Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/12/2022 στις 10:18 ΜΜ, libera είπε

Κάποια στιγμη μέσα στο καλοκαίρι μου έστειλε η ΔΕΗ γράμμα στο οποίο μου ανέφερε οτι η πάγια εντολή που είχα ενεργοποιημένη για πληρωμή του λογαριασμού αερίου ,με κάρτα, δεν είναι πλεον σε ισχύ λόγω αλλαγής του αριθμού RF .Μάλιστα μου έδωσαν νεο RF τον οποίο και χρησιμοποίησα για την εκ νέου ενεργοποίηση πάγιας εντολής πληρωμής.Μήπως κάτι ανάλογο σου συνέβει...Η νέα ενεργοποίηση για πάγια εντολή έγινε απο winbank.

Από winbank μπορείς να κάνεις πάγια εντολή εξόφλησης από λογαριασμό αλλά όχι από πιστωτική κάρτα. Προτιμώ να χρεώνονται στην  πιστωτική όλοι οι λογαριασμοί μου και να εξοφλώ την πιστωτική στο τέλος κάθε μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θα παραμεινω στη ΔΕΗ. Ειναι η καλυτερη εταιρια στο γαλαξια την αγαπω ειναι οτι καλυτερο εχει συμβει στη ζωη μου.

Μου εβγαλε τωρα τον εκκαθαριστικο του καλοκαιριου, σε λιγο καιρο περιμενω και τον εκκαθαριστικο του pre-winter και ετσι φουρνος - εστιες θα μου πληρωθουν εν μερει και απο το επιδομα θερμανσης. Να σημειωθει πως η πιτσα το καλοκαιρι πηγαινε συννεφο.

Επισης τωρα με το 0,05 εχουμε καταργησει τους αναπτηρες. Αναβουμε εκει δυο-τρεις εστιες και διαλεγουμε με ποια θα αναψουμε τσιγαρο. Καμια φορα τις αφηνουμε και ετσι αναμμενες μεχρι το επομενο αυτη τη δουλεια θα κανουμε τσικ τσικ τσικ συνεχεια; 

Με τη θερμοκρασια δε, τσακωνομαστε ολη την ωρα την βαζω στους 26 περναει η αλλη απο πισω μου τη βαζει στους 28 καααατσε ρε μου λεει να μας πεθανεις θελεις;

ΣΑΓΑΠΩ ΔΕΗ ❤️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos121 είπε

Εγω θα παραμεινω στη ΔΕΗ. Ειναι η καλυτερη εταιρια στο γαλαξια την αγαπω ειναι οτι καλυτερο εχει συμβει στη ζωη μου.

Μου εβγαλε τωρα τον εκκαθαριστικο του καλοκαιριου, σε λιγο καιρο περιμενω και τον εκκαθαριστικο του pre-winter και ετσι φουρνος - εστιες θα μου πληρωθουν εν μερει και απο το επιδομα θερμανσης. Να σημειωθει πως η πιτσα το καλοκαιρι πηγαινε συννεφο.

Επισης τωρα με το 0,05 εχουμε καταργησει τους αναπτηρες. Αναβουμε εκει δυο-τρεις εστιες και διαλεγουμε με ποια θα αναψουμε τσιγαρο. Καμια φορα τις αφηνουμε και ετσι αναμμενες μεχρι το επομενο αυτη τη δουλεια θα κανουμε τσικ τσικ τσικ συνεχεια; 

Με τη θερμοκρασια δε, τσακωνομαστε ολη την ωρα την βαζω στους 26 περναει η αλλη απο πισω μου τη βαζει στους 28 καααατσε ρε μου λεει να μας πεθανεις θελεις;

ΣΑΓΑΠΩ ΔΕΗ ❤️

πιτσα σε φουρνο γκαζιου = φειλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
5 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

Ενα ριμαδι pdf ρε ΔΕΗ !! Τι σου ζηταμε δηλαδή τοσες μερες !!!! 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/759172-πάροχοι-φυσικού-αερίου-και-οικονομικά-πακέτα/?do=findComment&comment=59571646

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
5 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Όσοι λάβατε λογαριασμό ΔΕΗ gas control, υπάρχει η επιδότηση ΔΕΠΑ για τον Οκτώβριο 2022? Ευχαριστώ!

