Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δοκίμασες να πάρεις τηλέφωνο την ΕΔΑ; 231058444

Παίζει να έχουν ολοκληρώσει την αλλαγή με φωτογραφική ένδειξη, κι απλά τα συστηματα της elpe να μην έχουν ενημερωθεί. Εμένα πάντως έχει εμφανιστεί η παροχή στο myelpedison.

την ΕΔΑ πήρα , απο εκεί το έμαθα

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, korakios είπε

Λοιπόν με την Ελίν να καθυστερεί αιτήσεις κτλ το ξέρουμε , όμως την έπαθα και με αλλαγή (ελπέ double) και η ΕΔΑ περιμένει να δώσει το οκ αλλά δεν απαντάνε ... άνοιξα myrae αν και σε 2 μέρες πρέπει να ξαναγίνει αίτημα , έμπλεξα

Στο αέριο πρέπει να συμφωνήσει και ο προηγούμενος προμηθευτής δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, doomnx είπε

Στο αέριο πρέπει να συμφωνήσει και ο προηγούμενος προμηθευτής δλδ;

υποθέτω ναι ,

η νομοθεσία απλά προβλέπει :
"
Ο παλαιός Προμηθευτής οφείλει να απαντήσει σχετικώς εντός τριών (3) ημερών μέσω του Ηλεκτρονικού Συστήματος."

το θέμα είναι οτι έπρεπε να προβλέπεται αν δεν απαντήσει ο προηγούμενος πάροχος ,

Μου φαίνεται θα παίξει μπάλα στο myrae και η ΕΔΑ

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

υποθέτω ναι ,

η νομοθεσία απλά προβλέπει :
"
Ο παλαιός Προμηθευτής οφείλει να απαντήσει σχετικώς εντός τριών (3) ημερών μέσω του Ηλεκτρονικού Συστήματος."

το θέμα είναι οτι έπρεπε να προβλέπεται αν δεν απαντήσει ο προηγούμενος πάροχος ,

Μου φαίνεται θα παίξει μπάλα στο myrae και η ΕΔΑ

Εγώ πάντως και τις δύο φορές μου άλλαξα ασχολήθηκα και μίλησα με ΕΔΑ αλλιώς πιστεύω θα είχε κολλήσει και δεν θα είχε ολοκληρωθεί γιατί κάθε φορά η αλλαγή γινόταν την τελευταία μέρα.. έχει ένα περιθώριο 15 ημερών (συν οτι στον ΉΡΩΝ έστειλα άπειρα email συν το chat)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dogtor21 είπε

Εγώ πάντως και τις δύο φορές μου άλλαξα ασχολήθηκα και μίλησα με ΕΔΑ αλλιώς πιστεύω θα είχε κολλήσει και δεν θα είχε ολοκληρωθεί γιατί κάθε φορά η αλλαγή γινόταν την τελευταία μέρα.. έχει ένα περιθώριο 15 ημερών (συν οτι στον ΉΡΩΝ έστειλα άπειρα email συν το chat)

Είχες παρόμοιο πρόβλημα ? Δλδ να μη δίνει το οκ ο προηγούμενος πάροχος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, korakios είπε

Είχες παρόμοιο πρόβλημα ? Δλδ να μη δίνει το οκ ο προηγούμενος πάροχος ?

Ναι όταν έφυγα από ΗΡΩΝ για την.. (στο άλλο νήμα 😜) και μου έλεγαν από ΕΔΑ ότι δεν έχει δώσει οκ ο προηγούμενος πάροχος...εν τέλει μετά από πολλά email και chat ολοκληρώθηκε την τελευταία μέρα πριν χρειαστεί να ξανά πάω να καταθέσω χαρτιά... αλλά και μετά για ΕΛΠΕ πάλι καθυστέρησε αλλά δεν είχε ολοκληρωθεί η στείλει το οκ ο τεχνικός της ΕΔΑ... γενικά το αέριο (σε εμένα τουλάχιστον κάθε αλλαγή και δύσκολα) καμία σχέση με ρεύμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dogtor21 είπε

Ναι όταν έφυγα από ΗΡΩΝ για την.. (στο άλλο νήμα 😜) και μου έλεγαν από ΕΔΑ ότι δεν έχει δώσει οκ ο προηγούμενος πάροχος...εν τέλει μετά από πολλά email και chat ολοκληρώθηκε την τελευταία μέρα πριν χρειαστεί να ξανά πάω να καταθέσω χαρτιά... αλλά και μετά για ΕΛΠΕ πάλι καθυστέρησε αλλά δεν είχε ολοκληρωθεί η στείλει το οκ ο τεχνικός της ΕΔΑ... γενικά το αέριο (σε εμένα τουλάχιστον κάθε αλλαγή και δύσκολα) καμία σχέση με ρεύμα 

οκ, δεν κατάλαβα όμως πως κινήθηκες και ποιον πίεσες (ΕΔΑ, νέο/παλιό πάροχο?)

