Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Ωριαία ευχαριστώ πολύ διάβασμα ότι για να πάρω τα 160 πρέπει να δώσω 350 οπότε θα τα κάνω όλα μαζί, μέχρι Μάρτιο δεν μπορούμε να ανεβαζοτμε παραστατικά?

Ειδικά για το φυσικό αέριο θα καταχωρούνται έως τις 31 Μαΐου 2023 δικαιολογητικά αγορών της περιόδου 1/10/2022 έως 31/03/2023 με ημερομηνία έκδοσης του παραστατικού πληρωμής έως τις 16 Μαΐου 2023 και το αντίστοιχο ποσό επιδόματος θα καταβάλλεται έως τις 15 Ιουνίου 2023.

----

Τι γίνεται σε περίπτωση που ένας λογαριασμός έχει περίοδο κατανάλωσης πχ 10/3 ως 10/5, δεν έχω ιδέα. Εγώ αν δεν έχω συμπληρώσει το απαιτούμενο ποσό θα τον καταχωρήσω ολόκληρο κι ότι γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, GeG είπε

Ποτε ειναι να γινει η εκαθθαριση του φεβρουαριου μηπως και τα παρουμε ποτε ;

"α) Το ποσό επιδόματος θέρμανσης καταβάλλεται, σε τρεις (3) δόσεις ως εξής:

...

αβ) Έως την 28η Φεβρουαρίου 2023 για το σύνολο των αγορών που θα τιμολογηθούν έως την 31η Ιανουαρίου 2023 και υπό την προϋπόθεση καταχώρισης των απαιτούμενων στοιχείων έως και την 15η Φεβρουαρίου 2023."

Εν τω μεταξύ για ΗΡΩΝ περιμένω από 31/12 να μου έρθει ο επόμενος λογαρισμός οπότε RIP για τον Φλεβάρη.

Ευτυχώς πήρα προκαταβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2023 στις 12:54 ΜΜ, ekrepali είπε

 

Στείλε αναφορά στο YΠΕΝ σχετικά με τη μη έκδοση λογαριασμών και το πρόβλημα με το επίδομα θέρμανσης.


[email protected] (Υπόψιν τμήματος οργάνωσης και εποπτείας φυσικού αερίου). Στη δική μου περίπτωση μετά από καμιά 20ριά μέρες το ΥΠΕΝ διαβίβασε την αναφορά στη ΡΑΕ και στη ΔΕΗ.

Ακόμα δεν έχω πάρει λογαριασμό φυσικό... αλλά φαίνεται πως υπάρχει κάποια κινητοποίηση ώστε να αρχίσουν να εκδίδονται οι λογαριασμοί σιγά-σιγά.

Είχες κάποια ενημέρωση από την αναφορά στο ΥΠΕΝ;

Αν εκδίδουν τέλη Φλεβάρη για περίοδο κατανάλωσης μέχρι  αρχές Νοέμβρη τότε πάμε για buzzer beater

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SofoS@ είπε

Είχες κάποια ενημέρωση από την αναφορά στο ΥΠΕΝ;

Αν εκδίδουν τέλη Φλεβάρη για περίοδο κατανάλωσης μέχρι  αρχές Νοέμβρη τότε πάμε για buzzer beater

Όλες οι εταιρίες από ότι έχω καταλάβει στο φυσικό αέριο είναι κάνα 2 μηνο πίσω. Για αυτό και στο φυσικό αέριο δίνουν περιθώριο καταχώρισης έως μέσα Ιουνίου. Την πληρωμή αυτή που έρχεται δεν την προλαβαίνεις γιατί είδη έχουν προβεί σε διασταύρωσης και σήμερα προχώρησαν σε κατάθεση σε τράπεζες 

3 ώρες πριν, livornian7 είπε

θα πληρωθουμε σημερα??εμενα 55.png.e68afd5dc2e955fb5a7c94ab627c4d45.png

Και εμένα το ίδιο λογικά έως τέλος εβδομάδας εάν και ημερομηνία που έχουν δώσει για πληρωμή είναι 28/2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,έχω βάλει συνολικά κηροζινη 197,60 μέχρι σημερα,πρέπει να βάλω σύνολο 200 ευρώ για να πάρω τα 100 πίσω??το μέγιστο ποσό επιδότησης είναι 371 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, fotini_20 είπε

Καλημέρα,έχω βάλει συνολικά κηροζινη 197,60 μέχρι σημερα,πρέπει να βάλω σύνολο 200 ευρώ για να πάρω τα 100 πίσω??το μέγιστο ποσό επιδότησης είναι 371 ευρώ!

