Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίδομα θέρμανσης αερίου πήρατε χθές;;; επειδή του πατέρα μου δεν μπήκε καθόλου και είχε καλούς λογαριασμούς (σχετικά ανεβασμένους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ενημερωσω κι εγω πως μπηκε το επιδομα για το αεριο χθες και μαλιστα ολο το ποσο  συμφωνα με αυτο που δηλωσα κι οχι με βασει το ποσο πλήρωμης του λογαριασμου.. +120 δηλαδη!!! Κι επειδη καποιοι θα μπερδευτουν, τι εννοω πως αφαιρεσα το δωρο των 120 που ειχα απο Ελπε αφου δεν αφορα καταναλωση..

Αρα λοιπον ισχυουν οσα ισχυριζονταν ο @doomnx και τον ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!Επισης ευχαριστω τον @ekrepali για ολη την εποιοκοδομιτικη κουβεντα που ειχαμε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, energy52 said:

Να ενημερωσω κι εγω πως μπηκε το επιδομα για το αεριο χθες και μαλιστα ολο το ποσο  συμφωνα με αυτο που δηλωσα κι οχι με βασει το ποσο πλήρωμης του λογαριασμου.. +120 δηλαδη!!! Κι επειδη καποιοι θα μπερδευτουν, τι εννοω πως αφαιρεσα το δωρο των 120 που ειχα απο Ελπε αφου δεν αφορα καταναλωση..

Αρα λοιπον ισχυουν οσα ισχυριζονταν ο @doomnx και τον ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!Επισης ευχαριστω τον @ekrepali για ολη την εποιοκοδομιτικη κουβεντα που ειχαμε!!!

Πήγαινε σε παρακαλώ στην αίτηση και πάτα τις διασταυρωμένες αγορές. Τι σου βγάζει στη δεξιά στήλη;
Εμένα λέει σε όλους τους λογαριασμούς που ανέβασα "Δεν εκκαθαρίστηκε".

Spoiler

 

1.jpg.8619ed20bcdcef54f729bcbd6fbd530f.jpg

 

2.jpg.5be83c4a75538f3948ebf9747453339a.jpg

Ενώ στα περσινά βγάζει "ΕΞΟΦΛΗΜΕΝΟ 6/6"

Spoiler

4.jpg.ec6203d7ac2a66b2bf180b29557f36ac.jpg

Μάλλον θα κάνουν την εκκαθάριση των τιμολογίων τον Ιούλιο;

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πήγαινε σε παρακαλώ στην αίτηση και πάτα τις διασταυρωμένες αγορές. Τι σου βγάζει στη δεξιά στήλη;
Εμένα λέει σε όλους τους λογαριασμούς που ανέβασα "Δεν εκκαθαρίστηκε".

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

1.jpg.8619ed20bcdcef54f729bcbd6fbd530f.jpg

 

2.jpg.5be83c4a75538f3948ebf9747453339a.jpg

Ενώ στα περσινά βγάζει "ΕΞΟΦΛΗΜΕΝΟ 6/6"

  Απόκρυψη περιεχομένων

4.jpg.ec6203d7ac2a66b2bf180b29557f36ac.jpg

Μάλλον θα κάνουν την εκκαθάριση των τιμολογίων τον Ιούλιο;

Λοιον σε μενα λεει σε ολα τα παραστατικα "δεν εχει οριστει¨ ...τι εννοει τωρα μ αυτο..? λες να τα παρουν πισω τον Ιουλιο και τζαπα χαρηκα;

Πως εμφανιζεις ομως τα περσινα, δεν το βρισκω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, energy52 said:

Λοιον σε μενα λεει σε ολα τα παραστατικα "δεν εχει οριστει¨ ...τι εννοει τωρα μ αυτο..? λες να τα παρουν πισω τον Ιουλιο και τζαπα χαρηκα;

 

Μην αγχνώνεσαι, αν είναι σωστά καταχωρημένα οι αριθμοί παραστατικών, ΑΦΜ κλπ θα αλλάξει η κατάσταση τους. Μάλλον κατά τον Ιούλιο θα γίνει η οριστική εκκαθάριση. Αν θες κάνε ερώτημα στην ΑΑΔΕ https://www.aade.gr/epikoinonia  αλλά η κυρία που παίρνει τηλέφωνο δε φαίνεται να γνωρίζει καλά το διαδικαστικό κομμάτι. Εννοώ αυτή που μου είπε "βάλτε ό,τι νομίζετε".

