Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Εχω βαλει 2 παραστατικα που εκδοθηκαν απο ΔΕΗ,το ενα ηταν του φλεβαρη και το αλλο τον μαρτιο αλλα μεσα στην πλατφορμα λεει οτι δεν εχουν διασταυρωμενα στοιχεια.

Τι στο καλο,ξερει κανεις κατι για αυτο?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Drake27 είπε

Καλησπερα,

Εχω βαλει 2 παραστατικα που εκδοθηκαν απο ΔΕΗ,το ενα ηταν του φλεβαρη και το αλλο τον μαρτιο αλλα μεσα στην πλατφορμα λεει οτι δεν εχουν διασταυρωμενα στοιχεια.

Τι στο καλο,ξερει κανεις κατι για αυτο?!

Καταχώρησες αριθμό λογαριασμού ή αριθμό παραστατικού; Πρέπει να βάλεις αριθμό παραστατικού.

Να έχεις σωστά την ημερομηνία έκδοσης.

Τσέκαρε αν πληκτρολόγησες σωστά το ΑΦΜ του παρόχου. Η επωνυμία να είναι ΔΕΗ Α.Ε.

Αν τα έχεις όλα σωστά, ίσως εκκρεμεί ακόμα η διασταύρωση;

Mπορείς να πας στο https://www1.gsis.gr/taxisnet , πάτα στην αριστερή στήλη Ερωτήματα προς ΑΑΔΕ, Κατηγορία: Επίδομα πετρελαίου θέρμανσης, Τίτλος: Πρόβλημα διασταύρωσης λογαριασμού φυσικού αερίου, και γράφεις μετά αναλυτικα το πρόβλημα... ίσως βοηθούσε να ανεβάσεις το λογαριασμό σε googledrive και να τους δώσεις το link ώστε να δουν με τα μάτια τους πως είναι σωστά τα στοιχεία που έβαλες.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ekrepali είπε

Καταχώρησες αριθμό λογαριασμού ή αριθμό παραστατικού; Πρέπει να βάλεις αριθμό παραστατικού.

Να έχεις σωστά την ημερομηνία έκδοσης.

Τσέκαρε αν πληκτρολόγησες σωστά το ΑΦΜ του παρόχου. Η επωνυμία να είναι ΔΕΗ Α.Ε.

Αν τα έχεις όλα σωστά, ίσως εκκρεμεί ακόμα η διασταύρωση;

Mπορείς να πας στο https://www1.gsis.gr/taxisnet , πάτα στην αριστερή στήλη Ερωτήματα προς ΑΑΔΕ, Κατηγορία: Επίδομα πετρελαίου θέρμανσης, Τίτλος: Πρόβλημα διασταύρωσης λογαριασμού φυσικού αερίου, και γράφεις μετά αναλυτικα το πρόβλημα... ίσως βοηθούσε να ανεβάσεις το λογαριασμό σε googledrive και να τους δώσεις το link ώστε να δουν με τα μάτια τους πως είναι σωστά τα στοιχεία που έβαλες.

Ναι τα έχω βάλει σωστά,το αφμ που ξεκινάει από 09,η επωνυμία και ο άρ.παραστατικού όπως αναγράφεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπέρα
ειναι λογικό για τον λογαριασμό που πόσταρα εδώ το επίδομα που πιστώθηκε να είναι 100 ευρώ?
Για την περιοδο του υποτίθεται οτι γίνονται οι πληρωμές υπάρχει μονο αυτός ο λογαριασμός και ο εκκαθαριστικός που ηρθε εναν μηνα μετα(μηδενικός)
Για το εναντι το επιδόμα ειναι 100 ενώ για τον εκκαθαριστικό 0(που μου φαινεται λογικό).
Τα παραστατικά τα βλέπω περασμένα κανονικά.
 

