Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΞΑΝΑΑΝΟΙΞΕ η πλατφόρμα. Αυτό σημαίνει ότι εγώ που δεν πρόλαβα την προθεσμία της 15/12, θα υποβάλλω τώρα την αίτηση επιδόματος θέρμανσης και θα πάρω cash για όλες τις αγορές από την αρχή της σεζόν (ή μόνο για τις μελλοντικές αγορές) ;

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα,

Μολις υπεβαλα τα παραστατικα για το επιδομα θερμανσης Φ.Α.

Ηθελα να ρωτησω, υπαρχει τροπος να επιβεβαιωσω οτι τα παραστατικα ειναι ενταξει και δεν προκειται να απορριφθουν για καποιο λογο ωστε να φυγει απο το κεφαλι μου και να μην ξανα ασχοληθω και καποια στιγμη να καταβληθουν στο λογαριασμο μου?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ο υπεύθυνος διαχειριστής της οικοδομής και ο μοναδικός πολύ έχω τα κριτήρια για να λάβω μέρος από το επίδομα. Βάλαμε δύο φορές πετρελαίο από το Δεκέμβριο και Μετα

Εχω υποβάλει αίτηση προσωπικα αλλά και σαν οικοδομή διαχείριση οικοδομής  στο taxis net.

Χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο πέρα από το ότι δίνω το ΑΦΜ  μου στον πάροχο πετρελαίου;

Ευχαριστώ πολύ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2021 στις 10:11 ΜΜ, manolis115 είπε

Βρε παιδιά για αγορά  κηροζίνης που μπαίνει σε σόμπα πετρελαίου kerosun ισχύει η επιδότηση;  Ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει;

Έμαθες τελικά τι ισχύει για αυτήν την περίπτωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους-ες. Με την πρώτη οριστικοποίηση που είχα κάνει με έναν λογαριασμό αερίου καταχωρημένο μου είχαν καταθέσει 32€ στον λογαριασμό μου εκεί γύρω στον Δεκέμβριο αν θυμάμαι καλά. Σήμερα έκανα και την τρίτη οριστικοποίηση γιατί έχουν εκδοθεί από τότε δυο λογαριασμοί των 250€ περίπου. Από την δεύτερη οριστικοποίηση όμως δεν έχει φανεί στις επιβεβαιωμένες αγορές το ποσό του δεύτερου λογαριασμό που καταχώρηση ενώ στο πεδίο "Τα παραστατικά μου", φαίνονται και οι τρεις καταχωρίσεις (με την τρίτη να γίνεται σήμερα ενώ η δεύτερη έγινε 28/12). Γνωρίζει κάποιος πότε περίπου θα φανούν στις επιβεβαιωμένες αγορές ή πότε θα γίνει η επόμενη πληρωμή του ποσού; Εγώ δικαιούμαι, σύμφωνα με τα γραφόμενά τους, μέγιστη επιδότηση 220€ και κάτι ψιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μάγκες τι θα γίνει με αυτό το επίδομα;

Υποτίθεται θα το δίνανε τέλος του χρόνου, Μη πω τι πήραμε.

Και το χειρότερο είναι ότι δεν ακούγεται τίποτα, ενημέρωση 0.

Δεν είμαι μόνο εγώ που δε το πήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, caveneo είπε

Καλησπέρα σε όλους-ες. Με την πρώτη οριστικοποίηση που είχα κάνει με έναν λογαριασμό αερίου καταχωρημένο μου είχαν καταθέσει 32€ στον λογαριασμό μου εκεί γύρω στον Δεκέμβριο αν θυμάμαι καλά. Σήμερα έκανα και την τρίτη οριστικοποίηση γιατί έχουν εκδοθεί από τότε δυο λογαριασμοί των 250€ περίπου. Από την δεύτερη οριστικοποίηση όμως δεν έχει φανεί στις επιβεβαιωμένες αγορές το ποσό του δεύτερου λογαριασμό που καταχώρηση ενώ στο πεδίο "Τα παραστατικά μου", φαίνονται και οι τρεις καταχωρίσεις (με την τρίτη να γίνεται σήμερα ενώ η δεύτερη έγινε 28/12). Γνωρίζει κάποιος πότε περίπου θα φανούν στις επιβεβαιωμένες αγορές ή πότε θα γίνει η επόμενη πληρωμή του ποσού; Εγώ δικαιούμαι, σύμφωνα με τα γραφόμενά τους, μέγιστη επιδότηση 220€ και κάτι ψιλά.

