Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγχαρητήρια στον Max για τον τίτλο. 
 

Εγιναν εγκλήματα από το race direction, εγκλήματα που αφήνουν ξεκάθαρα κηλίδα στον νέο πρωταθλητή, παρόλα αυτά ο Max σαν οδηγός δε φέρει ευθύνη, έκανε αυτό που έπρεπε και το έκανε σωστά. 
 

Με το πρωτάθλημα να καταλήγει να κριθεί στον τελευταίο αγώνα μετά από ισοβαθμία, αυτός που έπρεπε στο τέλος να το πάρει ήταν ξεκάθαρα ο Hamilton. Αλλά οι αγώνες δεν είναι πάντα έτσι.  
 

“That’s racing, Casey”, που είχε πει και ο έτερος  goat Valentino Rossi.

Στεναχωρη κατάληξη για εμάς που γουστάρουμε τον Lewis. Έτσι είναι η ζωή, προχωράμε στο επόμενο. 
 

Πολλα μπράβο στον Hamilton για τη συνολική συμπεριφορά του. Πρωταθλητής σε όλα του. 
 

Ευχομαι ο ταχύτατος οδηγός Max, να γίνει μέσα από την επιτυχία του και καλύτερος άνθρωπος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά μπορεί κάποιος να μου κάνει μια σούμα τους λόγους που συμπαθούν τον Χάμιλτον όσοι τον συμπαθούν. Δεν μιλάω για τον θαυμασμό στο ταλέντο του, αφοσίωση κλπ, που προφανώς καταλαβαίνω γιατί κάποιος μπορεί να τον θαυμάζει αλλά σε όσους γενικότερα τον συμπαθούν και για τον χαρακτήρα του. 

Απλά μου φαίνεται τόσο αντιπαθής που δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρίσκετε..! Αλλά μπορεί φυσικά να το έχω εγώ το πρόβλημα. Μη μου αντιστρέψετε την ερώτηση πλιζ γιατί έχω δουλειά και δεν θέλω να γράψω έκθεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kti23 είπε

στο μεταξυ οταν συνειδητοποιεις οτι η επομενη ομαδα ειναι η alfa romeo 
https://streamable.com/qg8idu

εν το μεταξυ πρεπει να ειναι λιωμα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Πραγματικά μπορεί κάποιος να μου κάνει μια σούμα τους λόγους που συμπαθούν τον Χάμιλτον όσοι τον συμπαθούν. Δεν μιλάω για τον θαυμασμό στο ταλέντο του, αφοσίωση κλπ, που προφανώς καταλαβαίνω γιατί κάποιος μπορεί να τον θαυμάζει αλλά σε όσους γενικότερα τον συμπαθούν και για τον χαρακτήρα του. 

Απλά μου φαίνεται τόσο αντιπαθής που δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρίσκετε..! Αλλά μπορεί φυσικά να το έχω εγώ το πρόβλημα. Μη μου αντιστρέψετε την ερώτηση πλιζ γιατί έχω δουλειά και δεν θέλω να γράψω έκθεση. 

Τι μας ενδιαφέρει τι χαρακτήρα έχει ο οδηγός ( αν και είναι μυξας, γκρινιάρης, διπρόσωπος ). 

Ο Χάμιλτον είναι αποτελεσματικότατος και για αυτό είναι κορυφαίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρείτε μου κόσμο που να κάνει έτσι για τη Merc. Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα κατάφεραν και ενώ έχουν σαρώσει τα πάντα τόσο χρόνια να είναι τόοοοσο κρύοι και με μηδέν πάθος; Μόνο νούμερα και plan A, plan B. Πολύ χλιαροί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Πραγματικά μπορεί κάποιος να μου κάνει μια σούμα τους λόγους που συμπαθούν τον Χάμιλτον όσοι τον συμπαθούν. Δεν μιλάω για τον θαυμασμό στο ταλέντο του, αφοσίωση κλπ, που προφανώς καταλαβαίνω γιατί κάποιος μπορεί να τον θαυμάζει αλλά σε όσους γενικότερα τον συμπαθούν και για τον χαρακτήρα του. 

