Προς το περιεχόμενο

[Ερώτηση] Επίδομα Θέρμανσης


IRADev

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, adok13 είπε

εκανα αιτηση για ρευμα, μου εβγαλε αποδεκτη αλλα δεν μουεμφανισε το ποσο που δικαιουμαι. εκανα κατι λαθος;

Κατέβασε το pdf και θα στο δείξει εκεί 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, sheik said:

Κατέβασε το pdf και θα στο δείξει εκεί 

σε ευχαριστω. και της ;ποδειξεις απο τους λογαριασμους που τιςανεβ;ζω? γιατι εκει που λέει τα παραστατικά μου , λέει εκτός πετρελαίου και ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, adok13 είπε

σε ευχαριστω. και της ;ποδειξεις απο τους λογαριασμους που τιςανεβ;ζω? γιατι εκει που λέει τα παραστατικά μου , λέει εκτός πετρελαίου και ρεύματος.

Δεν χρειάζεται να ανεβάσεις κάτι, η έκπτωση θα περνιεται αυτόματα στους λογαριασμούς ρεύματος, δεν θα πιστωθουν χρήματα σε λογαριασμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, sheik said:

Δεν χρειάζεται να ανεβάσεις κάτι, η έκπτωση θα περνιεται αυτόματα στους λογαριασμούς ρεύματος, δεν θα πιστωθουν χρήματα σε λογαριασμό 

σευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ‘γώ έκανα αίτηση και έγινε αποδεκτή,μου έβγαλε και το ποσό που δικαιούμαι αλλά έχω κοτΒ πρέπει να ακυρώσω το κοινωνικό τιμολόγιο για να πάρω την επιδότηση θέρμανσης;

γιατί μου έβγαλε αυτό το μήνυμα: Η επιδότηση θα παρασχεθεί υπό μορφή έκπτωσης στον λογαριασμό κατανάλωσης ηλεκτρικού ρεύματος, εφόσον, κατά το πέρας της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων, δεν ανήκετε στους δικαιούχους Κοινωνικού Οικιακού Τιμολογίου και δεν έχετε αποδεκτή αίτηση επιδόματος θέρμανσης για άλλα καύσιμα.

Επίσης το ποσό που βγάζει η αίτηση είναι το μήνα η το μέγιστο ποσό σε όλη την διάρκεια της επιδότησης

Επεξ/σία από GreekGames
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ξέχασα να κάνω φέτος αίτηση για επίδομα θέρμανσης, σημερα εφαγα φλασιά και το θυμήθηκα.

Εκανα καθε χρόνο για εμενα για φυσικο αέριο και για τη μητέρα μου που μένει στο χωριο για πετρέλαιο.

Θα ξανανοίξουν αιτησεις για αυτά τα δύο καύσιμα; Η μητέρα μου έβαλε σημερα πετρέλαιο, αν ανοιξουν παλι θα παρει επιδότηση για αυτά που έβαλε;

ή μηπως δεν θα ξανανοίξουν και να κανουμε για ρευμα;

ο βενζινάς που μιλησα σημερα μαζι του μου είπε οτι το πετρέλαιο ξαναανοιγει ιανουάριο ή φεβρουάριο. Ισχύει;

τι λέτε;

Επεξ/σία από D_i_m_i_t_r_i_s_0_3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, D_i_m_i_t_r_i_s_0_3 είπε

Η μητέρα μου έβαλε σημερα πετρέλαιο, αν ανοιξουν παλι θα παρει επιδότηση για αυτά που έβαλε;

ΑΝ ξανανοίξουν (όπως τις προηγούμενες χρονιές), ναι, θα πάρει ("μετράει" το να έχει βάλει από την "έναρξη σαιζόν", δηλαδή από 15/10, ασχέτως αν τελειώσει το ημερολογιακό έτος και ΜΕΤΑ αξανανοίξει η πλατφόρμα.

17 λεπτά πριν, D_i_m_i_t_r_i_s_0_3 είπε

ο βενζινάς που μιλησα σημερα μαζι του μου είπε οτι το πετρέλαιο ξαναανοιγει ιανουάριο ή φεβρουάριο. Ισχύει;

Οι βενζινάδες γενικά ξέρουν (ίσως κι οι λογιστές) - το θέμα είναι αν ο συγκερκιμένος εννοούσε ότι ξέρει ήδη για το '24 ή το είπε "με βάση τα των προηγούμενων ετών"...

Σε κάθε περίπτωση,  αφού ήδη έβαλε η μάνα σου, απλά έχε τον νου σου για την πλατφόρμα (λογικά μετά από ~10 Γενάρη, ΘΑ ανοίξει, όπως κάθε χρόνο - "Δεν έχουν λόγο να μην το κάνουν",,,,ας ελπίσουμε). Κι αν το πάρει (=το πιθανότερο), το πήρε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, SofoS@ είπε

στα περσινά σου γράφει πως έχει γίνει εκκαθάριση;

Δεν είδα καθόλου φίλε.

Θα προσπαθήσω να δω αύριο για να σου απαντήσω υπεύθυνα αλλά λογω δουλειάς αυτές τις μέρες μπορεί να το ξεχάσω.Αν το θυμηθώ θα σου απαντήσω το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, SofoS@ είπε

στα περσινά σου γράφει πως έχει γίνει εκκαθάριση;

Σε εμένα φυσικό αέριο στα περσινά το έχει κανονικά. Πότε μπήκε προκαταβολή και πότε τα παραστατικά και πότε η εξόφληση εάν εννοείς αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισυ ειχα παρει προκαταβολη κανονικα και φετος που αλλαξα απο υγραεριο σε φυσικο αεριο εγκριθηκε για 350 ευρω αλλα δεν μπηκε τιποτα ακομη..γνωριζουμε κατι; τραπεζα Εθνικη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, energy52 είπε

Περισυ ειχα παρει προκαταβολη κανονικα και φετος που αλλαξα απο υγραεριο σε φυσικο αεριο εγκριθηκε για 350 ευρω αλλα δεν μπηκε τιποτα ακομη..γνωριζουμε κατι; τραπεζα Εθνικη..

Ομοίως κ εγώ.  Καμία προκαταβολή.. Μας δουλεύουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2023 στις 11:03 ΠΜ, SofoS@ είπε

στα περσινά σου γράφει πως έχει γίνει εκκαθάριση;

Στην κατασταση της περσινης αιτησης γραφει ΕΞΟΦΛΗΜΕΝΗ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, 7tasos7 said:

Δεν νομίζω να το επηρεάζει. Στο επίδομα θέρμανσης αυτό που μετράει είναι οικογενειακή κατάσταση εισόδημα περιοχή που μένεις 

Tα τετραγωνικά τότε γιατί να τα ζητάνε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...