Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση: Ανεβάζω παραστατικά φυσικού αερίου στο myθέρμανση. Ως τώρα κάνω προσωρινή αποθήκευση. Πότε κάνω υποβολή; Όταν ανέβει και το τελευταίο; Ποιός είναι ο τελευταίος μήνας που μπορώ να ανεβάζω; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, gr8effect είπε

Ερώτηση: Ανεβάζω παραστατικά φυσικού αερίου στο myθέρμανση. Ως τώρα κάνω προσωρινή αποθήκευση. Πότε κάνω υποβολή; Όταν ανέβει και το τελευταίο; Ποιός είναι ο τελευταίος μήνας που μπορώ να ανεβάζω; Ευχαριστώ!

Μπορείς να τα κανείς οριστικά και στην συνέχεια τροποποιητική για τα υπόλοιπα

https://www.aade.gr/sites/default/files/2021-11/FAQs_EpidomaThermansis_2021-2022.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αέριο πόσο είναι το επίδομα θέρμανσης? Είναι όπως το πετρέλαιο? Πχ στη περιοχή μου εγώ δικαιουμαι επίδομα θέρμανσης πετρελαίου 300 ευρώ. Και στο αέριο 300 θα πάρω? Αλλά θα πρέπει να έχω κάψει τα διπλάσια σωστά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα 21/02 εμφανίστηκαν οι δυο καταχωρήσεις από τις τροποποιητικές που είχα κάνει εδώ και καιρό, στην προβολή επιβεβαιωμένων αγορών.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει ως ενοικος οικοδομης 3 αγορες πετρελαιου και εμφανιζονται μεχρι τωρα οι 2!

τα ποσα λιτρων που διακιουμε ειναι 280 λιτρα ως επιδοτηση MAX

με συντελεστη 0,86 επδοτησης βασει πινακα υπολογιζω οτι στα 350 ευρω που εχω πληρωσει μεχρι τωρα και με τις υπολοιπε παραμετρους θα λαβω ως επιδοτηση 50-60 ευρω maximum!

υπολογιζω δλδ οτι καπου το 5-13 % της αξιας πετρελαιου θα μου επιστραφει σε τραπεζικο λογαριασμο καποτε μετα απο τις αιτησεις που υπεβαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, caveneo είπε

Σήμερα 21/02 εμφανίστηκαν οι δυο καταχωρήσεις από τις τροποποιητικές που είχα κάνει εδώ και καιρό, στην προβολή επιβεβαιωμένων αγορών.

 

Επίσης και σε εμένα οι τελευταίες  τροποποιητικές που εκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, caveneo είπε

Σήμερα 21/02 εμφανίστηκαν οι δυο καταχωρήσεις από τις τροποποιητικές που είχα κάνει εδώ και καιρό, στην προβολή επιβεβαιωμένων αγορών.

 

Καλησπέρα. Και σε εμένα εμφανίστηκαν σήμερα 3 καταχωρίσεις (Οκτωβρίου-Δεκεμβρίου) που έκανα με την 1η οριστική. Η επιδότηση είναι ακριβώς η μισή από το σύνολο των λογαριασμών.

Αναμένουμε στις 28/02 να γίνει η κατάθεση του ποσού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Ξερει κανεις αν θα ξανανοιξει το συστημα για αιτησεις?

Το παραμελησε ενας φιλος να κανει αιτηση για πετρελαιο και τωρα ψαχνεται.

Αναφορά σε κείμενο
  • Έως την 29η Απριλίου 2022 για το σύνολο των αγορών που θα τιμολογηθούν έως την 31η Μαρτίου 2022 και υπό την προϋπόθεση καταχώρισης των απαιτούμενων στοιχείων έως και την 15η Απριλίου 2022.

(λογικά θ' ανοίξει πάλι κάπου τέλος Μαρτίου, όπως για την προηγούμενη "δόση")

Επεξ/σία από washcloud
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, washcloud είπε

(λογικά θ' ανοίξει πάλι κάπου τέλος Μαρτίου, όπως για την προηγούμενη "δόση")

Τωρα απ'οτι ειδα εκλεισε στις 15/02.

Θα ξανανοιξει δηλαδη παλι αργοτερα για να κανει την αιτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα ναι. Έτσι είχε γίνει και στον 1ο και στο 2ο "κύκλο". Λογικά θα ξανανοίξει τέλος Μάρτη μέχρι μέσα Απρίλη*. Ας είναι ο φίλος alert πάντως (μην το αφήσει πάνω από βδομάδα ατσεκάριστο).

*...εννοώ και για την περίιπτωση που είναι σε οικοδομή και πρέπει να καταχωρίσει και "στοιχεία".

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, washcloud είπε

Μα ναι. Έτσι είχε γίνει και στον 1ο και στο 2ο "κύκλο". Λογικά θα ξανανοίξει τέλος Μάρτη μέχρι μέσα Απρίλη*. Ας είναι ο φίλος alert πάντως (μην το αφήσει πάνω από βδομάδα ατσεκάριστο).

*...εννοώ και για την περίιπτωση που είναι σε οικοδομή και πρέπει να καταχωρίσει και "στοιχεία".

Οχι δεν ειναι σε οικοδομη.Μονοκατοικια ειναι κι απλα την αιτηση πρεπει να κανει.

Τα υπολοιπα θα τα κανει αυτος που θα του βαλει το πετρελαιο.

Δεν ειχε κανει τιποτα μεχρι τωρα γιατι δεν εχει ιδεα απο αυτα και σημερα με ρωτησε αν γνωριζω τιποτα.Μπηκα εγω να δω και βλεπω οτι εληξε 15/02.Θα το κοιταω εγω ποτε θα ανοιξει ξανα γιατι δεν χαμπαριαζει αυτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

γιατι δεν χαμπαριαζει αυτος.

...οπότε είσαι δικαιολογημένος νομίζω να τον τρολάρεις και λίγο...😜

(...εγώ δεν είπα τίποτα! :mrgreen:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα σήμερα να δω τι έγινε και μου έχει βγάλει αυτά τα μηνύματα. Πρόσφατα έβαλα ως συνδικαιούχο τη σύζυγό μου. Για αυτό υπάρχει θέμα; Και τι κάνω τώρα;

IMG_20220222_064953.jpg

Επεξ/σία από caveneo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, caveneo είπε

Μπήκα σήμερα να δω τι έγινε και μου έχει βγάλει αυτά τα μηνύματα. Πρόσφατα έβαλα ως συνδικαιούχο τη σύζυγό μου. Για αυτό υπάρχει θέμα; Και τι κάνω τώρα;

IMG_20220222_064953.jpg

Το ίδιο και σε μένα , χωρίς καμία αλλαγή στον τραπεζικό λογαριασμό. Μάλιστα πριν τις γιορτές είχε πιστωθεί στον ίδιο λογαριασμό η πρώτη δόση , χωρίς κανένα πρόβλημα Μήπως είναι γενικό θέμα του συστήματος;

Υ.Γ. Για τις αγορές με εκκαθάριση στις 21/2 να περιμένουμε πίστωση μέχρι το τέλος του μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...