Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2021


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εγώ νομίζω πως αν ο Χάμιλτον στρίψει δεύτερος στο ξεκίνημα θα κερδίσει. Μακάρι ο Πέρεζ έστω και για ένα αγώνα να βοηθήσει ώστε ο Χάμιλτον να μη στρίψει ποτέ και να πάει για ραδίκια.🤣

Το χειρότερο θα ειναι να κριθεί ετσι αύριο . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Με μεγαλύτερο στιντ, ο Λιούις θα έχει περίπου στο 80% του αγώνα πιο φρέσκια ελαστικα, σε κάθε γύρο.

Αυτό είναι το θέμα μου.

Kι ο Μαξ εχει track position, race pace και το πλεονεκτημα του διπλου DNF, οποτε οποιαδηποτε προσπαθεια προσπερασης απο Χαμ θα πρεπει να ειναι πολυ καθαρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Εγω έχω αρχίσει να αγχωνομαι με την κατσαρίδα μπροστά. 

Λέτε να έχει θέμα η φερραρι για 3η θέση;

O Leclerc ειχε ρυθμο για 3η θεση αλλα εκανε λαθος στο τελευταιο sector. Πιστευω οτι θα τον περασει ο Norris στην βαθμολογια αλλα δυσκολο για την McLaren να περασει την Ferrari για 3η θεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εγώ νομίζω πως αν ο Χάμιλτον στρίψει δεύτερος στο ξεκίνημα θα κερδίσει. Μακάρι ο Πέρεζ έστω και για ένα αγώνα να βοηθήσει ώστε ο Χάμιλτον να μη στρίψει ποτέ και να πάει για ραδίκια.🤣

Δε θέλω DNF για κανέναν τους, αλλά η αλήθεια είναι πως έχει μαζέψει πολύ κάρμα η Merceda.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο βλήμα ο Perez που τον έχω ικανό να πέσει πάνω στον Λούης αύριο να διαλυθεί η Red Bull ο Χάμιλτον να συνεχίσει κανονικά (τανκς άλλωστε το Μερσεντέ) και στον επόμενο γύρο ο Max να πατήσει τα συντρίμμια της Red Bull του βλάκα και να εγκαταλείψει από λάστιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χαμ θα προσπαθήσει να κρατηθεί 2ος . Πιστεύω οτι ειναι πολυ πιθανό να του βγει ο Νορις μπροστα κ να στρίψει 3ος . Απο εκεί κ πέρα θα ειναι θεμα στρατηγικής στα πιτ στοπ .Εκτος κ τα κανει σκ@τ@ στην εκκίνηση ο Max οπως εγινε στο προηγουμενο αγώνα . 
Το μονο που δε θέλω ειναι να γινει στουκα κ να κριθεί απο τους άγωνοδίκες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, totalius είπε

Ο Χαμ θα προσπαθήσει να κρατηθεί 2ος . Πιστεύω οτι ειναι πολυ πιθανό να του βγει ο Νορις μπροστα κ να στρίψει 3ος . Απο εκεί κ πέρα θα ειναι θεμα στρατηγικής στα πιτ στοπ .Εκτος κ τα κανει σκ@τ@ στην εκκίνηση ο Max οπως εγινε στο προηγουμενο αγώνα . 
Το μονο που δε θέλω ειναι να γινει στουκα κ να κριθεί απο τους άγωνοδίκες .

Πιστευω πως ο Μαξ οτι και να γινει αυριο, θα βουτηξει για να στριψει πρωτος... Και να σβησει το μονοθεσιο, θα κατεβει να το σπρωξει για να στριψει πρωτος... Οποτε σε περιπτωση που βρεθει ο Λιουις διπλα του στην στροφη, παραγγειλτε φαγητο , θα εχουμε 20 λεπτο διαλειμματακι

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Εγω έχω αρχίσει να αγχωνομαι με την κατσαρίδα μπροστά. 

Λέτε να έχει θέμα η φερραρι για 3η θέση;

38,5 ποντάκια.

Λες να σκάσει 1-3 η McLaren και τα Ferrari από 10 και κάτω; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο καθοριστικος παραγοντας ειναι ο Τσεκο αυριο.
Αν στριψει μπροστα απο Σερ στις πρωτες στροφες τοτε η RBR εχει τον αγωνα στο τσεπακι ανετα εκτος απροοπτου (οδηγικο λαθος, μηχανικο προβλημα).
Αν ο Σερ καταφερει και βρισκεται κοντα στον Μαξ μετα την εκκινηση και διατηρησει τα medium σε καλη κατασταση, θα παει να τα παιξει ολα στο τελος με πιο φρεσκο λαστιχο σε σχεση με Μαξ.
Σε ο,τι αφορα τον Μαξ, οι επιλογες γομας κατα τη διαρκεια του αγωνα θα εξαρτηθουν απο το πόσο θα κρατησει η μαλακη γομα στο πρωτο στιντ με το αμαξι φορτωμενο με καυσιμα. Αν δουνε οτι τα σοφτ κρατανε καλα ισως να ξαναβαλει σοφτ.

Για αυτους που ευχονται να πεσει ο Τσεκο πανω στον Σερ ωστε να εγκαταλειψει, θα τους πω οτι πιο ευκολα θα χαλασει η σακαρακα που οδηγανε στην καθημερινοτητα τους αν πεσει σε λακουβα, παρα η Μερσεντα του Σερ σε τρακαρισμα με αλλο μονοθεσιο. :D

Επεξ/σία από tommy^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To αλλο πλεονεκτημα που εχει ο Μαξ ειναι οτι ο Περεζ ειναι κοντα, οποτε μπορει να βαλουν αυτον για ενα undercut νωρις και να περιορισουν πολυ τις επιλογες της Μερσεντες.

Ο Bottas θα ειναι ο κλασικος Bottas που δεν μπορει να προσπερασει κανεναν οταν βρισκεται λιγο πισω.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...