Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πηρα τηλ τον πρατηριουχο και μου ειπε οτι πριν 10 μερες ανεβασε την αποδειξη. Πρωτη φορα βαζω αρα διπλη επιδοτηση δικαιουμαι. 

 Μπαινω ομως στην προβολη διασταυρουμενων παραστατικων και ειναι κενο. 

Τον πηρα τηλ και μου ειπε οτι θα παρει πολυ καιρο να φανει. 

Ισχευει κατι τετοιο? Φοβαμαι μηπως ρκανε καμια πατατα με τον αριθμο παροχης. 

Υπαρζει καποιο τηλ να παρω στην ααδε για να το σιγουρεψω οτι εχει περαστει σωστα η αππδειξη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Tommygre είπε

Καλησπέρα, πηρα τηλ τον πρατηριουχο και μου ειπε οτι πριν 10 μερες ανεβασε την αποδειξη. Πρωτη φορα βαζω αρα διπλη επιδοτηση δικαιουμαι. 

 Μπαινω ομως στην προβολη διασταυρουμενων παραστατικων και ειναι κενο. 

Τον πηρα τηλ και μου ειπε οτι θα παρει πολυ καιρο να φανει. 

Ισχευει κατι τετοιο? Φοβαμαι μηπως ρκανε καμια πατατα με τον αριθμο παροχης. 

Υπαρζει καποιο τηλ να παρω στην ααδε για να το σιγουρεψω οτι εχει περαστει σωστα η αππδειξη? 

Παίρνεις τηλέφωνο το 1555 και με το αυτόματο που λέει πας επιδόματα και μετά επίδομα θέρμανσης. 

5 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Κ εμενα...Αλλα μονο 90€..

Ενω εβαλα 400€..

Μήπως έχει συμπληρωθεί το ποσό από την προηγούμενη πληρωμή; ή μήπως κάποιο ποσό είναι μετά τον Ιανουάριο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατάλαβα, εθνική και euro bank πληρώνουν πιο άμεσα.

πριν δυο ώρες πληρώθηκα από εθνική που έχω στο όνομα μου, αλλά στην Πειραιώς στη σύζυγο δε μπηκαν ακόμα. 

Συμφωνειτε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SalonikiosLeventis είπε

Από ότι κατάλαβα, εθνική και euro bank πληρώνουν πιο άμεσα.

πριν δυο ώρες πληρώθηκα από εθνική που έχω στο όνομα μου, αλλά στην Πειραιώς στη σύζυγο δε μπηκαν ακόμα. 

Συμφωνειτε;

Εμένα πάντως Πειραιώς μπήκαν , δεν ξέρω ώρα ακριβώς , πριν κάνα μισάωρο μπήκα και τα είδα μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tommygre είπε

Καλησπέρα, πηρα τηλ τον πρατηριουχο και μου ειπε οτι πριν 10 μερες ανεβασε την αποδειξη. Πρωτη φορα βαζω αρα διπλη επιδοτηση δικαιουμαι. 

 Μπαινω ομως στην προβολη διασταυρουμενων παραστατικων και ειναι κενο. 

Τον πηρα τηλ και μου ειπε οτι θα παρει πολυ καιρο να φανει. 

Ισχευει κατι τετοιο? Φοβαμαι μηπως ρκανε καμια πατατα με τον αριθμο παροχης. 

Υπαρζει καποιο τηλ να παρω στην ααδε για να το σιγουρεψω οτι εχει περαστει σωστα η αππδειξη? 

Πηρα τηλ και μου ειπαν οτι σημερα ξεκινανε οι διασταυρωσεις για τον Φλεβαρη, οποτε θα φανουν οι περασμενες αποδειξεις τις επομενες μερες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7tasos7 είπε

Μήπως έχει συμπληρωθεί το ποσό από την προηγούμενη πληρωμή; ή μήπως κάποιο ποσό είναι μετά τον Ιανουάριο; 

Οχι..Ειναι απ το πετρέλαιο που βαλαμε τον Οκτώβρη αλλα δεν ειχε γινει η αιτηση..Ξαναβαλανε λίγο συμπληρωμα πριν κανα 10ημερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

58 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Kάτι άλλο που παρατηρώ... οι παλιοί λογαριασμοί είχαν Α/Α  ΛΦΑxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Oι καινούργιο έχουν:

Α/Α: xxxxxxxxxxxxxxx

Aριθμός Παραστατικού: xxxxxxxxxxxxxxxxx

Στο επίδομα θέρμανσης θα βάλουμε τον Α/Α ή τον αριθμό παραστατικού; 😄

 

 

52 λεπτά πριν, korakios είπε

όξω απο εδώ οφτοπικάκια , στο άλλο νήμα για επίδομα 😁

Άσε, έχω καεί σήμερα.  😄


Εγώ πιστεύω ότι θα πρέπει να μπει ο αριθμός παραστατικού:

Spoiler


11.jpg.b6960691300d4c4c9b9052990edc42a5.jpg

12.jpg.8429e5a5b0ff8018214eb72dd7edaa37.jpg

Όποιος έχει χρεωστικό λογαριασμό ας γίνει πειραματόζωο και να μας πει τι έγινε. 😝

Εμένα αυτός είναι πιστωτικός, εννοείται δεν τον καταχωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/12/2021 στις 6:14 ΜΜ, Phoenix7 είπε

Εγώ πάντως χρήματα ακόμα δεν έχω δει έβαλα πετρέλαιο 24/11/2021, βρίσκεται σε αυτή την κατάσταση στο My Θέρμανση

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot_1.png.418d64e7337e6f24384360db5ca61403.png

Υ.Γ θεώρησα ότι IBAN έχει πρόβλημα, αλλά παρόλο που είναι κενό είναι δηλωμένο στην εφαρμογή της ΑΑΔΕ (άλλωστε δεν θα γινόταν η αίτηση αλλιώς) επίσης κάτω γράφει Πρόβλημα IBAN: ΟΧΙ

Έχει κανείς καμιά εικόνα τι γίνεται ακριβώς;

Καλησπερα, επειδή αντιμετωπίζω το ίδιο προβλημα, έβγαλες άκρη με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/12/2021 στις 2:08 ΜΜ, Phoenix7 είπε

Σε επικοινωνία με Λογιστή, Τράπεζα, ΑΑΔΕ

Προκύπτει ότι η Eurobank έχει κάποιο πρόβλημα στις πληρωμές του συγκεκριμένου επιδόματος, μου είπαν ότι έχουν πάρα πολλά τηλέφωνα από ιδιώτες για μη εξόφληση προκαταβολών και ότι όλοι ήταν από την ίδια τράπεζα, και ότι δεν είναι λάθος σε κάποια καταχώρηση. Όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω

Update: Το πρόβλημα ήταν στην Eurobank, όσοι έχουν ίδια τράπεζα και έχουν παρόμοιο μήνυμα να επικοινωνήσουν με ΑΑΔΕ

@Evaipiakτότε το είχα λύσει με το παραπάνω που έγραψα

Κ.Ε.Φ. - Κέντρο Εξυπηρέτησης Φορολογουμένων

+30 213 162 1000
Σας ενημερώνουμε ότι το Τηλεφωνικό Κέντρο του Κ.Ε.Φ. λειτουργεί τις εργάσιμες ημέρες από 07:30 έως 17:00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καταχώρισα τον λογαριασμό που πήραμε χθες από την ΔΕΗ με τον αριθμό παραστατικού. 

Εκτιμώ ότι τον προσέθεσαν στους λογαριασμούς (αφού πριν δεν υπήρχε) για αυτό τον λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2023 στις 9:05 ΠΜ, 7tasos7 είπε

Επόμενη πληρωμή είναι Παρασκευή τώρα ή τέλος Φεβρουαρίου. Άμα έχεις βάλει ξανά από τότε λογικά θα μπει. Άμα μπεις στην προβολή διασταυρωμενων αγορών θα φανεί. Και το ποσό που δικαιούσαι και εάν έχει προχωρήσει η διαδικασία. 

ευχαριστω για τις απαντησεις , πληρωθηκα χθες σε eurobank και τωρα ναι ειναι η εξοφληση οπως τα ειχα υπολογισει. 

Παμε για του χρονου παλι & παλι ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι, επειδη εχω μπερδευτει και ειναι η πρωτη φορα που υπεβαλλα αιτηση για το επιδομα πετρελαίου. 

Το σπιτι και το ρευμα ανηκει στην συζυγο. 

Οταν ειχα κανει την αιτηση, στην αρχη την εκανα με το δικα της στοιχεια (taxis, αφμ κλπ), αλλα μετα διαβασα κατω κατω στην σημειωση οτι δικαιουχος ειναι ο υποχρεος φορολογικης δηλωσης, δηλαδη εγω. 

Οπότε εκανα ανακληση εκεινη και μπηκα με το δικο μου ταξις και εβαλα τον αριθμο παροχης και το αφμ μου, τα οποια και εδωσα κατοπιν στον πρατηριουχο για την αποδειξη. 

Εκανα σωστα δηλαδη; 

Ρωταω επειδη ακομη δεν μου εμφανιζει την διασταυρωμενη αγορα, ειτε με το δικο μου ταξις ειτε με της συζυγου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κανεις απο Δυτικη Μακεδονια, που να εχει τηλεθερμανση και να μην του εχουν βαλει ακομα τιποτα? Σε αυτα που λεει "Δεν εχει οριστει" (περα απο διαχειριστη μιας και ειναι μονοκατοικια), υπαρχει θεμα?

image.png.f0cc24b201aae7a9e1baa6879bd63433.png

image.png.058e17564b46f16922b7694d7759c1d0.png

 

Καθε φορα που ανεβαζει ο λογιστηςε τα παραστατικα, θα λεει τροποποιητικη?

image.png.91301dbacf3cee12d48a76be22a101a7.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...