Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 15,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, argimeg είπε

Τα γράφω όλα τα παραπάνω γιατί με ανησύχησε αυτό που είδα στον λογαριασμό του συμφορουμίτη και σκέφτομαι μήπως ακυρώσω το αέριο τώρα που είναι ακόμα νωρίς. Τι λέτε;

Αν θες την γνωμη μου για εμενα καλυτερα να βαλεις το σταθερο της ΔΕΗ για ενα 6μηνο(χειμωνα) και μετα αν αλλαξουν οι τιμες τοτε βλεπεις πως θα κινηθεις.

Ακομη και με 0,05 που εχει τωρα αν κανεις και λιγο οικονομια και παιξεις με τα air η χασουρα δεν θα θα ειναι μεγαλη.

1 ώρα πριν, PastiGR είπε

Καλησπέρα και πάλι , επιτέλους μάζεψα όλα τα έγγραφα που χρειάζεται για να τα προσκομίσω στην ΔΕΗ . Πηγαίνοντας στην καρτέλα μα τα ηλεκτρονικά ραντεβού δεν αναφέρει πουθενά ραντεβού για φυσικό αέριο . Κάποιος που έχει κλείσει και εξυπηρετήθηκε τι επέλεξε απο τις επιλογές που δίνονται; 

Ευχαριστώ 

Εγω πηγα χωρις ραντεβου και δεν γνωριζα απο πριν αν θα μ'εξυπηρετησουν αλλα τελικα εψησα τον σεκιουριτα και μπηκα.

Κλεισε εσυ ραντεβου κανονικα για αλλαγη παροχου και μολις πας εκει θ'αναφερεις απλα οτι ειναι για το αεριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Αν θες την γνωμη μου για εμενα καλυτερα να βαλεις το σταθερο της ΔΕΗ για ενα 6μηνο(χειμωνα) και μετα αν αλλαξουν οι τιμες τοτε βλεπεις πως θα κινηθεις.

Ακομη και με 0,05 που εχει τωρα αν κανεις και λιγο οικονομια και παιξεις με τα air η χασουρα δεν θα θα ειναι μεγαλη.

Εγω πηγα χωρις ραντεβου και δεν γνωριζα απο πριν αν θα μ'εξυπηρετησουν αλλα τελικα εψησα τον σεκιουριτα και μπηκα.

Κλεισε εσυ ραντεβου κανονικα για αλλαγη παροχου και μολις πας εκει θ'αναφερεις απλα οτι ειναι για το αεριο.

Σε ευχαριστώ πολύ , αυτό θα κάνω αν είναι και ο θεός βοηθός . 

Ταυτότητα φωτοτυπία ,Αφμ,Τελευταίος λογαριασμός από προηγούμενο προμηθευτή , φωτογραφία μετρητή και μισθωτήριο . Είμαι κομπλέ με αυτά; Η ζητάνε και τίποτα άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Σε ευχαριστώ πολύ , αυτό θα κάνω αν είναι και ο θεός βοηθός . 

Ταυτότητα φωτοτυπία ,Αφμ,Τελευταίος λογαριασμός από προηγούμενο προμηθευτή , φωτογραφία μετρητή και μισθωτήριο . Είμαι κομπλέ με αυτά; Η ζητάνε και τίποτα άλλο; 

Το χαρτι της εξοφλησης του τελευταιου λογαριασμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Το χαρτι της εξοφλησης του τελευταιου λογαριασμου.

Έχει ένα μήνα που μπήκα στο σπίτι, και μου έδωσαν τον τελευταίο εκκαθαριστικό λογαριασμό του ένοικου που ήταν πριν . Καλυμμένος δεν είμαι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, PastiGR είπε

Έχει ένα μήνα που μπήκα στο σπίτι, και μου έδωσαν τον τελευταίο εκκαθαριστικό λογαριασμό του ένοικου που ήταν πριν . Καλυμμένος δεν είμαι; 

Δεν το ξερω μπορει στην περιπτωση σου να το δεχθουν αλλα ξερω οτι θελουν και την εξοφληση.

Λογικα θα το δεχθουν γιατι δεν ειναι δικο σου εγγραφο η εξοφληση η δικη μου π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Δεν το ξερω μπορει στην περιπτωση σου να το δεχθουν αλλα ξερω οτι θελουν και την εξοφληση.

Λογικα θα το δεχθουν γιατι δεν ειναι δικο σου εγγραφο η εξοφληση η δικη μου π.χ.

Και εγώ έτσι πιστεύω. Εύχομαι να ξεμπερδέψω γρήγορα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, korakios είπε

εγώ του είπα να πάρει πρώτα τηλ για αίτηση να του φτιάξουν την καρτέλα στο σύστημα

@DownUNDERground αν πας τελικά σε κατάστημα να πεις στην υπάλληλο οτι έκανες αίτηση γιατί σε μένα τα έκανε μαντάρα μιας και νόμιζε οτι είχα ήδη παροχή (έβλεπε την καρτέλα μου στο σύστημα), αν δεν ήταν άλλη δίπλα ακόμα εκεί θα ήμουνα

άμεσα τηλ την ΕΔΑ (ανάλογα την περιοχή

τώρα που το ξαναδιαβάζω , δεν υπέγραψες αίτηση ?

Στο κατάστημα υπέγραψα την αίτηση παροχής. Όχι το συμβόλαιο. Και ρώτησα ξανά την υπάλληλο μήπως τελικά δεν θα πρέπει να περιμένω συμβόλαιο αφού υπέγραψα την παροχή. Ήταν κατηγορηματική ότι θα πρέπει να μου έρθει και συμβόλαιο. Το οποίο στο σύστημα τους φαίνεται να υπογράφηκε σε άσχετη ημερομηνία. 20-10-2021, ουτε όταν πήγα ουτε οταν μου έφεραν τους μετρητές. 
Εσεις οι υπόλοιποι και πήγατε στην ΔΕΗ για σύνδεση ΚΑΙ υπογράψατε συμβόλαια μετά με mail?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, satyllas είπε

Στο κατάστημα υπέγραψα την αίτηση παροχής.

