Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

Αν κάποιος δικαιούται ας πούμε 200€, πρέπει να κάψει 400€ για να εξαντλήσει το 200ρι; Αυτό κατάλαβα με βάση το παρακάτω που διάβασα στο ΦΕΚ:

Ναι για να πάρεις το μέγιστο θες τα διπλά εάν δικαιούσαι 200 θες παραστατικά 400.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, scarface5323 είπε

Γνωρίζει κάποιος αν ξανά ανοίγει η πλατφόρμα για νέα αίτηση (πετρέλαιο) για όποιον δεν πρόλαβε να κάνει ?

Μαλλον  τελος του χρονου...Κανε για το ρευμα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Μαλλον  τελος του χρονου...Κανε για το ρευμα...

Περυσι ειχε ανοιξει τον Γενάρη.  Που το ξέρεις ότι δεν θα ανοίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το ηλεκτρικό επίδομα... Έκανα αίτηση είμαι δικαιούχος και μου έβγαλε το εξής. 

Η αίτηση έγινε αποδεκτή. Το μέγιστο ποσό επιδότησης ανέρχεται σε 112,32 Ευρώ 

Αυτό σημαίνει ότι θα πάρω το ποσό αυτό μέσα στο τρίμηνο ή ανα μήνα θα είναι αυτά?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ison είπε

Για το ηλεκτρικό επίδομα... Έκανα αίτηση είμαι δικαιούχος και μου έβγαλε το εξής. 

Η αίτηση έγινε αποδεκτή. Το μέγιστο ποσό επιδότησης ανέρχεται σε 112,32 Ευρώ 

Αυτό σημαίνει ότι θα πάρω το ποσό αυτό μέσα στο τρίμηνο ή ανα μήνα θα είναι αυτά?  

Για ολους τους μηνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει κανεις αν τα δωρα που παιρνουμε αφαιρουνται απ το επιδομα; Ξερω δυσκολο.....Εχω πχ εναν λογαριασμο 200 πληρωτεω και τα 100 αφορουν δωρο..Εγω κανονικα πρεπει να περασω 300 στην εφαρμογη, αφου τα 100 τα δινει ο παροχος... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε δέχτηκε η αίτηση για το επίδομα θέρμανσης στον ηλεκτρισμό το οποίο ανέρχεται περίπου στα 115ευρώ. Αυτό το ποσό αναφέρει πως θα αποδοθεί με μορφή έκπτωσης στον λογαριασμό. Η πίστωση ταμείου ενεργειακής μετάβασης όπου φαίνεται στον λογαριασμό μου είναι το επίδομα; Εάν ναι, από τι εξαρτάται η τιμή της έκπτωσης ανά kWh, γιατί σε μένα έχει τρείς διαφορετικές στον λογαριασμό μου. Από 0,0025 έως 0.06 ευρώ/kWh.

 

Spoiler

image.png

 

Επεξ/σία από panoszavra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoszavra είπε

Έγινε δέχτηκε η αίτηση για το επίδομα θέρμανσης στον ηλεκτρισμό το οποίο ανέρχεται περίπου στα 115ευρώ. Αυτό το ποσό αναφέρει πως θα αποδοθεί με μορφή έκπτωσης στον λογαριασμό. Η πίστωση ταμείου ενεργειακής μετάβασης όπου φαίνεται στον λογαριασμό μου είναι το επίδομα; Εάν ναι, από τι εξαρτάται η τιμή της έκπτωσης ανά kWh, γιατί σε μένα έχει τρείς διαφορετικές στον λογαριασμό μου. Από 0,0025 έως 0.06 ευρώ/kWh.

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.png

 

Όχι δεν είναι το επίδομα αυτό. Το επίδομα θα το δεις για καταναλώσεις από από 1/1/24-31/3/24.η έκπτωση αυτή αφορά την κρατική επιδότηση που ταν έως 31/12/23.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2024 στις 10:23 ΠΜ, energy52 είπε

Γνωριζει κανεις αν τα δωρα που παιρνουμε αφαιρουνται απ το επιδομα; Ξερω δυσκολο.....Εχω πχ εναν λογαριασμο 200 πληρωτεω και τα 100 αφορουν δωρο..Εγω κανονικα πρεπει να περασω 300 στην εφαρμογη, αφου τα 100 τα δινει ο παροχος... 

Καμια απαντηση εδω; @ekrepali ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...