Απλά μου φαίνεται τόσο αντιπαθής που δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρίσκετε..! Αλλά μπορεί φυσικά να το έχω εγώ το πρόβλημα. Μη μου αντιστρέψετε την ερώτηση πλιζ γιατί έχω δουλειά και δεν θέλω να γράψω έκθεση. 

Δεν είναι θέμα συμπάθειας, γιατί στην τελική δεν είμαστε και κολλητοί εκτός πίστας. Αλλά παρακολουθείς τον goat του αθλήματος. Υπερβολικά σπάνιο ταλέντο.

Και ένα άσχετο, ο Κιμι τελείωσε τη σεζόν με τον πιο Ραϊκονικό τρόπο: εγκατάλειψη από μηχανικό πρόβλημα. Όσοι ξέρετε, με νιώθετε.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Δεν είναι θέμα συμπάθειας, γιατί στην τελική δεν είμαστε και κολλητοί εκτός πίστας. Αλλά παρακολουθείς τον goat του αθλήματος. Υπερβολικά σπάνιο ταλέντο.

Θα συμφωνήσω για το ταλέντο του αν και θεωρώ ότι το να τον αποκαλεί κάποιος GOAT λες και είναι μια κοινώς αποδεκτή πραγματικότητα δεν είναι σωστό. GOAT για εσένα και πολλούς άλλους, ναι. Μάλλον όχι για τον περισσότερο κόσμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Babis_allos είπε

Θα συμφωνήσω για το ταλέντο του αν και θεωρώ ότι το να τον αποκαλεί κάποιος GOAT λες και είναι μια κοινώς αποδεκτή πραγματικότητα δεν είναι σωστό. GOAT για εσένα και πολλούς άλλους, ναι. Μάλλον όχι για τον περισσότερο κόσμο. 

Προφανώς. Αναφέρομαι στη δική μου άποψη, εξάλλου μετά το 94' έβλεπα αγώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Βρείτε μου κόσμο που να κάνει έτσι για τη Merc. Δεν μπορώ να καταλάβω πως τα κατάφεραν και ενώ έχουν σαρώσει τα πάντα τόσο χρόνια να είναι τόοοοσο κρύοι και με μηδέν πάθος; Μόνο νούμερα και plan A, plan B. Πολύ χλιαροί..

German engineering. Δεν χρειαζεται να εχεις ενθερμο fanbase για να εισαι αποτελεσματικος.Για τον ιδιο λογο που η Γερμανικη αυτοβιομηχανια ειναι εκει που ειναι δηλαδη.

 

46 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Πραγματικά μπορεί κάποιος να μου κάνει μια σούμα τους λόγους που συμπαθούν τον Χάμιλτον όσοι τον συμπαθούν. Δεν μιλάω για τον θαυμασμό στο ταλέντο του, αφοσίωση κλπ, που προφανώς καταλαβαίνω γιατί κάποιος μπορεί να τον θαυμάζει αλλά σε όσους γενικότερα τον συμπαθούν και για τον χαρακτήρα του. 

Απλά μου φαίνεται τόσο αντιπαθής που δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρίσκετε..! Αλλά μπορεί φυσικά να το έχω εγώ το πρόβλημα. Μη μου αντιστρέψετε την ερώτηση πλιζ γιατί έχω δουλειά και δεν θέλω να γράψω έκθεση. 

Ειναι προσωπικοτητα του αθληματος και πλεον περσονα περα απο απλα οδηγος που ειναι ο Max.

Ειναι πιο προσιτος, πιο ανοικτος και πιο κοντα στο κοινο του και στηριζει κοσμο με ποικιλες δρασεις αν και πολλες ειναι απολυτα εμπορικες.

Μην ξεχναμε οτι πριν 13 χρονια ηταν αυτος στη θεση του Μax.

