Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Επαρχία, υποτίθεται οτι είναι ο κεντρικός διανομέας μεγάλης (πολυεθνικής) εταιρείας στην πόλη.

Και πως τον σκίζω δηλαδή? Πού πρέπει να κάνω καταγγελία ή κάτι?

Μάλλον τον ίδιο έχουμε γιατί έτσι μου τα είπε και μένα αυτολεξεί, πως εφόσον τα 9 πρώτα είναι σωστά δεν σε νοιάζει το υπόλοιπο με το συνδυασμό ΑΦΜ+ΔΕΗ δημιουργείται ενας άλλος κωδικός στο Ήφαιστος που με εξασφαλίζει.

ΥΓ. Κατάσταση της αίτησης μου δείχνει "Αποδεκτή" και δίπλα αναφέρει "Είναι ενεργοποιημένη η πληρωμή". Παίζει κάτι με αυτό?

Εκτος αν εχουμε παρει απο τον ιδιο. 

Και μενα τα ιδια λεει. Αποδεκτη και είναι ενεργοποιημένη η πληρωμή, αλλα αν δεν φανουν αγορες αυτο δεν θα προχωρήσει νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, tollisth είπε

Δεν ξερω πως είναι το δικο σου αν μπορεί να το πάρει ας το βάλεις να είναι ακριβως όπως στο παραστατικό 

Επειδή ένας κύριος πέρυσι που έχει την εταιρεία φυσικό αέριο είπε ότι δεν το έβαλε και το πήρε κανονικά για αυτό ρωτάω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bad_freddy @matrixtv1

 

Μετά από ενδελεχές ψάξιμο τελικά δεν φταίει ο προμηθευτής. Η εγγραφή που με αφορά έχει γίνει κανονικά στο  σύστημα - πως είμαι σίγουρος θα μου πείτε....ε την είδα - αλλά μάλλον μαλακίζεται η άντληση των πληροφοριών από το Ήφαιστος είτε από πρόθεση - να αργήσουν τα επιδόματα ξέρω γω -  είτε γιατί υπάρχει κάποιο κόλλημα. Υπάρχουν συνεχείς οχλήσεις στον προμηθευτή μου σχετικά με αυτό το ζήτημα.

 

Κλασσικά ελληνικά, γ@μιέτ@ι το σύστημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chill είπε

@bad_freddy @matrixtv1

 

Μετά από ενδελεχές ψάξιμο τελικά δεν φταίει ο προμηθευτής. Η εγγραφή που με αφορά έχει γίνει κανονικά στο  σύστημα - πως είμαι σίγουρος θα μου πείτε....ε την είδα - αλλά μάλλον μαλακίζεται η άντληση των πληροφοριών από το Ήφαιστος είτε από πρόθεση - να αργήσουν τα επιδόματα ξέρω γω -  είτε γιατί υπάρχει κάποιο κόλλημα. Υπάρχουν συνεχείς οχλήσεις στον προμηθευτή μου σχετικά με αυτό το ζήτημα.

 

Κλασσικά ελληνικά, γ@μιέτ@ι το σύστημα. 

Πως μπόρεσες και το είδες?Μπορώ να το δω και εγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Για νέους δικαιούχους σε φυσικό αέριο περιμένω πληρωμή τέλος του μήνα λογικά?? Έχω καταχωρήσει δύο λογαριασμούς που έχουν έρθει αλλά με μικρά ποσά πριν αρχίσουν τα καλά κρύα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, jimis_vts είπε

Ερώτηση. Για νέους δικαιούχους σε φυσικό αέριο περιμένω πληρωμή τέλος του μήνα λογικά?? Έχω καταχωρήσει δύο λογαριασμούς που έχουν έρθει αλλά με μικρά ποσά πριν αρχίσουν τα καλά κρύα. 

Ναι για τέλη Δεκεμβρίου είπαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο τα φωτα σας καποιος αν μπορει να με βοηθησει εχω κανει την αιτηση για πετρελαιο θερμανσης σε ενοικειο ειμαι τωρα απλα θα παω σε βενζιναδικο και κοβει αποδειξη στο ΑΦΜ μου  ? και απλα περιμενω να μπει το επιδομα μπορω πχ να κοψω και 1000 ευρω αποδειξη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2021 στις 2:09 ΠΜ, Liverpool89 είπε

Και πως διορθωθηκε; Γιατι λογικα το πρατήριο δεν το κανει μια στο τοσο αλλα σχεδον σε καθε δικαιούχο. 

Δεν ξερω γιατι ενα απλο πράγμα εγινε πυρηνική φυσική.

Το πρατήριο διόρθωσε το λάθος (που δεν ξέρω ποιο ήταν, δεν είπαν ποτε) και φάνηκε επιτέλους η αγορά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2021 στις 1:04 ΜΜ, winchester_7 είπε

λιγο τα φωτα σας καποιος αν μπορει να με βοηθησει εχω κανει την αιτηση για πετρελαιο θερμανσης σε ενοικειο ειμαι τωρα απλα θα παω σε βενζιναδικο και κοβει αποδειξη στο ΑΦΜ μου  ? και απλα περιμενω να μπει το επιδομα μπορω πχ να κοψω και 1000 ευρω αποδειξη ?

Και σε μένα έτσι. Ήρθαν βάλαν πετρέλαιο 600 ευρώ 30 Νοεμβρίου και σε 10 μέρες μου πιστώθηκαν 181 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, esertas είπε

Και σε μένα έτσι. Ήρθαν βάλαν πετρέλαιο 600 ευρώ 30 Νοεμβρίου και σε 10 μέρες μου πιστώθηκαν 181 ευρώ.

εμενα ακομα τιποτα, να εχει γινει κατι λαθος ; ή ποικιλει ο χρονος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, esertas είπε

Το 30 Νοεμβρίου ήταν η ημερομηνία για να μπουν 10 Δεκεμβρίου. Οι υπόλοιποι τέλους του χρόνου ή και μετά.

στις 19 την ειχα κανει, αρα καπου υπαρχει θεμα λογικα ; που απευθυνομαστε τωρα γι αυτο αραγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...