Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μενα δεν ήρθε τίποτα και είναι υποτίθεται η τελευταία μέρα αυτού του γύρου των πληρωμών. Έχω περάσει το παραστατικό στις 31 Δεκεμβρίου πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

epid.png.8c5adc5dabb7bdbb5f86c446a9af1eed.png

2 ώρες πριν, mihawk88 είπε

Φίλε μου έχω νέα, 

Μου απάντησαν αυτο:

Το επίδομα θέρμανσης για τα παραστατικά που οριστικοποιήθηκαν Φεβρουάριο/2022  θα καταβληθεί στο τέλος του Απριλίου του 2022.

 

Και πάλι δεν καταλαβαίνω το λόγο. 

Δεν στέκουν αυτά που λένε.

Εγώ το ένα παραστατικό το πέρασα μεσα Δεκεμβρίου και το άλλο μέσα Γενάρη. 

Πήρα μόνο προκαταβολή και καθόλου 1η και 2η δόση στα οποία παραστατικά γράφει δεν εκκαθαριστηκε.....

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση επειδη κάνουμε τροποποιητικη και μετα οριστικοποίηση, αν το καναμε μεσα στον φλεβάρη, να τα διαβάζει έτσι το σύστημα και να παει τελικα το επιδομα για απρίλιο; επειδη κ εγω απο τον νοέμβριο κανω καταθεση παραστατικών αλλα μεχρι πριν 2 βδομάδες εκανα τροποποιητικη και οριατικοποιηση το τελευταιο που μου ηρθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Υπάρχει περίπτωση επειδη κάνουμε τροποποιητικη και μετα οριστικοποίηση, αν το καναμε μεσα στον φλεβάρη, να τα διαβάζει έτσι το σύστημα και να παει τελικα το επιδομα για απρίλιο; επειδη κ εγω απο τον νοέμβριο κανω καταθεση παραστατικών αλλα μεχρι πριν 2 βδομάδες εκανα τροποποιητικη και οριατικοποιηση το τελευταιο που μου ηρθε.

Μακάρι να είναι έτσι τι να πω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου απάντησαν και μένα γιατί γράφει δεν εκκαθαριστηκε και στις 2 δόσεις. 

 

Η καταβολή των ανωτέρω δόσεων πραγματοποιείται μετά την αφαίρεση της καταβληθείσας κατά την παρ. 2 του άρθρου 4 προκαταβολή.

Στη δική σας περίπτωση εσείς οφείλετε χρήματα διότι η προκαταβολή είναι μεγαλύτερη απ'τις αγορές σας.

Τι συμπεράσματα βγάζετε εσείς? 

Είχα πάρει 115,78  προκαταβολή και τα 2 παραστατικά σε σύνολο που πρέπει να πάρω είναι 108.26.


 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδοτείσαι το 50% των αγορών που κάνεις μέχρι της ανώτατης επιδότησης που δικαιούσαι.

Για όσους έλαβαν το επίδομα πέρσι, προκαταβάλλεται η περσινή επιδότηση μέχρι 31/12. Μέχρι τις 31/3 οφείλεις να κάνεις αγορές διπλάσιας αξίας από την προκαταβολή που έλαβες.

Τα παραστατικά που ανεβάζεις δικαιολογούν την προκαταβολή που έλαβες. Δεν θα πάρεις λεφτά για αυτά, καθώς στα έχουν πληρώσει ήδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες εμενα μου βγαζει οτι εκκαθαριστηκε 22/12 αλλα οτι υπαρχει προβλημα ΙΒΑΝ. Δεν βγαζω ακρη ΠΡΟΒΛΗΜΑ IBAN: ΟΧΙ ΣΥΝΔΙΚΑΙΟΥΧΟΣ ΤΡΑΠ. ΛΟΓΑΡ. ή ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΤΟ WS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ekechagi είπε

Επιδοτείσαι το 50% των αγορών που κάνεις μέχρι της ανώτατης επιδότησης που δικαιούσαι.

Για όσους έλαβαν το επίδομα πέρσι, προκαταβάλλεται η περσινή επιδότηση μέχρι 31/12. Μέχρι τις 31/3 οφείλεις να κάνεις αγορές διπλάσιας αξίας από την προκαταβολή που έλαβες.

Τα παραστατικά που ανεβάζεις δικαιολογούν την προκαταβολή που έλαβες. Δεν θα πάρεις λεφτά για αυτά, καθώς στα έχουν πληρώσει ήδη.

Mεχρι 31/3?

Οποτε τωρα οτι αγορα κανω θα επιδοτηθει κανονικα στις επομενες 2 δοσεις,ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς μετά την καταχώρηση του παραστατικού πόσο καιρό παίρνει για να εμφανιστεί σαν διασταυρωμένη αγορά; Έχει γίνει η πληρωμή του λογαριασμού αερίου ζενίθ απ τις 21/02 αλλά ακόμα τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς ενημέρωση στο φ. αέριο εγώ έχω πληρωθεί κανονικά. Καταχώρηση παραστατικού οπότε έρχεται με τροποποιητική. Και τις 2 δόσεις και λογικά τέλος Απριλίου η τρίτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, εγω εκανα εισαγωγη του παραστατικου 16/02 γιατι τοτε μου ηρθε ο λογαριασμος. Θα περιμενω μεχρι τελη Απριλιου για το επιδομα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για φυσικό αέριο:

1)
-Επικαρπία η πεθερά μου, ψιλή κυριότητα η σύζυγος.
-Κύρια κατοικία της συζύγου.
-Λογαριασμός φυσικού αερίου στα στοιχεία της πεθεράς
-Αίτηση για το επίδομα θέρμανσης στα στοιχεία της συζύγου (αφού εκείνη μένει και κάνει χρήση)
Όλα καλά ή έχουμε θέμα;

2)
Επίσης, έχουμε ανεβάσει 5 παραστατικά και οριστικοποιήσαμε σήμερα την αίτηση. Τα παίρνουμε μαζεμένα στην επόμενη πληρωμή η οποία είναι πότε; 29 Απριλίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, jimis_vts είπε

Προς ενημέρωση στο φ. αέριο εγώ έχω πληρωθεί κανονικά. Καταχώρηση παραστατικού οπότε έρχεται με τροποποιητική. Και τις 2 δόσεις και λογικά τέλος Απριλίου η τρίτη. 

Ήσουν περσινός δικαιούχος; εάν ναι τι προκαταβολή πήρες; 

Μόλις τώρα, mihawk88 είπε

 

 

Επεξ/σία από mihawk88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...