Επεξ/σία από TasosPk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TasosPk είπε

Kαλησπέρα
ειναι λογικό για τον λογαριασμό που πόσταρα εδώ το επίδομα που πιστώθηκε να είναι 100 ευρώ?
Για την περιοδο του υποτίθεται οτι γίνονται οι πληρωμές υπάρχει μονο αυτός ο λογαριασμός και ο εκκαθαριστικός που ηρθε εναν μηνα μετα(μηδενικός)
Για το εναντι το επιδόμα ειναι 100 ενώ για τον εκκαθαριστικό 0(που μου φαινεται λογικό).
Τα παραστατικά τα βλέπω περασμένα κανονικά.
 

Αφαιρείται από το ποσό την καταβολής η προκαταβολή του επιδόματος θέρμανσης που δόθηκε με τα περσινά στοιχεία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stelakis1914 είπε

Αφαιρείται από το ποσό την καταβολής η προκαταβολή του επιδόματος θέρμανσης που δόθηκε με τα περσινά στοιχεία. 

Δεν σε καταλαβα,ποια προκαταβολη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση γιατί δεν γνωρίζω ρε παιδιά.. είχα βάλει το πρώτο παραστατικό κ χθες μου μπήκε το επίδομα. Τώρα εκδόθηκε κι άλλος λογαριασμός τον οποίο θα τον προσθέσω κ αυτόν στην πλατφόρμα. Η ερώτηση μου είναι, θα ξανά πάρω κι άλλα λεφτά κάποια στιγμή από το επίδομα αφού θα βάλω κ άλλο παραστατικό; 

Επεξ/σία από Karanikolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Σήμερα διαπίστωσα οτι δεν είχα δηλωμένο IBAN στο myaade οπότε δεν πιστώθηκε στον λογαριασμό μου το ποσό του επιδόματος θέρμανσής που έχει εγκριθεί. Δήλωσα το IBAN σήμερα θέλω να ρωτήσω αν τώρα χάνω το παράθυρο πληρωμών που έτρεχε για τέλος Απριλίου και πάω για Ιούνιο η υπάρχει περίπτωση να μπουν τα χρήματα τις επόμενες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Karanikolis είπε

Μια ερώτηση γιατί δεν γνωρίζω ρε παιδιά.. είχα βάλει το πρώτο παραστατικό κ χθες μου μπήκε το επίδομα. Τώρα εκδόθηκε κι άλλος λογαριασμός τον οποίο θα τον προσθέσω κ αυτόν στην πλατφόρμα. Η ερώτηση μου είναι, θα ξανά πάρω κι άλλα λεφτά κάποια στιγμή από το επίδομα αφού θα βάλω κ άλλο παραστατικό; 

Αν έχεις φυσικό αέριο , ναι. Μέχρι 15 Ιουνίου θα μπει μια τελευταία δόση για παραστατικά που έχουν βγει έως 16 Μάη και αφορούν κατανάλωση έως 31 Μαρτίου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Raki-meze είπε

Αν έχεις φυσικό αέριο , ναι. Μέχρι 15 Ιουνίου θα μπει μια τελευταία δόση για παραστατικά που έχουν βγει έως 16 Μάη και αφορούν κατανάλωση έως 31 Μαρτίου.

 

Ναι αέριο έχω! Τέλεια οποτε καταχωρώ κ περιμένω! Ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2023 στις 6:07 ΜΜ, 7tasos7 είπε

Δεν έχει η εκκαθάριση ακόμα σε κανέναν έως τώρα. Λογικά έως αρχές βδομάδας θα φανούν όλα. Εγώ έχω από Φεβρουαρίου περασμένα και δεν έχουν φανεί. 

 

Καλησπέρα ήταν να μπουν στον λογαριασμό περίπου στα 90€ για το φυσικό αέριο, και μπήκαν μόνο τα μισά. Ενώ έδειχνε στην εκκαθάριση 190€ τα υπόλοιπα θα μπουν τον επόμενο μήνα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dina85 είπε

 

Καλησπέρα ήταν να μπουν στον λογαριασμό περίπου στα 90€ για το φυσικό αέριο, και μπήκαν μόνο τα μισά. Ενώ έδειχνε στην εκκαθάριση 190€ τα υπόλοιπα θα μπουν τον επόμενο μήνα; 

Προκαταβολή, είχες πάρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...