Και ναι οπως και να το κανουμε απο πισω υπαρχει ενα δυσκολο background story , προερχομενος απο μειονοτητα, χωρις κανενα κονε στο αθλημα ή μπαμπα πρωην οδηγο. Εγω αναρωτιεμαι πως εχει καταληξει τοσο αντιπαθης σε πολλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο GOAT δεν είναι άποψη, είναι κάτι αντικειμενικό, νούμερα. Ο ΗΑΜ έχει τα ίδια πρωταθλήματα με τον Σούμι αλλά περισσότερες νίκες, ε άρα GOAT. Τώρα αν τον συμπαθεί ή όχι κάποιος είναι υποκειμενικό θέμα. Εγώ δεν τον συμπαθώ και πολύ γιατί κάνει πολύ "φασαρία". Με αυτά που λέει για τον ρατσισμό και τη ΛΟΑΤKΙ κοινότητα συμφωνώ 100% αλλά δεν μου αρέσει ο τρόπος που τα προβάλει σαν να θέλει να τραβήξει την προσοχή πάνω του μέσω αυτών (όπως και με τα ακραία ντυσίματα). Ενώ αντίθετα ο Σεμπ είναι πιο ήσυχος και κάνει και ουσιαστικές δράσεις για τα παραπάνω θέματα.

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kti23 είπε

... εγώ αρωτιεμαι πως εχει καταληξει τοσο αντιπαθης σε πολλους.

Κορεκτίλα.

Σε σημείο που αμφιβάλλεις αν χθες έδωσε τα συγχαρητήρια ειλικρινώς στον πατέρα του Μαξ και τον αντίπαλό του, ή για το φαίνεσθαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ioannis__ είπε

Tο GOAT δεν είναι άποψη, είναι κάτι αντικειμενικό. Ο ΗΑΜ έχει τα ίδια πρωταθλήματα με τον Σούμι αλλά περισσότερες νίκες, ε άρα GOAT. Τώρα αν τον συμπαθεί ή όχι κάποιος είναι υποκειμενικό θέμα. Εγώ δεν τον συμπαθώ και πολύ γιατί κάνει πολύ "φασαρία". Με αυτά που λέει για τον ρατσισμό και τη ΛΟΑΚΤΙ κοινότητα συμφωνώ 100% αλλά δεν μου αρέσει ο τρόπος που τα προβάλει σαν να θέλει να τραβήξει την προσοχή πάνω του μέσω αυτών (εξού και τα ακραία ντυσίματα). Ενώ αντίθετα ο Σεμπ είναι πιο ήσυχος και κάνει και ουσιαστικά πράγματα για τα παραπάνω θέματα.

Θα είχες δίκιο αν υπήρχε κάπου ένας συγκεκριμένος ορισμός του τι είναι και πως προσδιορίζεται ο GOAT ο οποίος λέει ότι GOAT είναι ο οδηγός με τα περισσότερα πρωταθλήματα και σε περίπτωση ισοβαθμίας, αυτός με τις περισσότερες νίκες. Αλλά δεν υπάρχει κανένας τέτοιος ορισμός με αποτέλεσμα το ποιος είναι GOAT να είναι όντως άποψη γιατί βασίζεται στον ορισμό και τα κριτήρια του καθενός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Babis_allos είπε

Θα είχες δίκιο αν υπήρχε κάπου ένας συγκεκριμένος ορισμός του τι είναι και πως προσδιορίζεται ο GOAT ο οποίος λέει ότι GOAT είναι ο οδηγός με τα περισσότερα πρωταθλήματα και σε περίπτωση ισοβαθμίας, αυτός με τις περισσότερες νίκες. Αλλά δεν υπάρχει κανένας τέτοιος ορισμός με αποτέλεσμα το ποιος είναι GOAT να είναι όντως άποψη γιατί βασίζεται στον ορισμό και τα κριτήρια του καθενός.

Greatest of all time είναι το GOAT. Ε greatest είναι τα πιο πολλά πρωταθλήματα και οι νίκες, αυτό μένει. Σίγουρα μπορεί κάποια να τα πήρε πιο εύκολα λόγω μηδενικού ανταγωνισμού αλλά τα πήρε, αυτό μετράει. Αντίστοιχα GOAT στο Champions League είναι η Ρεάλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Tο GOAT δεν είναι άποψη, είναι κάτι αντικειμενικό. Ο ΗΑΜ έχει τα ίδια πρωταθλήματα με τον Σούμι αλλά περισσότερες νίκες, ε άρα GOAT.

Ο GOAT είναι αυτή η καρέκλα? Αν θες να σε αποκαλούν GOAT θα πρέπει να μάθεις να συμπεριφέρεσαι και ως τέτοιος

SI202112120673_news-624x367.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...