το Πάσχα να ξαναρωτήσεις για καταναλώσεις Οκτωβρίου

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tzitzikas2 είπε

Όσοι λάβατε λογαριασμό ΔΕΗ gas control, υπάρχει η επιδότηση ΔΕΠΑ για τον Οκτώβριο 2022? Ευχαριστώ!

Κάποιοι δεν λάβαμε καν λογαριασμό 😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, billyst είπε

ΕΔΑ Θεσσαλίας έχουμε μαιλ?

[email protected]

Μη περιμένεις να σου απαντήσουν πάντως

edit: Τους κακολόγησα τζάμπα. 😝

Απάντησαν στο email που είχα στείλει στις 8/12... με αναλυτικό ιστορικό καταμετρήσεων του 2022, συμπεριλαμβανομένου του Νοεμβρίου. Μάλιστα το email κοινοποιήθηκε και στα 3 email της ΔΕΗ (contractgas, customercare, customerservice)

*Το οποίο contractgas δε δουλεύει, πλέον έχουν το customercaregas

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekrepali είπε

[email protected]

Μη περιμένεις να σου απαντήσουν πάντως

edit: Τους κακολόγησα τζάμπα. 😝

Απάντησαν στο email που είχα στείλει στις 8/12... με αναλυτικό ιστορικό καταμετρήσεων του 2022, συμπεριλαμβανομένου του Νοεμβρίου. Μάλιστα το email κοινοποιήθηκε και στα 3 email της ΔΕΗ (contractgas, customercare, customerservice)

*Το οποίο contractgas δε δουλεύει, πλέον έχουν το customercaregas

αν "καταφέρεις" και εκδώσει η ΔΕΗ λογαριασμούς στην ώρα τους , θα σε βάλω να πληρώσεις τη ρήτρα αποχώρησης όταν την κάνω την άνοιξη 😁

άσε που στο δίπλα φόρουμ πρέπει να χάσανε εντελώς τη σύμβαση απο έναν και ο τυχερούλης πήρε παράταση απο Ιανουάριο σε Μάιο με 0,05 (Μάιο  βλέπει το σύστημα , πιστεύω στην τύχη το βάλανε 😂)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, nikos121 είπε

Εγω θα παραμεινω στη ΔΕΗ. Ειναι η καλυτερη εταιρια στο γαλαξια την αγαπω ειναι οτι καλυτερο εχει συμβει στη ζωη μου.

Μου εβγαλε τωρα τον εκκαθαριστικο του καλοκαιριου, σε λιγο καιρο περιμενω και τον εκκαθαριστικο του pre-winter και ετσι φουρνος - εστιες θα μου πληρωθουν εν μερει και απο το επιδομα θερμανσης. Να σημειωθει πως η πιτσα το καλοκαιρι πηγαινε συννεφο.

Επισης τωρα με το 0,05 εχουμε καταργησει τους αναπτηρες. Αναβουμε εκει δυο-τρεις εστιες και διαλεγουμε με ποια θα αναψουμε τσιγαρο. Καμια φορα τις αφηνουμε και ετσι αναμμενες μεχρι το επομενο αυτη τη δουλεια θα κανουμε τσικ τσικ τσικ συνεχεια; 

Με τη θερμοκρασια δε, τσακωνομαστε ολη την ωρα την βαζω στους 26 περναει η αλλη απο πισω μου τη βαζει στους 28 καααατσε ρε μου λεει να μας πεθανεις θελεις;

ΣΑΓΑΠΩ ΔΕΗ ❤️

28 η θέρμανση και τσίμπα το aircondition στους 19 αν ζεσταίνεστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, korakios είπε

αν "καταφέρεις" και εκδώσει η ΔΕΗ λογαριασμούς στην ώρα τους , θα σε βάλω να πληρώσεις τη ρήτρα αποχώρησης όταν την κάνω την άνοιξη 😁

Θα τα καταφέρω ρε. Στο email που έστειλα έγραψα και 'υπόψιν του προϊσταμένου τμήματος τιμολόγησης'. Δε ξέρω αν υπάρχει τέτοιο πράγμα βέβαια, ίσως θα έπρεπε να γράψω 'υπόψιν της καθαρίστριας του τμήματος τιμολόγησης'. 😄

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...