Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό μυαλό που δεν σήκωσε ποτέ Παγκόσμιο Κύπελλο.
Για τον αρτίστα Ντένις και την τρίπλα που έσκασε στον Νταμπίζα.
Για την χαμένη ευκαιρία του Ρόμπεν το 2010.
Για τους ποδηλατόδρομους.
Για τα χασισοκέικ.
Για τα νησιά στην Καραϊβική.
Για τον δικό μας τον Νίκολα τον Μαχλά.
Για την εθνική ομάδα Μπέιζμπολ (μην γελάτε, είναι η καλύτερη Ευρωπαϊκή ομάδα).
Για όλους τους Ολλανδούς international djs.
Για τον Βαν Γκογκ (τι γραφει αυτός ρε?).
Για τον Βασιλιά Γουλιέλμο-Αλέξανδρο.
Για τα υπέροχα, εύηχα Ολλανδικά, που ακούγονται λες και έχεις πάθει κράμπα στην γλώσσα.

Μας ενώνουν περισσότερα από όσα μας χώριζουν. Πάμε σαν άλλοτε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως πιστεύω ότι η πλειοψηφία των ουδέτερων στην συγκεκριμένη μάχη είναι με τον Ham. Εγώ πάντως με αυτόν δηλώνω σήμερα (γιατί τον αντιπαθώ λιγότερο), εκτός από την λατρεμένη μου williams και τον Iceman. Αυτό έχει καταφέρει ο "κύριος" από την Ολλανδία. Νομίζω θα μείνει στην Ιστορία του σπορ όχι για τις εξαιρετικές οδηγικές του ικανότητες αλλά για όλα τα υπόλοιπα που κάνει και θεωρεί φυσιολογικά. Και μάλιστα περηφανεύεται για την οδηγική του νοοτροπία ότι του την έχει περάσει ο πατέρας του...αμαρτείες γονέων...🤡

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο HAM δεν είχε πάρει ένα σωρό συνεχόμενα πρωταθλήματα θα ήμουν με αυτόν. Είμαι με τον Μαξ μόνο και μόνο για να δούμε επιτέλους έναν διαφορετικό πρωταθλητή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, dtk-386 είπε

Τι διαβάζουμε ρε κόσμε!!! Η Redbull κελαηδάει μόνο στα χέρια του MV. Δηλ αν την πάρει ο LH λέτε ότι θα έχει επιδόσεις SP και βγάλε. 🤣

Γιατί είδες πολλές φορές τον Τσέκο που δεν είναι και ο τελευταίος οδηγός σε υψηλές θέσεις ή να βοηθάει το Μαξ να κερδίσει σε αντίθεση με το Μπότας;;. Κέρδισε μια πρώτη θέση (Μπακού) με έξω τον ομόσταυλο και τον πολυνίκη να τρέχει μόνος να χάνει τη στροφή  (οδηγάρα λέμε) και να βρίσκεται τελευταίος και την υπόλοιπη χρονιά χαμένο από τη μέση και πίσω πολλές φορές ούτε στο Q1 ή το Q2 οδηγώντας ίδιο μονοθέσιο. Τι μας λέει αυτό;;; Από την άλλη είδαμε τι έγινε πέρυσι με τη Merc που την πήρε για πρώτη φορά ο Ράσελ και κανείς δεν μιλάει για αυτό λες και δεν συνέβη  ποτέ. Λες και δεν το είδαμε. Απλά να διατηρούμε το μύθο του φοβερού οδηγού για το Χάμιλτον που έχει φτιάξει το σύστημα. Όκ είναι ένας καλός οδηγός αλλά μην το κάνουμε και θεό , γιατί η Ferrari 10 χρόνια τα έχει φορτώσει στον κόκορα.😜

Από την άλλη έτσι κι αλλιώς το κατασκευαστών έχει κριθεί. Τι εμποδίζει τη RedBul σε προκαθορισμένο γύρο να στουκάρει τη RedBul του Πέρεζ (να κάψει κινητήρα ή να μπλοκάρει το σασμάν ρε αδερφέ) να βγει κόκκινη σημαία να κάνει την αλλαγή ο Μαξ χωρίς καμιά συνέπεια ,ώστε να έχει κάποιες έστω μικρές πιθανότητες για τη νίκη. Εγώ αν ήμουν Πέρεζ θα το έκανα έστω και χωρίς εντολή από την ομάδα. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει σοβαρη υποψια για sandbagging της Μερσεντας και αν συμβαινει αυτο και δουμε καμια τρελη τελικη στον αγωνα, θα μιλαμε για masterclass tactics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Από την άλλη έτσι κι αλλιώς το κατασκευαστών έχει κριθεί. Τι εμποδίζει τη RedBul σε προκαθορισμένο γύρο να στουκάρει τη RedBul του Πέρεζ (να κάψει κινητήρα ή να μπλοκάρει το σασμάν ρε αδερφέ) να βγει κόκκινη σημαία να κάνει την αλλαγή ο Μαξ χωρίς καμιά συνέπεια ,ώστε να έχει κάποιες έστω μικρές πιθανότητες για τη νίκη. Εγώ αν ήμουν Πέρεζ θα το έκανα έστω και χωρίς εντολή από την ομάδα. 🤣