υπέγραψες αίτηση , τιμοκατάλογο , όνομα προγράμματος με στοιχεία παροχής ?

αν ναι περίμενε απλά να σου στείλουν και το συμβόλαιο . Η σύνδεση έγινε

___________________________________________________

______________________________________________________

____________________________________________________

ΝΕΕΣ ΡΑΓΔΑΙΕΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ

εκεί που ο Ηρών κρατούσε την πρωτοπορία για ρήτρα αναπροσαρμογής TTF με αρχική πρωτοποριακή ονομασία FIX (με μετέπειτα ονομασία σε FX εφφεντζίδικου/παπάντζας) , προσπάθησε η EFA με το καταπληκτικό 

https://efaenergy.gr/black-friday/

Spoiler

efablack.jpg.b575835de4a59c48c972e04d7c994f2b.jpg

Έχουμε νέο νικητή

Η Protergia βάζει γυαλιά σε όλους τους πάροχους και δείχνει πως μπορεί να αρμέξει κάποιος επιπλέον τον καταναλωτή

Σε κυμαινόμενο πρόγραμμα βάσει TTF συν κόστος προμήθειας κουμπώνει η ρήτρα αναπροσαρμογής TTF

https://www.protergia.gr/el/fysiko-aerio-autonomh-sindesi

https://www.protergia.gr/sites/default/files/ypologismos_hreoseon_i_pistoseon_anaprosarmogis_fa_112021.pdf

Δείχνει στον Ηρών πως γίνεται σωστά η δουλειά και όχι τσαπατσούλικες μισοδουλειές

Συγχαρητήρια στο team, φήμες λένε πως είναι η ίδια ομάδα Zero , GasBlack , κους κους και συνεντεύξεις στο Σουπερ Αέριους του Δεκεμβρίου (δώρο ένα κουτί σπίρτα)

Spoiler

οργίασαν τελείως

 

Επεξ/σία από korakios
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ΔΕΗ απ' ότι κατάλαβα...εστειλα τα χαρτιά Ήρων αλλά δε με πήραν ακόμα τηλ επόμενως τους γράφω και πάω ΔΕΗ από βδομάδα..Δεν παιζεστε πραγματικά..

Επεξ/σία από sarakats85
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sarakats85 είπε

Τελικά ΔΕΗ απ' ότι κατάλαβα...εστειλα τα χαρτιά Ήρων αλλά δε με πήραν ακόμα τηλ επόμενως τους γράφω και πάω ΔΕΗ από βδομάδα..Δεν παιζεστε πραγματικά..

μέσω econtract για τα 50€ να φανταστώ ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Σε κυμαινόμενο πρόγραμμα βάσει TTF συν κόστος προμήθειας κουμπώνει η ρήτρα αναπροσαρμογής TTF

https://www.protergia.gr/el/fysiko-aerio-autonomh-sindesi

https://www.protergia.gr/sites/default/files/ypologismos_hreoseon_i_pistoseon_anaprosarmogis_fa_112021.pdf

Δείχνει στον Ηρών πως γίνεται σωστά η δουλειά και όχι τσαπατσούλικες μισοδουλειές

 

Ωω ρε φίλε αυτό πακέτο με ΜVP ρεύμα, τη γάμησε ο κόσμος. 😵

10 λεπτά πριν, sarakats85 είπε

Τελικά ΔΕΗ απ' ότι κατάλαβα...εστειλα τα χαρτιά Ήρων αλλά δε με πήραν ακόμα τηλ επόμενως τους γράφω και πάω ΔΕΗ από βδομάδα..Δεν παιζεστε πραγματικά..

Απ'του χάρου τα δόντια γλύτωσες, δεν είδες που γράψαμε για το 0.16 του Νοεμβρίου αρχική ΗΡΩΝ;

Σ'αυτά το forum χρειάζεται πραγματική insomnia... μισό δευτερόλεπτο αν βλεφαρίσεις, θα φας γκολ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, korakios είπε

μέσω econtract για τα 50€ να φανταστώ ?

ναι αλλά δεν με πήραν ακόμα τηλέφωνο! θα ξανακλεισω ραντεβού ΔΕΗ αφού ηλεκτρονικα δεν γίνεται φαντάζομαι..Σας ευχαριστώ κ πάλι για όλες τις συμβουλές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

Συγχαρητήρια στο team, φήμες λένε πως είναι η ίδια ομάδα Zero , GasBlack , κους κους και συνεντεύξεις στο Σουπερ Αέριους του Δεκεμβρίου (δώρο ένα κουτί σπίρτα)

"If you Go (Gas) Black, you never come back!"
Στο λένε έμμεσα: "έλα να σε φερμάρω για τα καλά!" :lol:
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sarakats85 είπε

ναι αλλά δεν με πήραν ακόμα τηλέφωνο! θα ξανακλεισω ραντεβού ΔΕΗ αφού ηλεκτρονικα δεν γίνεται φαντάζομαι..Σας ευχαριστώ κ πάλι για όλες τις συμβουλές..

https://appointment.dei.gr/

Προσοχή να έχεις καλή φωτογραφία... κοίτα το κατεβατό με τις οδηγίες στις προηγούμενες σελίδες, αν δε το βρίσκεις κάνε search 'γάιδαρο' και γύρνα μια σελίδα πίσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...