Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ,μόλις μου μπήκαν 90€ ,γράφει επίδομα πετρελαίου ,αλλά εγώ είχα κάνει δήλωση για φυσικό αέριο,όμως δεν έχω βάλει κανένα παραστατικό τώρα ,μου βάλανε κάτι σαν προκαταβολή ?

Edit: μπήκε το ποσό που είχα επιδοτηθεί πέρσυ συνολικά, αλλά ήξερα ότι διπλό παίρνουν όσοι θα αλλάξουν φέτος σε καύσιμο εκτός φυσικού αερίου , εγώ όμως τώρα δηλαδή με το που καταχώρισω φυσικό αέριο θα μου ζητήσουν πίσω τα 90€? 

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μπήκε προκαταβολή. Επίσης επίδομα πετρελαίου, άρα σε όλους έτσι θα είναι. Νομίζω όλο το ποσό. Στην περίπτωσή μου είναι πολύ πιθανό να μην καλύψω το διπλάσιο με αποδείξεις (αν καλύψω κάτι γενικότερα, ας ελπίσουμε να βγάλει η ΔΕΗ λογαριασμούς ΦΑ πριν το Μάιο).  Ήθελα να ήξερα πώς θα τα επιστρέψω τα παραπάνω χρήματα. (Σίγουρα όχι πριν τις εκλογές) Συμψηφισμός με του χρόνου μου φαίνεται το πιο απλό και λογικό. Για την ώρα καίμε. Να τιναχτούν τα καζάνια!

Επεξ/σία από lordvec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα πέρσι επίδομα, εγκρίθηκε και για φέτος. Περίμενα να μπει προκαταβολή και δεν.... Για πετρέλαιο. 

 

Στο mythermansi σε όσους πήρατε προκαταβολή λέει κάτι στα παραστατικά; Σε εμένα είναι κενό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

420 ευρω για το πετρελαιο μπηκαν πριν λιγο. Not bad αν και βαλαμε με 1.38 ευτυχως επεσε και βαλαμε ακομα 1200 λιτρα με 1.08 πριν κατι μερες.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εκκαθαριστηκε η αίτηση και  μου εβγαλε αυτο το μνμ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ IBAN: ΟΧΙ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΤΡΑΠ. ΛΟΓΑΡ. ή ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟ WS

διαπιστωσα οτι δεν ειχα βαλει το δικο μου iban οπως έπρεπε διοτι κανουμε

κοινη δηλωση και ειμαι ο υποχρεος της δηλωσης αλλα το IBAN της συζυγου στο ονομα της οποιας εγινε η αίτηση

ορθωσα το IBAN . Υπαρχει περιπτωση να πιστωθει τωρα το ποσο 

η πρεπει να περιμενω  την επομενη εκκαθαριση?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, covenant είπε

 

 

Εκκαθαριστηκε η αίτηση και  μου εβγαλε αυτο το μνμ

ΠΡΟΒΛΗΜΑ IBAN: ΟΧΙ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΤΡΑΠ. ΛΟΓΑΡ. ή ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟ WS

διαπιστωσα οτι δεν ειχα βαλει το δικο μου iban οπως έπρεπε διοτι κανουμε

κοινη δηλωση και ειμαι ο υποχρεος της δηλωσης αλλα το IBAN της συζυγου στο ονομα της οποιας εγινε η αίτηση

ορθωσα το IBAN . Υπαρχει περιπτωση να πιστωθει τωρα το ποσο 

η πρεπει να περιμενω  την επομενη εκκαθαριση?

 

 

περιμενεις την επομενη πληρωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι πήρατε προκαταβολή και δεν έχετε βάλει ακόμα πετρέλαιο σας εμφανίζει κάτι στην προβολή διασταυρωμένων πληρωμών; Την προκαταβολή εν προκειμένω; 

 

Εdit: δεν εμφανίζει τίποτα τελικά και μπαίνει η προκαταβολή. Μόλις μου ήρθε 

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, scarface5323 είπε

Καλησπέρα ,μόλις μου μπήκαν 90€ ,γράφει επίδομα πετρελαίου ,αλλά εγώ είχα κάνει δήλωση για φυσικό αέριο,όμως δεν έχω βάλει κανένα παραστατικό τώρα ,μου βάλανε κάτι σαν προκαταβολή ?

Edit: μπήκε το ποσό που είχα επιδοτηθεί πέρσυ συνολικά, αλλά ήξερα ότι διπλό παίρνουν όσοι θα αλλάξουν φέτος σε καύσιμο εκτός φυσικού αερίου , εγώ όμως τώρα δηλαδή με το που καταχώρισω φυσικό αέριο θα μου ζητήσουν πίσω τα 90€? 

Το ίδιο θέμα έχω και εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περσυ το επιδομα ηταν 300 ευρω x συντελεστη περιοχης. Φετος ειναι 350 ευρω x συντελεστη περιοχης.

πχ μια περιοχη με συντελεστη 0.50 και ας πουμε χωρις παιδια, περσυ επαιρνε επιδομα 150 ευρω, φετος παιρνει 175

πηρατε προκαταβολη οτι επιδομα ειχατε παρει περσυ. Στο παραπανω παραδειγμα, πηρε προκαταβολη 150 ευρω.

Τωρα πρεπει να καταχωρισετε παραστατικα τουλαχιστον το διπλασιο ποσο απο οσο επιδομα δικαιουστε φετος. Στο παραπανω παραδειγμα, παραστατικα 350 (175 x 2) ευρω. Αν δεν τα καταχωρησετε, ναι, θα σας ζητησουν πισω οτι λεφτα πηρατε χωρις να καταθεσετε παραστατικα. Αν πχ στο παραδειγμα παραπανω καταθεσει αποδειξεις για 100 ευρω, αρα δικαιουται 50 ευρω επιδομα αλλα εχει εισπραξει 150 θα του ζητησουν πισω 100 ευρω ως αχρεωστητως καταβεβλημενα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fredd0 είπε

περσυ το επιδομα ηταν 300 ευρω x συντελεστη περιοχης. Φετος ειναι 350 ευρω x συντελεστη περιοχης.

 

Άρα έχω λαμβάνειν ακόμα... 34,5€.

Πέρυσι πήρα 207€ (συντελεστής 0.69), οπότε φέτος 241,5€. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...