Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

ωραιο σεναριο και πολύ ευκολο να γινει αληθινο αλλα ελπίζω να χαθουν μαζι +1σεκ απο τους άλλους και να τρώμε τα νύχια μας για 50 γύρους με τον χαμ κολλημένο πίσω απο τον μαξ και στους τελευεταιους γυρους να αλλάξουν θέσεις 56.714 φορες μεταξύ τους και να κερδίσει ο καλύτερος. αξιζει για τελειωμα σεζον.

Αν ο περεζ δεν περάσει τότε θα χαθούν μπροστά, και θα δούμε καθαρό αγώνα χωρίς δεύτερους να καθυστερούν μετά από πιτ και τέτοια. Και εγώ αυτό θέλω. Ελπίζω ο Μαξ να μην αρχίσει τις ανοησίες του πάλι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

ωραιο σεναριο και πολύ ευκολο να γινει αληθινο αλλα ελπίζω να χαθουν μαζι +1σεκ απο τους άλλους και να τρώμε τα νύχια μας για 50 γύρους με τον χαμ κολλημένο πίσω απο τον μαξ και στους τελευεταιους γυρους να αλλάξουν θέσεις 56.714 φορες μεταξύ τους και να κερδίσει ο καλύτερος. αξιζει για τελειωμα σεζον.

Για να γίνει αυτό, θα πρέπει να συναινέσει ο Max σε 28.357 προσπεράσεις. Δεν ξέρω πως το είδες εσυ, αλλα εγώ βλέπω μέχρι 2 προσπεράσεις μεταξύ τους εκτός Pits, ΑΝ είμαστε τυχεροί. Μετά θα γίνει μακελειό.

Φωτο φινις αλα μπότας θέλω εγώ και ας το πάρει οποιος να'ναι.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική άποψη: έτσι όπως το είδα δεν ιδρώσαν και πολύ στη μερσέρντες να πάρουν pole και ψιλοφάνηκε στις δηλώσεις του Λούις, ο λόγος είναι οι 2 συνεχόμενες τεράστιες ευθείες. Πείτε με προκατηλλειμένο αλλά νομίζω ότι δεν έτρεχαν full boost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μερσ με σκληρή είναι πιο γρήγορη, ξέρουμε ότι ο Μαξ θα κάνει δύο αλλαγές σκληρής και τις δύο φορές. Ο Χαμ λογικά θα πάει για μια μέση και μια σκληρή. Ολα θα παιχτούν στην διαφορά που μπορεί να κάνει ο Μαξ έως το πρώτο πιτ. Αν δεν κάνει τότε δύσκολα θα καταφέρει να κερδίσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Piterakos83 είπε

Προσωπική άποψη: έτσι όπως το είδα δεν ιδρώσαν και πολύ στη μερσέρντες να πάρουν pole και ψιλοφάνηκε στις δηλώσεις του Λούις, ο λόγος είναι οι 2 συνεχόμενες τεράστιες ευθείες. Πείτε με προκατηλλειμένο αλλά νομίζω ότι δεν έτρεχαν full boost.

Θέλανε δε θέλανε 1.22.1 δεν κατέβαινε ούτε αμα έκοβε την πίστα ευθεία ο Hamilton. Δεν πιανόταν ο γύρος του Verstappen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Toto Wolff: "Valtteri, you're doing a super job, considering the engine. Super job."

https://streamable.com/sif1sm

 

Απορω γιατι δεν τον εβαλαν να κανει tow στον Hamilton..

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Macosj είπε

Καλά 50 χιλιοστά μπροστά από περεζ ήταν, δεν το λέμε και γρήγορο, γρήγορα για το μονοθέσιο που έχει ίσως, αν και οι χρόνοι από 3 και κάτω ήταν πολύ κοντά 

Προφανως αυτο εννοουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστορία είναι πως αν όλα κυλήσουν ομαλά και χωρίς εκπλήξεις στο τέλος νικητής θα είναι ο Χάμιλτον και η Merc , για αυτό και εμείς γουστάρουμε εκπλήξεις , από τον πρώτο μάλιστα γύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Shyn είπε

Toto Wolff: "Valtteri, you're doing a super job, considering the engine. Super job."

https://streamable.com/sif1sm

 

Απορω γιατι δεν τον εβαλαν να κανει tow στον Hamilton..

Εγώ να πώ οτι είδαμε το "τρομερό ασυναγώνιστο PU της Mercedes, που πετάει φλόγες, σε σχέση με το γερασμένο PU της Honda που δε θα μπορεί να αποδώσει μετά απο τόσους αγώνες".

Αλλα είπαμε, με καρυδότσουφλο έφτασε μέχρι εδώ ο Verstappen.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papoys1 είπε

Η ιστορία είναι πως αν όλα κυλήσουν ομαλά και χωρίς εκπλήξεις στο τέλος νικητής θα είναι ο Χάμιλτον και η Merc , για αυτό και εμείς γουστάρουμε εκπλήξεις , από τον πρώτο μάλιστα γύρο.

50-50 το δινω αν δεν υπαρχουν εκπληξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

50-50 το δινω αν δεν υπαρχουν εκπληξεις...

Με την καμία. Η Mercedes έχει μεγάλο πλεονέκτημα και με τις δύο γόμες κίτρινη - άσπρη με τις οποίες θα γίνει το 80% του αγώνα. Τον Max τον φοβάμαι πάρα πολύ αύριο μην γυρίζοντας σαν τρελός στους πρώτους γύρους με την μαλακή έχει κάποια έξοδο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakinen είπε

Με την καμία. Η Mercedes έχει μεγάλο πλεονέκτημα και με τις δύο γόμες κίτρινη - άσπρη με τις οποίες θα γίνει το 80% του αγώνα. Τον Max τον φοβάμαι πάρα πολύ αύριο μην γυρίζοντας σαν τρελός στους πρώτους γύρους με την μαλακή έχει κάποια έξοδο. 

Σε αντίθεση με τον προηγούμενο αγώνα, ο Max αυτή τη βδομάδα είναι ΒΡΑΧΟΣ. Μπορεί να τον πότισαν και τίποτα, δεν ορκίζομαι. Εγώ λέω οτι δε θα κάνει το παραμικρό -σε φυσιολογικές συνθήκες-. Αν νιώσει πάλι αδικημένος, την κάτσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, papp0us είπε

Σε αντίθεση με τον προηγούμενο αγώνα, ο Max αυτή τη βδομάδα είναι ΒΡΑΧΟΣ. Μπορεί να τον πότισαν και τίποτα, δεν ορκίζομαι. Εγώ λέω οτι δε θα κάνει το παραμικρό -σε φυσιολογικές συνθήκες-. Αν νιώσει πάλι αδικημένος, την κάτσαμε.

Τον πότισαν Red Bull μανίτο, και το Red Bull δίνει φτερά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...