Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, mihawk88 είπε

Ήσουν περσινός δικαιούχος; εάν ναι τι προκαταβολή πήρες; 

 

Πέρσι δεν είχα ασχοληθεί ίσως δικιά μου πατάτα οπότε πρώτη φορά πήρα φέτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/3/2022 στις 2:47 ΜΜ, mergonx είπε

Καλημερα, εγω εκανα εισαγωγη του παραστατικου 16/02 γιατι τοτε μου ηρθε ο λογαριασμος. Θα περιμενω μεχρι τελη Απριλιου για το επιδομα?

Καλησπέρα δυστυχώς η προθεσμία λέει μέχρι 15/02. Και εγώ το ίδιο - υπέβαλα ένα παραστατικό που εκδόθηκε 16/02 και δεν περάστηκε στις πληρωμές για 28/02.

Επίσης, ο λογαριασμός μου εμφανίστηκε μετά από 2-3 ημέρες ώστε να περάσω τα στοιχεία στο σύστημα, επομένως και 15/02 να είχε ημερομηνία έκδοσης δεν ξέρω αν θα το μετρούσαν για αυτή την πληρωμή (28/02) αφού τον καταχώρισα μετά τις 15/02.

Επεξ/σία από Tony316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Το κρατος ειναι ο παραλογισμός για ολα.

Νομιζουν οτι με 300€ επιδότηση ο αλλος μπορει να θερμανθεί και με 42€ βγαινουν τα εξοδα ενος παιδιου.

Συμφωνώ αλλά δεν γίνεται μια κοινωνία να ζει μόνο με επιδόματα. Για τη θέρμανση με 500% πάνω σίγουρα η επιδότηση είναι για γέλια. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. 

Όταν περνάμε ένα παραστατικό στα "τα παραστατικά μου",  εμφανίζεται κατευθείαν στις "διασταυρωμενες αγορες" ή μεσολαβει κάποιο διάστημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επόμενη διασταύρωση αγορών και δρομολόγηση πληρωμών θα γίνει 16-30 Απριλίου. Είτε ανεβάσεις παραστατικό σήμερα, είτε 15 Απριλίου, είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekechagi είπε

Η επόμενη διασταύρωση αγορών και δρομολόγηση πληρωμών θα γίνει 16-30 Απριλίου. Είτε ανεβάσεις παραστατικό σήμερα, είτε 15 Απριλίου, είναι το ίδιο.

Παραστατικό που ανέβασα 2 Φεβρουαρίου δεν μου το βγάζει στις διασταύρωσεις. Δεν θα έπρεπε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ekechagi είπε

Κανονικά ναι. Εάν θες, σβήσε προσωπικά στοιχεία και ανέβασε φώτο.

Λογικα θα επρεπε να υπαρχει και εκει ναι, να ξαναεκανα τροποποιητικη;

Untitled.jpg

Untitled1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρες προκαταβολή 130€. Αυτή καλύπτει τις αγορές μέχρι 260€. Αφού ανεβάσεις παραστατικά τέτοιας αξίας, από εκεί και έπειτα θα λάβεις επιπλέον λεφτά.

Η προκαταβολή είναι μέρος του επιδόματος και δίνεται βάση της περσινής επιδότησης. Δεν είναι επιπλέον επίδομα.

 

Edit: Από ότι βλέπω οι δύο λογαριασμοί σου αθροίζουν 270€. Αυτό σημαίνει ότι στον επόμενο γύρο πληρωμών θα πάρεις ~5€ και τη μισή αξία από τον επόμενο λογαριασμό που θα βγει. Επειδή βλέπω ημερομηνία 1/2 στον 2ο λογαριασμό, έκανες οριστική υποβολή, αφού τον ανέβασες; Από τις Επιλογές, στο Ιστορικό, δες την προβολή της τελευταίας οριστικοποιημένης αίτησης. Θεωρητικά, εάν ανέβασες το παραστατικό πριν τις 15/2 θα έπρεπε να πάρεις χρήματα. Εικάζω ότι το ανέβασες και δεν έκανες οριστικοποίηση (απαιτείται μετά από κάθε ανέβασμα λογαριασμού). Όπως και να έχει, τα λεφτά θα τα πάρεις στην επόμενη γύρα.

Επεξ/σία από ekechagi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ekechagi είπε

Πήρες προκαταβολή 130€. Αυτή καλύπτει τις αγορές μέχρι 260€. Αφού ανεβάσεις παραστατικά τέτοιας αξίας, από εκεί και έπειτα θα λάβεις επιπλέον λεφτά.

Η προκαταβολή είναι μέρος του επιδόματος και δίνεται βάση της περσινής επιδότησης. Δεν είναι επιπλέον επίδομα.

 

Edit: Από ότι βλέπω οι δύο λογαριασμοί σου αθροίζουν 270€. Αυτό σημαίνει ότι στον επόμενο γύρο πληρωμών θα πάρεις ~5€ και τη μισή αξία από τον επόμενο λογαριασμό που θα βγει. Επειδή βλέπω ημερομηνία 1/2 στον 2ο λογαριασμό, έκανες οριστική υποβολή, αφού τον ανέβασες; Από τις Επιλογές, στο Ιστορικό, δες την προβολή της τελευταίας οριστικοποιημένης αίτησης. Θεωρητικά, εάν ανέβασες το παραστατικό πριν τις 15/2 θα έπρεπε να πάρεις χρήματα. Εικάζω ότι το ανέβασες και δεν έκανες οριστικοποίηση (απαιτείται μετά από κάθε ανέβασμα λογαριασμού). Όπως και να έχει, τα λεφτά θα τα πάρεις στην επόμενη γύρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση! 

Ναι είναι οριστικοποιήμενη η αίτηση απλά γιατί δεν εμφανίζεται και ο δεύτερος με προβληματιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ακόμα να μου δείξει τα υπόλοιπα πόσα, παρόλο που έχω καταχωρήσει δύο ακόμα τιμολόγια, ένα του Ιανουαρίου και του Φεβρουαρίου, μόνο το πρώτο δείχνει, μήπως παίζει ρόλο, ό,τι έχω κάνει οριστική την αίτηση οταν καταχώρησα το πρώτο τιμολόγιο, και τα υπόλοιπα είναι με τροποποιητικη; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dina85 είπε

Εμένα ακόμα να μου δείξει τα υπόλοιπα πόσα, παρόλο που έχω καταχωρήσει δύο ακόμα τιμολόγια, ένα του Ιανουαρίου και του Φεβρουαρίου, μόνο το πρώτο δείχνει, μήπως παίζει ρόλο, ό,τι έχω κάνει οριστική την αίτηση οταν καταχώρησα το πρώτο τιμολόγιο, και τα υπόλοιπα είναι με τροποποιητικη; 

 

Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...