Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω που ειμαι στο σταθερο της Ελπε με τα 120 δωρο απο μεσα Γεναρη, (που τοτε ειχε ρητρα αναλογως ποιο μηνα θα φυγεις μεσα στον χρονο) με τους νεους ορους μπορω να αλλαξω σε κυμενομενο μου ειπαν σημερα στο chat..Αρα αλλαζω κ παροχο αμα λαχει σωστα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, energy52 said:

Εγω που ειμαι στο σταθερο της Ελπε με τα 120 δωρο απο μεσα Γεναρη, (που τοτε ειχε ρητρα αναλογως ποιο μηνα θα φυγεις μεσα στον χρονο) με τους νεους ορους μπορω να αλλαξω σε κυμενομενο μου ειπαν σημερα στο chat..Αρα αλλαζω κ παροχο αμα λαχει σωστα; 

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις αλλαγή σε κυμαινόμενο, ώστε εκτός από screenshot στο chat να έχεις και ηχογράφηση ότι δε θα χρεωθείς ρήτρα. Αφού εμφανιστεί η αλλαγή προγράμματος στο myelpedison (Ο μετρητής μου --> Προϊόν), μετά άλλαξε πάροχο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, energy52 είπε

Εσυ double??😄

αυτή τη φορά συμφέρει είναι 120€ αέριο (χωρίς καταναλώσεις πλέον, χωρίς δέσμευση ) και 15+40 ρεύμα δώρα τον πρώτο μήνα . Να δω αν θα παίξει και κανα έξτρα 20ρικο 😛

Επεξ/σία από korakios
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει τα 120€ με elpedison τέλος Ιανουαρίου και έχει ήδη εκδοθεί πρώτος λογαριασμός. Στους όρους αναγράφεται ότι για τον πρώτο χρόνο θα έχω ρητρα αποχώρησης 10€χ μήνες που υπολείπονται για το 12μηνο. Βλέπω όμως ότι για το αέριο δεν ισχύει η ρητρα αποχώρησης. Μπορώ να γυρίσω το σταθερό σε κυμαινόμενο; Πώς μπορώ να είμαι κατωχυρωμενος ότι δεν θα έχω την ρητρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 minutes ago, makis225 said:

Είχα πάρει τα 120€ με elpedison τέλος Ιανουαρίου και έχει ήδη εκδοθεί πρώτος λογαριασμός. Στους όρους αναγράφεται ότι για τον πρώτο χρόνο θα έχω ρητρα αποχώρησης 10€χ μήνες που υπολείπονται για το 12μηνο. Βλέπω όμως ότι για το αέριο δεν ισχύει η ρητρα αποχώρησης. Μπορώ να γυρίσω το σταθερό σε κυμαινόμενο; Πώς μπορώ να είμαι κατωχυρωμενος ότι δεν θα έχω την ρητρα; 

 

19 hours ago, ekrepali said:

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις αλλαγή σε κυμαινόμενο, ώστε εκτός από screenshot στο chat να έχεις και ηχογράφηση ότι δε θα χρεωθείς ρήτρα. Αφού εμφανιστεί η αλλαγή προγράμματος στο myelpedison (Ο μετρητής μου --> Προϊόν), μετά άλλαξε πάροχο.

ή αυτό ⬆️

ή ρωτάς γραπτώς με email αν μπορείς να γυρίσεις σε κυμαινόμενο αζημίως, και ζητάς να σου στείλουν γραπτή απάντηση

ή όταν κάνεις αλλαγή σε κυμαινόμενο, ζητάς να σημειώσει στους στη 1η σελίδα του PDF του κυμαινόμενου ή στο κείμενο του mail, ότι δε θα έχεις ρήτρα στο Fix

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια βοηθεια αν μπορει καποιος.

μου κανανε προσφορα απο το Φυσικο αεριο Ελλαδας.Για αεριο.

Πως το βλεπετε συμφερει? Κυμαινομενο ειναι.Ενω στη Ζενιθ ειναι σταθερο.

Για να φυγω απο τη Ζενιθ η οποια με χρεωνει 0,03811 + TTF

Συμφερει ή θα φαω κανενα λουκι?

 

Spoiler

Screenshot2024-04-16at15-49-30-autokinhsh@gmail.com-Gmail.png.d49d7aeaa0e6b77fa4d219a98a9b1cbb.png

 

Επεξ/σία από XARHS ALEXIOU
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, XARHS ALEXIOU said:

μια βοηθεια αν μπορει καποιος.

μου κανανε προσφορα απο το Φυσικο αεριο Ελλαδας.Για αεριο.

Πως το βλεπετε συμφερει? Κυμαινομενο ειναι.Ενω στη Ζενιθ ειναι σταθερο.

Για να φυγω απο τη Ζενιθ η οποια με χρεωνει 0,03811 + TTF

Συμφερει ή θα φαω κανενα λουκι?

 

  Hide contents

Screenshot2024-04-16at15-49-30-autokinhsh@gmail.com-Gmail.png.d49d7aeaa0e6b77fa4d219a98a9b1cbb.png

 

Άμα πληρώσεις 0.038 και ρήτρα αναπροσαρμογής ttf,.κυμαινομενο είναι, όχι σταθερό. Εάν δε έχει η σύμβαση καμία ρήτρα αποχώρησης είναι παράνομη.

Απτή Σκύλλα στη Χάρυβδη... άλλο κωλοπρογραμμα το ΦΑ extra με ένα σωρό περιορισμούς και ψηλά γράμματα στους ειδικούς όρους (πχ η έκπτωση 20% δεν ισχύει για όλη τη καταναλωση) και αρχική τιμή χρεωνουν όσο τους καπνίσει.

Τι συμφέρει έχει αναφερθεί πολλάκις... δώρα και τουρισμός προς το παρών. 

ΔΕΗ σταθερό με 0.051 δώρο 50ευρω.

Ήρων κυμαινόμενο gas max (κι αυτοί χρεώνουν όσο θέλουν) μέσω econtract με δώρο 50 ευρώ

Εlpedison gas home fix με 0.055 και δώρο 120 ευρώ αν συνδυάσεις με ρεύμα.

Κι αν δε σου αρέσει ο τουρισμός, η Ελιν έχει φτηνό κυμαινόμενο, όπως επίσης και το benefit ΔΕΗ.

Κατεβασε το excel του κορακιου και κάνε συγκρίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, XARHS ALEXIOU είπε

μια βοηθεια αν μπορει καποιος.

μου κανανε προσφορα απο το Φυσικο αεριο Ελλαδας.Για αεριο.

Πως το βλεπετε συμφερει? Κυμαινομενο ειναι.Ενω στη Ζενιθ ειναι σταθερο.

Για να φυγω απο τη Ζενιθ η οποια με χρεωνει 0,03811 + TTF

Συμφερει ή θα φαω κανενα λουκι?

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot2024-04-16at15-49-30-autokinhsh@gmail.com-Gmail.png.d49d7aeaa0e6b77fa4d219a98a9b1cbb.png

 

δυστυχώς δεν έχω κρατήσει τα ρητροπρογράμματα της Ζενίθ  στο excel , ήταν όπως ακριβά . Μπορεις (αφού κατεβάσεις και παίξεις με τιμές TTF στο excel) να δεις τιμές ρήτρας που έχω αφήσει για τον υπολογισμό στο κελί C39 και C40. Εννοείται δεν είναι σταθερά προγράμματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς γνώση για όσους είναι σε σταθερό με ρητρα στην elpedison μου απάντησαν σε email ότι μπορώ να μετακινηθώ αζημίως σε άλλο πρόγραμμα ή εταιρεία. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...