Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, madboy είπε

Ερώτηση για το επίδομα θέρμανσης.

Χθες η Ελπε έβγαλε εκκαθαριστικό λογαριασμό ο οποίος ήταν πιστωτικός 25.52 ευρώ. Και ήταν το επίδομα θέρμανσης από 10/02 έως 11/03.

Το συνολικό επίδομα που δικαιούμαι είναι 77 ευρώ.

Τον Ιανουάριο ήμουν Volton.

Όπως επίσης και τον Μάιο.  

Το υπόλοιπο επίδομα από την Volton θα το λάβω;

Αυτό θα ζητήσεις και απο τους άλλους παρόχους.. Κανονικά θα έπρεπε να στο δώσουν.. Καταγγελία στην ΡΑΕ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, takoulou said:

Αυτό θα ζητήσεις και απο τους άλλους παρόχους.. Κανονικά θα έπρεπε να στο δώσουν.. Καταγγελία στην ΡΑΕ.. 

Τώρα είδα ότι τις υπόλοιπες ημέρες το πρώτο τρίμηνο ήμουν στην Volton με μια ενδιάμεση στάση στην Ελπέ. 

Θα τους πάρω τηλέφωνο σε πρώτη φάση και αναλόγως τι θα πουν, κάνω και τις απαραίτητες κινήσεις. 

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και είπαν ότι έχει καθυστερήσει η Ααδε.

Κάποιος πελάτης της Volton εχρι πάρει το επίδομα θέρμανσης ή όχι ακόμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. μου ηρθε επιδοτηση αλλα δεν ειναι αυτη που εγραφε πανω στην αιτηση ειναι 50ε λιγοτερο.

Ερωτηση για πιο διαστημα υπολογιζεται η επιδοτηση?

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, insomniagfg said:

Καλησπερα. μου ηρθε επιδοτηση αλλα δεν ειναι αυτη που εγραφε πανω στην αιτηση ειναι 50ε λιγοτερο.

Ερωτηση για πιο διαστημα υπολογιζεται η επιδοτηση?

Ευχαριστω.

Για το πρώτο τρίμηνο του έτους. Η Ελπε στην δική μου περιπτωση πίστωσε για τον μήνα Φεβρουάριο για το διάστημα που ήμουν σε αυτούς.

Η Volton που ήμουν Ιανουάριο και Μάρτιο σε αυτούς ακόμα τίποτα. Ας μας πει κάποιος πελάτης της Volton αν πήρε την επιδότηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, madboy είπε

Για το πρώτο τρίμηνο του έτους. Η Ελπε στην δική μου περιπτωση πίστωσε για τον μήνα Φεβρουάριο για το διάστημα που ήμουν σε αυτούς.

Η Volton που ήμουν Ιανουάριο και Μάρτιο σε αυτούς ακόμα τίποτα. Ας μας πει κάποιος πελάτης της Volton αν πήρε την επιδότηση.

Δυσκολο το βλεπω.. Να παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, madboy said:

Για το πρώτο τρίμηνο του έτους. Η Ελπε στην δική μου περιπτωση πίστωσε για τον μήνα Φεβρουάριο για το διάστημα που ήμουν σε αυτούς.

Η Volton που ήμουν Ιανουάριο και Μάρτιο σε αυτούς ακόμα τίποτα. Ας μας πει κάποιος πελάτης της Volton αν πήρε την επιδότηση.

Εγω ειμουν Ελπε απο 3 Ιανουαριου μεχρι 23Φεβρουαριου , απο την επιδοτηση πηρα απο αυτους 73ε. Μετα πηγa Volton μεχρι 12 Απριλιου, αρα αυτους πρεπει να παρω τηλεφωνο για το υπολοιπο ποσο σωστα?

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, insomniagfg said:

Εγω ειμουν Ελπε απο 3 Ιανουαριου μεχρι 23Φεβρουαριου , απο την επιδοτηση πηρα απο αυτους 73ε. Μετα πηγa Volton μεχρι 12 Απριλιου, αρα αυτους πρεπει να παρω τηλεφωνο για το υπολοιπο ποσο σωστα?

Ναι από την Volton θα έχεις επιστροφή για το διάστημα 24/02 μεχρι τα τέλη Μαρτίου. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 minutes ago, madboy said:

Ναι από την Volton θα έχεις επιστροφή για το διάστημα 24/02 μεχρι τα τέλη Μαρτίου. 

Αυτη η επιστροφη επρεπε να ειχε γινει ηδη η μεχρι τελη Ιουνιοu αν γνωριζεις?

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, insomniagfg said:

Αυτη η επιστροφη επρεπε να ειχε γινει ηδη η μεχρι τελη Ιουνιοθ αν γνωριζεις?

Δεν γνωρίζω μεχρι πότε είναι η διορία καταβολής απο τους παροχους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 minutes ago, madboy said:

Δεν γνωρίζω μεχρι πότε είναι η διορία καταβολής απο τους παροχους. 

Θα παρω αυριο τηλεφωνο, αν εχει παρει κανεις εδω στο νημα κατι απο Volton για Φεβρουαριο- Μαρτιο ας μας ενημερωσει.

Ευχαριστω.

Επεξ/σία από insomniagfg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2024 στις 12:34 ΠΜ, insomniagfg είπε

Θα παρω αυριο τηλεφωνο, αν εχει παρει κανεις εδω στο νημα κατι απο Volton για Φεβρουαριο- Μαρτιο ας μας ενημερωσει.

Ευχαριστω.

Σήμερα επιτέλους φάνηκε και το δικό μου επίδομα θέρμανσης με ρεύμα! Εταιρεία Φυσικό Αέριο. 

Μπήκα να δω αν εκδόθηκε λογαριασμός και βλέπω πιστωτικό λογαριασμό -200€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το επίδομα θέρμανσης με ρεύμα, το τρίμηνο Ιανουράριος - Μάρτιος (ολόκληρο) ήμουν we energy (το σταθερό τους είχα), αρχές 4ου έφυγα και πήγα στην Ελίν και πλέον είμαι στην elpedison, με το επίδομα θέρμανσης τι θα γίνει;

Θα μου στείλει η we energy extra πιστωτικό λογαριασμό; θα κάνουν την πάπια και θα πρέπει να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2024 στις 8:11 ΠΜ, toni31 είπε

Γιατί το ΦΠΑ το υπολογίζει στο υπόλοιπο της πίστωσης και όχι στην χρέωση του μήνα?

1.png

2.png

3.png

Το ΦΠΑ δεν έπρεπε να το υπολογίζει στο ρεύμα+ρυθμιζόμενες και όχι στο υπόλοιπο της πίστωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/06/2024 at 13:03, tsioulak said:

Για το επίδομα θέρμανσης με ρεύμα, το τρίμηνο Ιανουράριος - Μάρτιος (ολόκληρο) ήμουν we energy (το σταθερό τους είχα), αρχές 4ου έφυγα και πήγα στην Ελίν και πλέον είμαι στην elpedison, με το επίδομα θέρμανσης τι θα γίνει;

Θα μου στείλει η we energy extra πιστωτικό λογαριασμό; θα κάνουν την πάπια και θα πρέπει να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους;

Καλυτερα να ενοχλησεις, εγω πηρα Volton μιλησα θα το κοιταξουν ειπαν. Αν δεν λαβω καμια ενημερωση θα ξαναπαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/06/2024 at 13:05, toni31 said:

Το ΦΠΑ δεν έπρεπε να το υπολογίζει στο ρεύμα+ρυθμιζόμενες και όχι στο υπόλοιπο της πίστωσης?

Σε συμφέρει που το υπολογίζει στο σύνολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...