Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, SabotazNic said:

Εννοεις 3 φορες τις προηγουμενες χρονιες? Αν ναι, καθε χρονο εχεις δικαιωμα. Αν γινει μια, και ξερεις οτι εγινε σωστα, δεν εχει νοημα η 2η προσπαθεια στην ιδια χρονια

Την ίδια χρονιά έκανε 3 προσπάθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα  .. και Χρόνια Πολλά.
Η επιδοτηση θερμανσης θα αφαιρεθει απο το συνολο του λογαριασμού (Αξοα ρευματος+ Ρυθμιζομενες Χρεωσεις +Δημοτικα΄Τελη κλπ ) ή μονο στην καθαρή αξια του ρεύματος ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, zoranb είπε

Την ίδια χρονιά έκανε 3 προσπάθειες.

...το οποίο έχει νόημα μόνο αν τυχόν αλλάξει (μεταξύ προσπαθειών) κάτι με τα εισοδηματικά/περιουσιακά και μπορέσει να ενημερωθεί "το σύστημα" (με διορθωτική στη φορολογική, που κοστίζει και δύσκολα γίνεται κτλ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Προσπαθώ να εισάγω τα παραστατικά μονος μου χωρις καποια οδηγια σχετικά με το ποιος ειναι ο σωστος τροπος γραφης των παρακατω στοιχειων. Μπορει καποιος να με καθοδηγησει αν ο τροπος που τα εγραψα ειναι σωστος?

 

image.png.0e5874c7d847f3a8cdcf60324af4d086.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Jimakozz είπε

Μπορει καποιος να με καθοδηγησει αν ο τροπος που τα εγραψα ειναι σωστος?

Μια χαρά τα βλέπω. Επειδή έχω κι εγώ ΖΕΝΙΘ, το μόνο διαφορετικό που βάζω (που δεν ξέρω κάν αν παίζει ρόλο) είναι στην "Επωνυμία Επιχείρησης", όπου προσθέτω το: Εταιρία Προμήθειας Αερίου Θεσσαλονίκης Θεσσαλίας Μονοπρόσωπη Α.Ε. (όπως αναγράφεται και στους λογαριασμούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2023 στις 1:30 ΜΜ, GREGORYMO είπε

Άμα δεν βαριέται, ας ξανακάνει.

ειναι σαν το τζοκερ, καθε φορα αλλαζουν οι τυχεροι αριθμοι και οι προυποθεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Klausx είπε

Στην Προβολή Διασταυρωμένων Αγορών για την Περίοδο 2023 - 2024 φαίνεται αμέσως η απόδειξη από το πρατήριο πετρελαίου;

Λίγες μέρες πριν την εκταμίευση χρημάτων. 2-3 μέρες ήταν πέρσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nα ρωτήσω.....

είμαι με φυσικό αέριο και έχουν εκδοθεί 2 λογαριασμοί , ο 1ος εκδόθηκε 27/10/2023 Εκκαθαριστικός και με περίοδο κατανάλωσης Screenshot_1.png.54d2ec193539e938a7569c2b7ec79185.png, αυτό το παραστατικό το προσθέτω στο myΘέρμανση ?

Ρωτάω γιατί στο ενημερωτικό αναφέρει ΄΄Η εφαρμογή «Τα Παραστατικά μου» σας επιτρέπει να υποβάλλετε τα παραστατικά αγοράς ειδών καυσίμων (εκτός του πετρελαίου) που τιμολογήθηκαν από 1η Οκτωβρίου 2023 έως 31η Μαρτίου 2024 ΄΄

Επεξ/σία από paiktaras69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

αυτό το παραστατικό το προσθέτω στο myΘέρμανση ?

Κατά 99,9% θα στο δεχτεί. Στη δικιά μου περίπτωση, έχω προσθέσει παραστατικό το οποίο εκδόθηκε 28/11/2023 με περίοδο κατανάλωσης 01/09 - 31/10. 

Να σημειώσω ότι το ποσό που αντιστοιχούσε στον λογαριασμό πληρώθηκε κανονικά στην πρόσφατη πληρωμή του Δεκεμβρίου, γι' αυτό και η "σιγουριά" μου.

Επεξ/σία από kkaragki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kkaragki είπε

Κατά 99,9% θα στο δεχτεί. Στη δικιά μου περίπτωση, έχω προσθέσει παραστατικό το οποίο εκδόθηκε 28/11/2023 με περίοδο κατανάλωσης 01/09 - 31/10. 

Να σημειώσω ότι το ποσό που αντιστοιχούσε στον λογαριασμό πληρώθηκε κανονικά στην πρόσφατη πληρωμή του Δεκεμβρίου, γι' αυτό και η "σιγουριά" μου.

στην περιπτωση μου δεν εμφανίζει  ποσό δικαιούχου δίπλα από κάθε παραστατικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

στην περιπτωση μου δεν εμφανίζει  ποσό δικαιούχου δίπλα από κάθε παραστατικό

Και δε θα εμφανίσει ποτέ στο συγκεκριμένο σημείο, μην αγχώνεσαι. Απλώς να έχεις στο μυαλό σου ότι το ποσό που δικαιούσαι είναι ακριβώς το μισό από το ποσό του εκάστοτε λογαριασμού που υποβάλλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kkaragki είπε

Και δε θα εμφανίσει ποτέ στο συγκεκριμένο σημείο, μην αγχώνεσαι. Απλώς να έχεις στο μυαλό σου ότι το ποσό που δικαιούσαι είναι ακριβώς το μισό από το ποσό του εκάστοτε λογαριασμού που υποβάλλεις.

Mόλις είδα ότι μου έχει γίνει κατάθεση 224 € , αυτό είναι προκαταβολή ή ότι πήρα - πήρα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Mόλις είδα ότι μου έχει γίνει κατάθεση 224 € , αυτό είναι προκαταβολή ή ότι πήρα - πήρα ? 

Ανοίγοντας το παρακάτω PDF: https://www.taxheaven.gr/attachment/15899 , θα κάνεις αναζήτηση (Ctrl + F) το ΤΚ σου. Δίπλα από το ΤΚ έχει έναν αριθμό (π.χ. 0.71), θα το πολλαπλασιάσεις με το 350 και το αποτέλεσμα είναι το μέγιστο ποσό που δικαιούσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...