Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4.jpg

ΓΕΝΙΚΟΙ ΟΡΟΙ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΦΑ.pdf

12 λεπτά πριν, korakios είπε

αν γίνει πληρωμή , ουσιαστικά αποδέχεσαι τη χρέωση , τουλάχιστον έτσι ορίζει ο κώδικας προμήθειας

___________________________________

 

Δεν ισχύει αυτό. Υπάρχει περιθώριο αμφισβήτησης μέχρι και την ημερομηνία λήξης του επόμενου λογαριασμού.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, tomtsir είπε

Ούτε εμείς υπογράψαμε κάποιο πρόγραμμα , απλά όταν έληγε το gas control με 0.05 περάσαμε σε αυτό χωρις την 24μηνη δέσμευση και χωρίς τα 50 ευρώ δώρο ανανέωσης(διαφορετικά από τα 50 ευρώ λόγω καθυστέρησης)

Εγώ θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις μαζί τους και να πάρεις μια γραπτή απάντηση ότι θα σε βάλουν σε αυτό το πρόγραμμα χωρίς δέσμευση μετά την λήξη του gas control , γιατί η ΔΕΗ παραμένει να βάζει νορμάλ τιμές στο ανοιχτό της σε αντίθεση με Ήρων ζενίθ κτλ που βάζουν πλασματικές τιμές ώστε με τη υποτιθέμενη έκπτωση να πέφτει στην κανονική , δεν βάζουν επιδοτήσεις δεπα ( και από προσωπική εμπειρία με ζενίθ το δίκιο σου δεν θα το βρεις ποτέ).

ΠΟΤΕ ξανά ζενιθ!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να αποχωρήσεις από πρόγραμμα με συμβόλαιο(που δεν σε συμφέρει)...αξία ανεκτίμητη.

Ούτως ή άλλως θα εκκρεμούν οι χρεώσεις του τελικού λογαριασμού,οπότε θα μπορούν να μπουν εκεί ενδεχόμενοι συμψηφισμοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρώτη ματιά στο λογαριασμό της ΔΕΗ... τουλάχιστον έκαναν σωστά την αναλογία κατανάλωσης μεταξύ των 2 προγραμμάτων control, βάσει ιστορικής καμπύλης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Με μια πρώτη ματιά στο λογαριασμό της ΔΕΗ... τουλάχιστον έκαναν σωστά την αναλογία κατανάλωσης μεταξύ των 2 προγραμμάτων control, βάσει ιστορικής καμπύλης.

@ekrepali
βλέπω έχεις ανεκτίμητη εμπειρία κ είσαι ταχύτατος

Επεξ/σία από itmaster99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Btw η "επόμενη" καταμέτρηση έγινε χθες. 😛

Υποτίθεται ότι μέχρι τέλη Μαρτίου θα βγει ο επόμενος λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάτι άλλο που παρατηρώ... οι παλιοί λογαριασμοί είχαν Α/Α  ΛΦΑxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Oι καινούργιο έχουν:

Α/Α: xxxxxxxxxxxxxxx

Aριθμός Παραστατικού: xxxxxxxxxxxxxxxxx

Στο επίδομα θέρμανσης θα βάλουμε τον Α/Α ή τον αριθμό παραστατικού; 😄

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Στο επίδομα θέρμανσης θα βάλουμε τον Α/Α ή τον αριθμό παραστατικού; 😄

όξω απο εδώ οφτοπικάκια , στο άλλο νήμα για επίδομα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.6d19e41a6c0f7847ac11babeb3668ac2.png

η κατανάλωση πως βγαίνει στα 1.010,930;;;

διαφορά Χ συντ. διορ. Χ συντ. μετατρ. = 1.011,23

 

εδώ τι άλλο με χρεώνουν 'Διόρθωση';;;

image.png.da54c7f3f9ca5dedcc6c5d17b9b7d5e3.png

 

Επεξ/σία από atpanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο μιλησα με ΔΕΗ στο τηλεφωνο, μου είπαν οτι μετα τον Απριλιο του 22 εχει σταματησει και η εκπτωση ΔΕΠΑ, οτι εχουν πολλα τηλεφωνα απο καταναλωτες που κανουν παραπονα για το συγκεκριμενο θεμα, οτι τους γνωστοποιηθηκε απο καποια αρχη το προβλημα αυτο και περιμενουν να δουν πως θα το χειριστουν και οτι αν οντως εχουν κανει λάθος, θα διορθωθει λογικα στον επομενο λογαριασμο. Εκανα κι εγω εγγραφο προς ΣΤΚ και περιμενω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, atpanos είπε

 

η κατανάλωση πως βγαίνει στα 1.010,930;;;

διαφορά Χ συντ. διορ. Χ συντ. μετατρ. = 1.011,23

 

εδώ τι άλλο με χρεώνουν 'Διόρθωση';;;

image.png.da54c7f3f9ca5dedcc6c5d17b9b7d5e3.png

 

Για το πάνω, προφανώς λείπουν κάποια δεκαδικά ψηφία στους συντελεστές

Για τη διόρθωση δεν έχω ιδέα...

11 λεπτά πριν, Tony316 είπε

Ρε παιδια ο ΗΡΩΝ εχει σχεδόν 2 μήνες (από 31/12) να μου στείλει λογαριασμό τι γίνεται;

Οι μετρήσεις γίνονται ανά δίμηνο, αν στέλνουν εκκαθαριστικούς ανά δίμηνο τότε δεν έχει περάσει ακόμα το δίμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, geo307cc είπε

Πριν λιγο μιλησα με ΔΕΗ στο τηλεφωνο, μου είπαν οτι μετα τον Απριλιο του 22 εχει σταματησει και η εκπτωση ΔΕΠΑ, οτι εχουν πολλα τηλεφωνα απο καταναλωτες που κανουν παραπονα για το συγκεκριμενο θεμα, οτι τους γνωστοποιηθηκε απο καποια αρχη το προβλημα αυτο και περιμενουν να δουν πως θα το χειριστουν και οτι αν οντως εχουν κανει λάθος, θα διορθωθει λογικα στον επομενο λογαριασμο. Εκανα κι εγω εγγραφο προς ΣΤΚ και περιμενω..

βασικά ιδέα δεν έχουν , να σημειώνετε ονοματεπώνυμα , πάντως είναι καλή φάση το τηλ μιας και άμεσα μπορείτε να στείλετε στο ΣτΚ απο τη στιγμή που έγινε επικοινωνία

Θα πρότεινα και myrae αίτημα για απάντηση κομπόστα και μη αποδοχή απάντησης  , όπου μετά τη σύσταση του ΣτΚ να κάνετε αίτημα διαμεσολάβησης στο info της ΡΑΕ επισυνάπτοντας τη σύσταση του ΣτΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...