Από ότι ξέρω και βλέπω και από μένα παίρνεις πίσω το 50% άρα για να πάρεις 371 θα πρέπει να βάλει 742

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, SofoS@ είπε

Είχες κάποια ενημέρωση από την αναφορά στο ΥΠΕΝ;

Αν εκδίδουν τέλη Φλεβάρη για περίοδο κατανάλωσης μέχρι  αρχές Νοέμβρη τότε πάμε για buzzer beater

Το ότι άρχισαν να βγάζουν λογαριασμούς θεωρείται εξέλιξη. 😝

Εγώ δεν ασχολούμαι άλλο... ο επόμενος της ΔΕΗ θα είναι χρεωστικός (λογικά θα εκδοθεί τον επόμενο μήνα μετά τη λήξη του τωρινού). Θα συμπληρώσω και με λογαριασμούς της Ελίν που πήγα τον περασμένο μήνα (επιτόπια θα γίνει αρχές Μαρτίου) και θα το φτάσω το 400άρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους , μια ερωτηση αν και σιγουρα έχει χιλιοειπωθεί.

Βάζουμε καθε χρόνο πετρέλαιο , φέτος βάλαμε στις 16/12 και μας πιστώθηκε ένα ποσό στις 21/12.

Περιμένουμε κάποια εκκαθαριση ή αυτο ήταν όλο το ποσό ?

Οχι τιποτα αλλο αλλα φετος έλεγαν για 100+ ευρω και εχουμε παρει 25 ξερω γω..

Επίσης αν μπορω να το τσεκάρω κάπου δωστε μου ενα λινκ , 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, MontzOlee είπε

καλησπέρα σε όλους , μια ερωτηση αν και σιγουρα έχει χιλιοειπωθεί.

Βάζουμε καθε χρόνο πετρέλαιο , φέτος βάλαμε στις 16/12 και μας πιστώθηκε ένα ποσό στις 21/12.

Περιμένουμε κάποια εκκαθαριση ή αυτο ήταν όλο το ποσό ?

Οχι τιποτα αλλο αλλα φετος έλεγαν για 100+ ευρω και εχουμε παρει 25 ξερω γω..

Επίσης αν μπορω να το τσεκάρω κάπου δωστε μου ενα λινκ , 

Ευχαριστω

Επόμενη πληρωμή είναι Παρασκευή τώρα ή τέλος Φεβρουαρίου. Άμα έχεις βάλει ξανά από τότε λογικά θα μπει. Άμα μπεις στην προβολή διασταυρωμενων αγορών θα φανεί. Και το ποσό που δικαιούσαι και εάν έχει προχωρήσει η διαδικασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Βάζουμε καθε χρόνο πετρέλαιο , φέτος βάλαμε στις 16/12 και μας πιστώθηκε ένα ποσό στις 21/12.

Περιμένουμε κάποια εκκαθαριση ή αυτο ήταν όλο το ποσό ?

Οχι τιποτα αλλο αλλα φετος έλεγαν για 100+ ευρω και εχουμε παρει 25 ξερω γω..

Λόγο του ότι έβαλες πέρυσι, στις 21/12 σου έδωσαν μια προκαταβολή (και σε εμένα το ίδιο έγινε) με την προϋπόθεση ότι θα βάλεις ξανά.

Θεωρητικά τώρα που θα γίνει πληρωμή, θα μας βάλουν την διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, fotini_20 είπε

Δλδ για να πάρω τα 371 πρέπει να πάρω κηροζίνη 742 ευρω,αν όμως πάρω λιγότερη κηροζίνη από αυτά τα λεφτά δεν θα πάρω τα μισά??

Ναι ότι βάλεις θα πάρεις τα μισά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 7tasos7 είπε

Ναι ότι βάλεις θα πάρεις τα μισά 

Ωραία τώρα κατατοπιστικα,σε ευχαριστώ..απλά δεν έχω δει κάποια λεφτά στον λογαριασμό μου για Νοέμβρη και Φεβρουάριο που ανέβασα τα παραστατικά και απόρησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fotini_20 είπε

Ωραία τώρα κατατοπιστικα,σε ευχαριστώ..απλά δεν έχω δει κάποια λεφτά στον λογαριασμό μου για Νοέμβρη και Φεβρουάριο που ανέβασα τα παραστατικά και απόρησα!

Άμα μπεις στην διασταύρωση αγορών φαίνεται εάν θα σου μπει τώρα κάποιο ποσό στα τέλη Φεβρουαρίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...