Αν δεν κανω λάθος θα φανεί όταν γίνει η πληρωμή και εγώ εχω καιρο που εκανα την δεύτερη καταχώρηση δεν φάνηκε κατι   η πρώτη φάνηκε όταν εγινε η πληρωμή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εβαλα για δευτερη φορα πετρελαιο σημερα, μπορω να ξανα κανω αιτηση επιδοματος ; το πρωτο το πηρα, απλα μπαινω στην πλατφορμα και δεν μου λεει καπου για νεα αιτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

Στην πολυκατοικία που είμαι , είμαστε 4/9 που δικαιούμαστε το επίδομα θέρμανσης.

Και πρώτη φορά φέτος θα κάνουμε την διαδικασία.

Μίλησα με τον διαχειριστή (δεν δικαιούται αυτός) και δηλώσαμε την πολυκατοικια (διαμερίσματα -χιλιοστά) και υποβάλλαμε και οι 4 την αίτηση στο ΑΦΜ του διαχειριστή.

Στην πολυκατοικία έχουμε Κοινόχρηστο Φυσικό Αέριο.

Ερώτηση 1: Πρέπει να πατήσει ο διαχειριστής τώρα το κουμπί "Ενεργοποιήση Δυνατότητας Πληρωμής" ?

Ερώτηση 2: Πρέπει να υποβάλλει ο διαχειριστής τα τιμολόγια απο το Φυσικό Αέριο;

Ερώτηση 3: Πρέπει να υποβάλλει ο καθένας ξεχωριστά τα ίδια τιμολόγια;

Ερώτηση 4: Τα τιμολόγια μπορουν να είναι απο 1/10 ? ή δεν μας πιάνει σε αυτές τις δηλώσεις;

Ερώτηση 5: Μήπως πρέπει να υποβάλλουμε ξεχωριστά ο καθένας τα τιμολόγια και σαν μονοκατοικία τελικά;

 

Βρήκα αυτό:

image.png.fd1dbd35c7245144fecbf3556c63b6c4.png

  

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από SilentVoice
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2021 στις 5:24 ΜΜ, HERTHAN είπε

Αφρικανικο με μια δοση Ευρωπης.

Να μην κρατας τιποτα ως δεδομενο στην Ελλαδα.....εκτος απο τον Ηλιο.

Η Αφρική κάνει άλματα προόδου.

Κι έχουμε κλιματική αλλαγή εν εξελίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/2/2022 στις 4:04 ΜΜ, GeG είπε

καλησπερα, εβαλα για δευτερη φορα πετρελαιο σημερα, μπορω να ξανα κανω αιτηση επιδοματος ; το πρωτο το πηρα, απλα μπαινω στην πλατφορμα και δεν μου λεει καπου για νεα αιτηση

Ήταν για αγορές μέχρι 31/1 (και μόνο για όσους ΔΕΝ είχαν πάρει τον Δεκέμβρη).

Επεξ/σία από washcloud
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας,

 

μπορει να μου πει καποιος τι ειναι ο  αριθμοσ παραστατικου εξοφλησησ κοινοχρηστων που μου ζηταει.εχουμε φυσικο αεριο και ειναι μεσα στα κοινοχρηστα.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, xarosid είπε

καλησπερα σας,

 

μπορει να μου πει καποιος τι ειναι ο  αριθμοσ παραστατικου εξοφλησησ κοινοχρηστων που μου ζηταει.εχουμε φυσικο αεριο και ειναι μεσα στα κοινοχρηστα.

ευχαριστω

Ο αριθμός που βρίσκεται στην απόδειξη πληρωμής αν δεν τον βρίσκεις πάρε τηλέφωνο στο γραφείο που διαχειρίζεται τα κοινόχρηστα να σε βοηθήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...