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, korakios είπε

οκ, δεν κατάλαβα όμως πως κινήθηκες και ποιον πίεσες (ΕΔΑ, νέο/παλιό πάροχο?)

Τον ΗΡΩΝ πίεσα..και μιλούσα και με ΕΔΑ για να παρακολουθώ την πορεία της αίτησης 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dogtor21 είπε

Τον ΗΡΩΝ πίεσα..και μιλούσα και με ΕΔΑ για να παρακολουθώ την πορεία της αίτησης 

οκ , το ίδιο κάνω (ΕΔΑ, Ελίν) αν και έπρεπε να το κάνω πιο νωρίς , τεσπά , την επόμενη φορά στην εβδομάδα πάνω θα ξεκινάω σκάλισμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

οκ , το ίδιο κάνω (ΕΔΑ, Ελίν) αν και έπρεπε να το κάνω πιο νωρίς , τεσπά , την επόμενη φορά στην εβδομάδα πάνω θα ξεκινάω σκάλισμα .

Και εγώ την πρώτη φορά αργά το κατάλαβα και έφτασε ο κόμπος στο χτένι...την επόμενη φορά λόγω εμπειρίας πήρα στην βδομάδα και ξεκίνησα να ρωτάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι πελατης της elpedison στο ρευμα, και θελω να μεταφερω το αεριο. Ποιο απο τα δυο προγραμματα που προσφέρει πιστεύεται συμφέρει περισσότερο το double energy home bright ή το double energy home smart? Επίσης, δεν έχω λογαριασμο στην Εθνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, crazyhorse1 είπε

Επίσης, δεν έχω λογαριασμο στην Εθνικη.

δήλωσε κάρτα κοντινού σου προσώπου ...

όσο για το τι συμφέρει , εξαρτάται αν έχεις σκοπός να κάτσεις , το σταθερό είναι ακριβότερο αλλά έχει καλύτερο δώρο οπότε αν την κάνεις αργότερα συμφέρει

________________________

Σε άλλα νέα πέρασα και εγώ ελπέ , μάλιστα με τη μέτρηση της φωτό ( @ekrepali ) και ημερομηνία μετάβασης είναι της αίτησης  9/5 . Η ελίν σήμερα απάντησε στην ΕΔΑ το πρωί , απο ΡΑΕ δεν έχει απαντήσει

Μάλλον θα την κάνω  στον μήνα για ΔΕΗ και ξανά ελπέ για να προλάβω τα 50€ Εθνικής

_____________

το τηλεφωνικό κέντρο της ΕΔΑ δε λειτουργεί για Θεσσαλία (και καλά πατάς 2) , μπήκα στο Θεσ/κης και με εξυπηρέτησαν κανονικά

Επεξ/σία από korakios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, korakios said:

Σε άλλα νέα πέρασα και εγώ ελπέ , μάλιστα με τη μέτρηση της φωτό ( @ekrepali ) και ημερομηνία μετάβασης είναι της αίτησης  9/5 . Η ελίν σήμερα απάντησε στην ΕΔΑ το πρωί , απο ΡΑΕ δεν έχει απαντήσει

Eγώ δε πιστεύω ότι η αίτηση είχε κολλήσει λόγω Ελίν. Κάποια μαλακία είχε γίνει στη συστεμική ενημέρωση της ΕΔΑ, ίσως και να χρησιμοποιούν το ίδιο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ. Αφού εμένα ο εκπρόσωπος που μίλησα πριν 1 μήνα ήταν σαφής πως όταν υπάρχει ένδειξη απ'το πάροχο, η αλλαγή ολοκληρώνεται άμεσα μ'αυτή την ένδειξη και την ημερομηνία καταχώρησης απ'το πάροχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...