά για ΔΕΗ, μάλιστα 2 φορές μιας και ξέχασα φωτό στο πρώτο .

Η αίτηση ότι να'ναι , υποτίθεται οτι είναι κλειδωμένα τα pdf με το ΑΦΜ (έτσι λένε) αλλά μπα , μου στείλαν 3 email

Δύο απο CustomerService <[email protected]>

και ένα απο Customer Service2 <[email protected]>

Ευτυχώς και στα τρία έχουν τον ίδιο αριθμό αιτήματος και την ίδια διεύθυνση απάντησης SimvaseisDei <[email protected]>

 Καλό χειμώνα το κόβω 🤪

14 ώρες πριν, fotisbasm είπε

Μπορει καποιος να μου εξηγησει που οφειλετε αυτη η ανοδικη τιμη το TFF ??

Χρηματιστήριο έγινε το ανταλλακτήριο TTF , μην περιμένεις προκοπή

Η μόνη δικαιολογία είναι αργά το καλοκαίρι όταν ξεκινάν να γεμίσουν αποθήκες για το χειμώνα αλλά πάλι έχουν κλείσει ποσότητες απο μακροχρόνια συμβόλαια και όχι απο τις τιμές spot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, korakios said:

Μου στείλαν και τη 2η public απο ελπέ (double), σήμερα έστειλα τα δικαιολογητικά για ΔΕΗ, μάλιστα 2 φορές μιας και ξέχασα φωτό στο πρώτο .

Η αίτηση ότι να'ναι , υποτίθεται οτι είναι κλειδωμένα τα pdf με το ΑΦΜ (έτσι λένε) αλλά μπα , μου στείλαν 3 email

Δύο απο CustomerService <[email protected]>

και ένα απο Customer Service2 <[email protected]>

Ευτυχώς και στα τρία έχουν τον ίδιο αριθμό αιτήματος και την ίδια διεύθυνση απάντησης SimvaseisDei <[email protected]>

 Καλό χειμώνα το κόβω 🤪

τα €120 τα είδες στον λογαριασμό σου ή έφυγες έτσι? μόνο το ρεύμα φαντάζομαι πήγες ΔΕΗ (σε ποιο πρόγραμμα πήγες? και γιατί ΔΕΗ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...