Αυτό μη το λέμε έτσι ελαφρά τη καρδία όμως. Αν ο Πέρεζ κάνει κάτι τέτοια καταστρέφεται η φήμη του σαν οδηγός χωρίς ο ίδιος να έχει το παραμικρό όφελος. Θα ήθελες κάτι τέτοιο αν ήσουν ο Πέρεζ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως κάνοντας stalking το thread και γράφονται ελάχιστα αυτό που παρατηρώ είναι ότι το political correctness έχει μπει για τα καλά και στο motorsport. Παρά πολλοί μεγάλοι και θαυμαστοι οδηγοί θα ήταν αν όχι μισητοί τουλάχιστον αντιπαθείς αν επαναλαμβαν αυτά που έκαναν στο παρελθόν. Αλλαγές χρόνων και νοοτροπίας έχουν φέρει αυτό το αποτέλεσμα αλλά δεν έχει περάσει ακόμα τουλάχιστον στους προηγούμενης γενιάς οδηγούς. Θα επέλθει η στιγμή που θα στιγματίσουν και αυτοί για αυτά που κάνανε 15-30 χρόνια πίσω. Δε δικαιολογώ Μαξ με αυτό το ποστ. Μια γενικότερη εικόνα που βλέπω περιγράφω. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Χάμιλτον πρέπει να "επιβιώσει" στην εκκίνηση με όλο το grid πίσω του με Soft...Αν βγάλει τους 2 πρώτους γύρους αλώβητος τότε θα υπάρξει μεγάλη μάχη.  Από την άλλη  ο Max νομίζω ότι θα πάει πατημένος όλο το gp με +1 pit stop όπως πολύ εύστοχα είπαν αρκετοί πριν...Δεν έχει πολλές επιλογές για να κρατήσει πίσω τον Χάμιλτον χωρίς να γίνει κλόουν. Πλάκα θα είχε πάντως να πεταχτεί ο Νόρις μπροστά από όλους...

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Πάντως πιστεύω ότι η πλειοψηφία των ουδέτερων στην συγκεκριμένη μάχη είναι με τον Ham. 

 

Εγώ σαν πανηγυρτζής θεατής του στυλ είδα φως hype και μπήκα, είμαι με Hamilton και εύχομαι να τον κατουρήσει στη μάπα σήμερα 😃

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, primeragt είπε

Εγώ πάντως κάνοντας stalking το thread και γράφονται ελάχιστα αυτό που παρατηρώ είναι ότι το political correctness έχει μπει για τα καλά και στο motorsport. Παρά πολλοί μεγάλοι και θαυμαστοι οδηγοί θα ήταν αν όχι μισητοί τουλάχιστον αντιπαθείς αν επαναλαμβαν αυτά που έκαναν στο παρελθόν. Αλλαγές χρόνων και νοοτροπίας έχουν φέρει αυτό το αποτέλεσμα αλλά δεν έχει περάσει ακόμα τουλάχιστον στους προηγούμενης γενιάς οδηγούς. Θα επέλθει η στιγμή που θα στιγματίσουν και αυτοί για αυτά που κάνανε 15-30 χρόνια πίσω. Δε δικαιολογώ Μαξ με αυτό το ποστ. Μια γενικότερη εικόνα που βλέπω περιγράφω. 

Δεν ισχυει στο 100% αυτο που λες. Αν ειχε μπει για τα καλα, δε θα ηταν τοσο αγαπητοι τυποι σαν τον Κιμι και τον Ναντο.
Θελουμε clean racing, ουτε αλητειες Μαξ εντος πιστας, ουτε καθωσπρεπισμους του Σερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, primeragt είπε

Παρά πολλοί μεγάλοι και θαυμαστοι οδηγοί θα ήταν αν όχι μισητοί τουλάχιστον αντιπαθείς αν επαναλαμβαν αυτά που έκαναν στο παρελθόν.

Κριτικη κανουμε.Ουτε τους παιρνουμε το τιμονι απο το χερι ουτε δημευση περουσιων.

Γενικα το κοινο δεν ειναι καλο μονο οταν στηριζει το αθλημα για να παρεις εκατομμυρια. Ειναι και οταν σε κριτικαρει και οταν σε πιεζει να αποδωσεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tommy^ είπε

Δεν ισχυει στο 100% αυτο που λες. Αν ειχε μπει για τα καλα, δε θα ηταν τοσο αγαπητοι τυποι σαν τον Κιμι και τον Ναντο.
Θελουμε clean racing, ουτε αλητειες Μαξ εντος πιστας, ουτε καθωσπρεπισμους του Σερ.

Αν ίσχυε στο 100% θα είχαμε ήδη ποστ και βίντεο all over που να κράζουν Prost,Senna, Schumacher και άλλους για το πόσο "αλήτες" υπήρξαν. Προς το παρόν περιοριζομαστε στου τωρινούς και ελάχιστα πίσω. Το clean racing που περιγράφεις είναι μόνο για την f1. Δείτε άλλες σειρές γύρω γύρω και θα δείτε ότι το αποστειρομενο προϊόν που ζητάτε δεν υπάρχει, ακόμα και σε σειρές που τρέχει η ΦΙΑ. Επαφές τσαρτσαρισματα και οριακές άμυνες είναι η καθημερινότητα. Δείτε ακόμα και τους τόσο ταλαντούχους μικρούς της F2 πως τρέχουν και δεν έχει να κάνει λόγο spec cars αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Από την άλλη έτσι κι αλλιώς το κατασκευαστών έχει κριθεί. Τι εμποδίζει τη RedBul σε προκαθορισμένο γύρο να στουκάρει τη RedBul του Πέρεζ (να κάψει κινητήρα ή να μπλοκάρει το σασμάν ρε αδερφέ) να βγει κόκκινη σημαία να κάνει την αλλαγή ο Μαξ χωρίς καμιά συνέπεια ,ώστε να έχει κάποιες έστω μικρές πιθανότητες για τη νίκη. Εγώ αν ήμουν Πέρεζ θα το έκανα έστω και χωρίς εντολή από την ομάδα. 🤣

Τα έχουν κάνει και άλλοι λέγε με FA αλλά τους πιάσανε με την γίδα στην πλάτη.😶

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...