 *Επιβεβαίωσε αν έχεις ΔΕΗ ότι έχεις καταχωρήσει τον αριθμό παραστατικού, όχι τον αριθμό λογαριασμού. Επίσης τσέκαρε αν η αίτηση είναι οριστικοποιημένη κι όχι σε εκκρεμότητα.

18 minutes ago, energy52 said:

 

Πως εμφανιζεις ομως τα περσινα, δεν το βρισκω;

Στην αρχική σελίδα της υποβολής αίτησης, έχει dropdown να επιλέξεις έτος.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη πληρωσα καταλαθος δυο φορες εναν λογαριασμο ΦΑ, εκδοθηκε ενας λογαριασμος με πιστωτικο ποσο.

Το δηλωνω στην πλατφορμα με τα παραστατικα με μείον στο ποσο; πως θα καταλαβουν οτι ειχα διπλοπληρωσει;

Επεξ/σία από thermaikos4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίδομα θέρμανσης ακόμα γιοκ. Ολες οι συναλλαγές είναι ακόμα "μη εκκαθαρισμενες" 

Επεξ/σία από JohnnyX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστώθηκε επίδομα θέρμανσης με ρεύμα, ως "Επίδομα Θέρμανσης ΤΕΜ" στο λογαριασμό ρεύματος, στο σύνολο του, οπότε όσοι είχατε κάνει για ρεύμα, ρίξτε μια ματιά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν στις διασταυρωμένες αγορές δεν υπάρχει τίποτα , σημαίνει πως ο διαχειριστής δεν έχει ανεβάσει τα παραστατικά αν καταλαβαίνω καλά; Μπορεί μόνο αυτός να τα δηλώσει(είναι κεντρική θέρμανση φυσικού αερίου);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/4/2024 στις 11:19 ΜΜ, 7tasos7 είπε

Ναι έως και τον Μάρτιο είναι. Απλά επειδή οι εταιρείες αργούν να βάλουν λογαριασμούς εγώ πχ είμαι 2 μήνες πίσω για αυτό και λένε έκδοση λογαριασμού έως 30/6 αλλά να αφορά κατανάλωση έως 31/3

Δηλαδή λογαριασμός που αφορά κατανάλωση 21/02/2024 - 19/04/2024, δεν τον περνάμε?

Αέριο 

Επεξ/σία από scarface5323
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Πιστώθηκε επίδομα θέρμανσης με ρεύμα, ως "Επίδομα Θέρμανσης ΤΕΜ" στο λογαριασμό ρεύματος, στο σύνολο του, οπότε όσοι είχατε κάνει για ρεύμα, ρίξτε μια ματιά.. 

Εμένα βγήκε χθες ο λογαριασμός ρεύματος και δεν είχε κανένα επίδομα μέσα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Titarasaudi είπε

Εμένα βγήκε χθες ο λογαριασμός ρεύματος και δεν είχε κανένα επίδομα μέσα! 

Εκκαθαριστικός; περίοδος κατανάλωσης; σε ποιο πάροχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/05/2024 at 13:16, thermaikos4 said:

επειδη πληρωσα καταλαθος δυο φορες εναν λογαριασμο ΦΑ, εκδοθηκε ενας λογαριασμος με πιστωτικο ποσο.

Το δηλωνω στην πλατφορμα με τα παραστατικα με μείον στο ποσο; πως θα καταλαβουν οτι ειχα διπλοπληρωσει;

Δηλώνεις το ποσό που χρεώθηκες, όχι αυτό που χρωστάς.

Πχ βγαίνει λογαριασμός 80 ευρώ, κι εσύ έχεις πληρώσει 100 παραπανίσια και το πληρωτέο είναι -20.  Στη πλατφόρμα καταχώρησε 80.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Εκκαθαριστικός; περίοδος κατανάλωσης; σε ποιο πάροχο;

Ο εκκαθαριστικός με μέτρηση από ΔΕΔΗΗΕ ήταν τον προηγούμενο μήνα. Τώρα ήταν λογαριασμός με δικιά μου μέτρηση. Περίοδος κατανάλωσης 08-04-24 εως 03-05-24.

Πάροχος Φυσικό Αέριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...