Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσον αφορά το φυσικό αέριο, στο πεδίο που αφορά τα παραστατικά, εκεί που λέει αριθμός παραστατικού, καταχωρώ, τον αριθμό του λογαριασμού που έχω λάβει ή τον αριθμό της απόδειξης πληρωμής; γιατί εγώ έχω βάλει τον αριθμό λογαριασμού που μου στείλει 

Στο φυσικο αεριο στο πεδίο τα παραστατικά μου, στην ένδειξη εισαγωγή παραστατικού βάζουμε τον αριθμό λογαριασμού από τον λογαριασμό που έχουμε λάβει από την εταιρεία, η τον αριθμό απόδειξης πληρωμής; 

Γιατί εχω βάλει τον αριθμό λογαριασμού από έστειλε η εταιρεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, skepasti21 είπε

Το"κράτος" θα έπρεπε να έχει μεριμνήσει ώστε εγώ να μπορώ να πάρω ΟΛΗ την επιδότηση. Το ότι δεν μπορεί να γίνει δεν φταίω εγώ αλλά το "κράτος"!

Η λύση είναι να έχεις ατομικό λέβητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, nickmanak said:

Οριστικη υποβολη μεχρι να δυσει ο ηλιος! 😁

άρα κάθε μήνα πρέπει να κάνουμε οριστική υποβολη η μπορούμε να τα βάλουμε όλα μαζί μέχρι τον Μαιο(? αν θυμαμαι καλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαλλον ειναι λιγο νουμπίστικη η ερωτηση, μιας και δεν εχω ασχοληθεί με το επιδομα ιδιαιτέρως.

Εκανα την αίτηση - χρησιμοποιώ υγράεριο -. 

Ομως θα βάλω καύσιμο με το νεο έτος, μιας και ειχα αποθεμα. Οπότε προφανως, ΑΦΟΥ καταχωρήσω το παραστατικό θα ενεργοποιηθεί κάποια πληρωμή με το νέο έτος;

Σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα οι πληρωμες δεν φαίνονται. Λογικα ειναι δικια μου βλακεια. Γιατι στον πρατηριουχο αντι να δωσω τον 9ψηφιο αριθμο παροχής, εδωσα ολο τον αριθμο 11ψηφια. 

Τωρα αυτό διορθώνεται ή απλά πήγαμε κουβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Εμενα οι πληρωμες δεν φαίνονται. Λογικα ειναι δικια μου βλακεια. Γιατι στον πρατηριουχο αντι να δωσω τον 9ψηφιο αριθμο παροχής, εδωσα ολο τον αριθμο 11ψηφια. 

Τωρα αυτό διορθώνεται ή απλά πήγαμε κουβα;

Εχω την εντύπωση ότι δεν σε αφήνει να καταχωρήσεις 11 ψηφιά,οποτε θα το πέρασε κανονικά μάλλον και δεν φανικέ ακόμη λογικά,κανε ενα τηλ να δεις τι γινεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tollisth είπε

Εχω την εντύπωση ότι δεν σε αφήνει να καταχωρήσεις 11 ψηφιά,οποτε θα το πέρασε κανονικά μάλλον και δεν φανικέ ακόμη λογικά,κανε ενα τηλ να δεις τι γινεται 

Μίλησα μαζι του και μου είπε οτι ο αριθμός που βλέπω ειναι ο κωδικος πληρωμής, αν τα 9 πρώτα ψηφια ειναι σωστα δεν υπάρχει θεμα. Απλα εκκαθάριση θα γινει αρχες γεναρη με ειπε.

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πληρώθηκε κανείς η μπα? 

Είχαν πει σήμερα προκαταβολή για τους περσινούς.

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/12/2021 στις 8:33 ΜΜ, TED437343 είπε

Ερώτηση σε πολυκατοικία με φυσικού αέριο κεντρική ιδιοκτήτης έκανα αίτηση εγκρίθηκε για πληρωμή το ερωτηματολόγιο έιναι πρεπει να κάνει και ο διαχειριστής κάτι για τι έβαλε για τα χιλιοστά όλους τους ενοικιαστές ιδιοκτητες αλλά δε του βγάζεις λέει την αίτηση μου εγώ πιστεύω ότι ιδιοκτήτης καο φυσικού αερίου δε χρειάζεται να κάνεις κάτι ο διαχειριστής, αύριο θα πάρω και τλφ μήπως βρω άκρη γιατι θέλει να μάθω και για τα παραστατικά τί ανεβάζεις την απόδειξη πληρωμής των κοινοχρήστων η κάτι άλλο για κάθε μήνα 

Ο διαχειριστής μπαινει στο παιχνίδι μόνο για το πετρέλαιο. Για αέριο δεν χρειάζεται να γίνει πολυκατοικία και να δηλωθούν χιλιοστά κλπ. 

Το ότι πολλοί το κάνουν δεν αναίρεί το ότι δεν χρειάζεται. Οποτε εσύ εντάξει είσαι ότι και να γίνει - απλά ζητάς να σου δίνει αντίγραφα των λογαριασμών που έρχονται, μαζί με απόδειξη κοινοχρήστων είσαι κομπλέ.

(σουρσ: FAQ ερώτηση #13)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά πληρώθηκε κανείς η μπα? 

Είχαν πει σήμερα προκαταβολή για τους περσινούς.

Μόλις μου βάλανε όλα τα περσινά. Πετρέλαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, esertas είπε

Να πω ότι έβαλα 600 ευρώ πετρέλαιο τελευταία μέρα Νοεμβρίου.

Μόλις μπήκαν και σε μένα .

Αντε να δούμε τέλη Δεκεμβρίου πόσα ακόμη θα βάλουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Mαλλον ειναι λιγο νουμπίστικη η ερωτηση, μιας και δεν εχω ασχοληθεί με το επιδομα ιδιαιτέρως.

Εκανα την αίτηση - χρησιμοποιώ υγράεριο -. 

Ομως θα βάλω καύσιμο με το νεο έτος, μιας και ειχα αποθεμα. Οπότε προφανως, ΑΦΟΥ καταχωρήσω το παραστατικό θα ενεργοποιηθεί κάποια πληρωμή με το νέο έτος;

Σωστά; 

Nα μου κάνω παράθεση (ετοιμος για τρελάδικο).

Βάλανε και σε μένα - 169ε και κατι ψιλά. Περίεργο, όσο ακριβως και στον πατέρα μου, που εχει πετρέλαιο. Προκαταβολή υποθέτω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2021 στις 7:10 ΜΜ, narta είπε

Αν ειναι αυτονομο κανει δηλωση σαν μονοκατοικια

Kαι να μην ειναι αυτονομο το αεριο παλι σαν μονοκατοικια θελει να το δηλωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...