Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι θα κάνω αν και δεν θα επρεπε να μας βάζουν σε τέτοις διαδικασίες για πραγματα που δικαιούμαστε. Ηθελα βέβαια να μάθω αν ισχύει το ίδιο και σε άλλους στη Voton.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, arcadian27 είπε

Ναι θα κάνω αν και δεν θα επρεπε να μας βάζουν σε τέτοις διαδικασίες για πραγματα που δικαιούμαστε. Ηθελα βέβαια να μάθω αν ισχύει το ίδιο και σε άλλους στη Voton.

Κοίταξε πιο πίσω  4-7 σελίδες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, arcadian27 είπε

Ναι θα κάνω αν και δεν θα επρεπε να μας βάζουν σε τέτοις διαδικασίες για πραγματα που δικαιούμαστε. Ηθελα βέβαια να μάθω αν ισχύει το ίδιο και σε άλλους στη Voton.

Καλησπέρα και γώ από Volton στην αναμονή, εάν δεν εμφανιστεί και στον τελικό(καθώς άλλαξα πάροχο) θα γίνει καταγγελία.

Με το καλό εάν το δω θα ενημερώσω και γω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε έκτακτος διορθωτικός απο δεη με μόνη ένδειξη επίδομα θέρμανσης. Είχε μπει στον προηγούμενο εκκαθαριστικό το ποσο και τώρα μου ζητάνε να πληρώσω 4,5€. Ειναι επειδή βγήκε και από ελπεντισον και έγινε συμψηφισμός ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2024 στις 10:09 ΜΜ, lmag είπε

Καλησπέρα και γώ από Volton στην αναμονή, εάν δεν εμφανιστεί και στον τελικό(καθώς άλλαξα πάροχο) θα γίνει καταγγελία.

Με το καλό εάν το δω θα ενημερώσω και γω.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μίλησα και τηλεφωνικά ξανά μαζί τους άλλα το μόνο που μου είπαν είναι ότι δεν υπάρχει ακόμα κάποια ενημέρωση από την διεύθυνση και ότι ίσως ξέρουν στο τέλος του μήνα. Δηλαδή δεν φτάνει που δεν το έχουν βάλει ακόμα δεν έχουν και απάντηση στο πότε θα το βάλουν. Καταγγελία όλοι μας γιατί αλλιώς δεν καταλαβαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαναπήρα την βόλτον και μου είπαν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση για το επίδομα  θέρμανσης. 

Έχω ήδη κάνει καταγγελία στην ΡΑΑΕΥ και είμαι στην δεύτερη απόρριψη της απάντησης της βόλτον που το μόνο που λέει είναι ότι περιμένουν ενημέρωση από την διεύθυνση.Κάντε όλοι καταγγελία να μπει ενεργειακός επιθεωρητής (μπαίνει στην τρίτη απόρριψη της γελοίας απάντησης της βόλτον).

Επεξ/σία από revmatopliktos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, revmatopliktos είπε

Ξαναπήρα την βόλτον και μου είπαν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση για το επίδομα  θέρμανσης. 

Έχω ήδη κάνει καταγγελία στην ΡΑΑΕΥ και είμαι στην δεύτερη απόρριψη της απάντησης της βόλτον που το μόνο που λέει είναι ότι περιμένουν ενημέρωση από την διεύθυνση.Κάντε όλοι καταγγελία να μπει ενεργειακός επιθεωρητής (μπαίνει στην τρίτη απόρριψη της γελοίας απάντησης της βόλτον).

Κανονικά θα έπρεπε να έχουν πιστωθεί τα χρήματα.. Ίσως κάτι παίζει.. Κάνε και καταγγελία στο υπουργείο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δεύτερη απάντηση της εταιρείας VOLTON.Κάνει ένα μήνα κάθε φορά για να απαντήσει. :mad::mad::mad:

Αξιότιμε κ. ... Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η διαχείριση της αναφοράς σας βρίσκεται ακόμα σε εξέλιξη, καθώς δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί ο απαιτούμενος έλεγχος των δεδομένων για το επίδομα θέρμανσης. Ως εκ τούτου μόλις ολοκληρωθούν οι απαιτούμενες ενέργειες, θα λάβετε την τοποθέτησης της Εταιρείας μας. Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, revmatopliktos είπε

Η δεύτερη απάντηση της εταιρείας VOLTON.Κάνει ένα μήνα κάθε φορά για να απαντήσει. :mad::mad::mad:

Αξιότιμε κ. ... Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η διαχείριση της αναφοράς σας βρίσκεται ακόμα σε εξέλιξη, καθώς δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί ο απαιτούμενος έλεγχος των δεδομένων για το επίδομα θέρμανσης. Ως εκ τούτου μόλις ολοκληρωθούν οι απαιτούμενες ενέργειες, θα λάβετε την τοποθέτησης της Εταιρείας μας. Παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Χαχαχα😂😂😂.. Υπομονή λοιπόν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστωθηκε χθες και η τελευταια δοση επιδοματος για χρηση Φ. αεριου!! Ολα πηγαν καλα, και με τα δωρα που επαιξαν φετος μας βγηκε πολυ οικονομικα η θερμανση με Φ.Α. Αντε να δουμε τι θα γινει απ την επομενη σεζον.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/7/2024 στις 1:02 ΜΜ, takoulou είπε

Κανονικά θα έπρεπε να έχουν πιστωθεί τα χρήματα.. Ίσως κάτι παίζει.. Κάνε και καταγγελία στο υπουργείο.. 

Που γίνεται η καταγγελία σε επίπεδο υπουργείου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω ότι σήμερα μέσω ΡΑΕΕΥ η βόλτον μου έστειλε πιστωτικό λογαριασμό με το επίδομα θέρμανσης. 

Το κλείνω το αίτημα ή περιμένω να μου τα βάλουν στο ibank που τους έστειλα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, revmatopliktos said:

Ενημερώνω ότι σήμερα μέσω ΡΑΕΕΥ η βόλτον μου έστειλε πιστωτικό λογαριασμό με το επίδομα θέρμανσης. 

Το κλείνω το αίτημα ή περιμένω να μου τα βάλουν στο ibank που τους έστειλα;

Σε μένα σήμερα φάνηκε πιστωτικό που είναι το επίδομα.

Επεξ/σία από insomniagfg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα δεν έχουν στείλει κάτι , αλλά στο λογαριασμό μου στο portal της volton δείχνει ένα πιστωτικό υπόλοιπο και λέει  Ο τελευταίος λογαριασμός σας θα είναι διαθέσιμος 2-3 ημέρες μετά την ημ. έκδοσης του. Λογικά είναι το επίδομα.Θα περιμένω να δω τις επόμενες ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...